Česká republika od 490 Kč
Zobrazit zájezdy

Otevření hotelů a dalších ubytování v ČR v roce 2021

Otevření hotelů a dalších ubytování v ČR v roce 2021

Podle nejnovějších informací se otevřou hotely, chaty a chalupykempy, penziony a další ubytovací zařízení pro rekreační účely v České republice 24. 5. 2021. Doposud bylo možné se ubytovat pouze za účelem pracovních cest nebo za lékařem... Takže skvělá zpráva! Konečně můžete vyrazit na dovolenou po ČR. Budete muset splnit jednu podmínku...

Za jakých podmínek je možné se ubytovat?

Od pondělí 31. 5. 2021 platí nové podmínky

Informace jsme upravili podle aktuálního nařízení, které nabývá platnosti 31. 5. 2021.

Hosté nesmí mít klinické příznaky onemocnění COVID-19 a budou muset prokázat bezinfekčnost, konkrétně:

a) Negativním testem na koronavirus

A to nejdéle 48 hodin přede dnem nástupu na ubytování. Možné jsou metody RT-PCR vyšetření na přítomnost viru SARS-CoV-2 nebo POC test na přítomnost antigenu viru SARS CoV-2, vždy s negativním výsledkem.

Prokázat se lze těmito způsoby, vždy s negativním výsledkem:

RT-PCR vyšetřením - 7 dní

RT-PCR vyšetřením na přítomnost viru SARS-CoV-2, které bylo provedeno nejdéle před 7 dny.

POC test - 72 hodin

POC test na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2, který byl proveden nejdéle před 72 hodinami.

Potvrzením od zaměstnavatele - 72 hodin

Potvrzením od zaměstnavatele o absolvování testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 (určený pro sebetestování nebo povolený Ministerstvem zdravotnictví k použití laickou osobou), který byl proveden nejdéle před 72 hodinami.

Čestným prohlášením - 72 hodin

Čestné prohlášení (případně čestné prohlášení svého zákonného zástupce) o absolvování testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 (určený pro sebetestování nebo povolený Ministerstvem zdravotnictví k použití laickou osobou), který byl proveden nejdéle před 72 hodinami.

Podstoupením testu

Podstoupením preventivního antigenního testu na stanovení přítomnosti antigenu viru SARS-CoV-2 (určený pro sebetestování nebo povolený Ministerstvem zdravotnictví k použití laickou osobou).

Ubytovat se lze nejdéle na 7 dnů. Pro delší ubytování je nutné se opět prokázat jednou z uvedených možností, případně podstoupit na místě preventivní antigenní test (určený pro sebetestování nebo povolený Ministerstvem zdravotnictví k použití laickou osobou na stanovení přítomnosti antigenu viru SARS-CoV-2) s negativním výsledkem.

b) Certifikátem o očkování Ministerstva zdravotnictví ČR

Od aplikace druhé dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu podle souhrnu údajů o léčivém přípravku uplynulo nejméně 14 dní nebo od aplikace první dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu podle souhrnu údajů o léčivém přípravku uplynulo nejméně 14 dnů.

Očkování podle dvoudávkového schématu

U očkování v případě dvoudávkového schématu podle souhrnu údajů o léčivém přípravku od aplikace první dávky očkovací látky:

  • uplynulo nejméně 22 dní, ale ne více než 90 dní, pokud nebyla aplikována druhá dávka
  • uplynulo nejméně 22 dní, ale ne více než 9 měsíců, pokud byla aplikována druhá dávka

Očkování podle jednodávkového schématu

U očkování v případě jednodávkového schématu podle souhrnu údajů o léčivém přípravku od aplikace dávky očkovací látky uplynulo nejméně 14 dní, ale ne více než 9 měsíců.

Certifikát Vám dorazí na e-mailovou adresu uvedenou při registraci k očkování do centrálního rezervačního systému. Případně o něj můžete požádat přímo očkovací místo, kde Vám ho mohou po ukončení očkování vytisknout. Dále si ho můžete stáhnout na této adrese, kde zadáte rodné číslo a číslo občanského průkazu a následně potvrdíte žádost SMS kódem.

c) Dokladem o prodělání nemoci covid-19

V tomto případě je třeba mít doklad o laboratorně potvrzeném onemocnění COVID-19, zároveň musí uplynout doba izolace podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví a od prvního pozitivního POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS CoV-2 nebo RT PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 nesmí neuplynout více než 90 dní 180 dní. Vzor dokladu naleznete zde.

Ubytování dětí

Děti do 6 let věku mají z těchto nařízení výjimku.

Kam se vydat do ČR?

Výborným tipem jsou památky UNESCO v České republice, například Český Krumlov, Kroměříž, Olomouc, Pražský hrad nebo Telč. Vyzkoušejte také Glamping v Česku, máme pro Vás 25 tipů na luxusní kempování. Nebo se vydejte na hory – do Beskyd, Jizerek, Krkonoš, Krušných hor nebo Železných hor.

Kam plánujete vyrazit? Napište do komentáře...

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů

    Přečtěte si další informace

    V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

    Zobrazit všechny průvodce