Česká republika od 440 Kč
Zobrazit zájezdy

Glamping v Česku: 25 tipů na luxusní kempování

Glamping v Česku: 25 tipů na luxusní kempování

Říkáte si, že kempování ve stanu, do kterého často zateče, jsou tam komáři a nepohodlí, už dávno není pro vás? Ale přesto vás to pořád táhne do přírody za dobrodružstvím? Možná právě teď nastal čas vyzkoušet glamping – bydlení v přírodě s velkou dávkou luxusu.

Co je to glamping?

Glamping neboli glamorous camping je způsob, jak zažít moderní luxus a přitom zůstat v úzkém spojení s přírodou. Po světě se tento fenomén rozšiřuje už téměř 10 let, a tak dnes není problém najít perfektně vybavené stany například v Chorvatsku, Rakousku, Slovinsku nebo třeba Malajsii. Jestli si chcete tento způsob kempování prozatím jenom „osahat“, doporučujeme začít u nás v Česku a vyrazit na některé z 25 míst, které jsme pro vás vybrali.

Středočeský kraj

Glamping Brdy

Toužíte-li po odpočinku uprostřed přírody, relaxu v sauně či venkovních lázních, neváhejte a vyrazte na víkend mimo civilizaci do luxusního glampingového stanu v oblasti Brd u Rožmitálu pod Třemšínem nedaleko Příbrami. Ve stanu je prostorná místnost s manželskou postelí, vybavená kuchyňka i koupelna se sprchovým koutem. Vytápěný je kamny na dřevo, takže se tu zahřejete dokonce i v zimě. Pokud by se vám zdálo, že toho odpočinku máte už přece jen dost, zavítejte na zámek Březnice či do centra Rožmitálu pod Třemšínem.

Cena za noc: 3 990 Kč + 750 Kč za úklid

Rezervovat ubytování

Malešov Camp

Nedaleko Kutné Hory, v zahradě na břehu rybníka pod středověkou tvrzí, stojí Malešov Camp s osmi prostornými stany, do kterých se vejde klidně celá rodina. Každému romantikovi musí na tomto místě srdce doslova zaplesat blahem, kemp i stany jsou totiž stylizované do středověké podoby. Uvnitř stanů najdete manželskou postel a až 2 další jednolůžka, WC, sprchu i truhlu, do které si můžete schovat své cennosti. V blízkosti můžete navštívit již zmíněnou tvrz, pivovar či netradiční muzeum. Ucítíte-li po tom všem na sobě známky únavy, naložte své tělo do kamenné lázně s teplou vodou.

Cena za noc: 3 000 Kč + 200 Kč za úklid

Rezervovat ubytování

Treehouse na pastvě

V malé obci Hrusice nedaleko Říčan stojí na pastvě pro ovce jedinečný Tree House. Do domečku se stejně jako do věže tajemného hradu vstupuje po padacích schodech, z vnitřku se vám díky průhlednému plášti obydlí naskytne krásný výhled. Obzvláště na podzim, kdy jsou stromy barevné, je zde úchvatná atmosféra, kterou umocňuje originální vestavěný krb.

Cena za noc: 900 Kč

Rezervovat ubytování

Tree house Na třech dubech

Nevšední ubytování pro přátelé, zamilované páry i rodiny v korunách stromů se nachází v areálu resortu Green Valley v Chotýšanech u Benešova. V roztomilém domečku není sice elektrická energie ani voda, zato zde dokonale splynete s přírodou a můžete si tak odpočinout od škodlivého elektrosmogu. Sezóna zde začíná v dubnu a končí poslední listopadový den. Uvnitř čekají tři pohodlná lůžka a suchá toaleta. Ráno po probuzení můžete své drahé polovičce připravit romantickou snídani na terase, na objednávku vám totiž majitel donese plný snídaňový košík.

Cena za noc: 3 900 Kč

Rezervovat ubytování

Teepee&Spa Pyskočely

Každý, kdo miluje máyovky, Vinnetoua, Rybanu a Old Shatterhanda, určitě někdy zatoužil přespat alespoň jednu noc v teepee. Základ tohoto obydlí tvoří velká plachta, kterou indiáni sešívali z bizoních kůží, později pak z látek kupovaných u bělochů. Toužíte-li i vy po spojení přírody, relaxace, odpočinku a netradičního ubytování, vyrazte do malebného Posázaví do osady Pyskočely.

Uvnitř je místo až pro 5 lidí, kteří se mohou vyspat na manželské posteli nebo palandách. V oddělené části pokoje se pak nachází kuchyňka s masivním stolem, krásná koupelna a toaleta. Aby toho všeho luxusu nebylo málo, odpočívat můžete ve vířivce a sauně. Pokud budete mít dost lenošení, můžete si pronajmout tenisový kurt jen několik kroků od teepee nebo se vydat na kolech do Českého Šternberka.

Cena za noc: 6 900 Kč pro 2 osoby včetně Spa a snídaně

Rezervovat ubytování

Královéhradecký kraj

Tree House Jičín

Domek s terasou a dechberoucím výhledem na rybník a okolní lesy láká romantiky i milovníky dobrodružství. Stavení je součástí areálu Sklář, který najdete v krásném prostředí kousek od Jičína a Prachovských skal. Součástí areálu je několik atrakcí pro děti i dospělé včetně koupaliště a lanového parku. Pokud by vás při pobytu zastihlo nepříznivé počasí, můžete vyrazit do Muzea her a Rumcajsovy ševcovny v Jičíně, do aquacentra Jičín nebo na hrad Kost. 

Cena za noc: 4 490 Kč

Rezervovat ubytování

Glamping v zoo Dvůr Králové

V roce 2016 představila zoo ve Dvoře Králové novinku – sedm luxusních stanů umístěných v „korunách stromů“ přímo nad velkým výběhem afrických zvířat. Návštěvníci, kteří zde stráví noc, si tak budou připadat jako na africkém safari. Každý stan je vybaven 4 lůžky, vlastním sociálním zařízením, ledničkou i venkovním grilem. V ceně mají návštěvníci nejen ubytování, ale také neomezený vstup do zoo i mimo otevírací dobu. 

Cena za noc: 3 000 Kč za dvoulůžko v hlavní sezóně

Rezervovat ubytování

Bouda v Obřím dole

Také jste vždy tak trochu záviděli našim předkům, kteří si po práci lehli do sena a mohli se kochat výhledem na hvězdy? Tak to potom musíte zavítat do Krkonoš, kde přímo pod Sněžkou v blízkosti Boudy v Obřím dole stojí stylový domeček ze slámy. Svou velikostí je vhodný pro 2 osoby a nebojte, vlk vám ho nerozfouká! Na první pohled vás uvnitř upoutá velikánská slaměná postel s částečně průhlednou střechou, dále je tu praktické posezení a několik praktických doplňků. Kromě fantastických výhledů, si tu můžete užít také snídani přímo do postele nebo piknik na louce před domečkem.

Cena za noc: 999 Kč

Rezervovat ubytování

Jihočeský kraj

Vodní domky Čejkovice

Domky plovoucí na hladině najdete v oploceném areálu Lesní školky Čejkovice v oblasti Jižních Čech, cca 5 km od Českých Budějovic. Interiér tvoří postel pro dvě osoby, kamna na dřevo, prostorná terasa, a dokonce houpací síť a základní vybavení pro chytání ryb. Rybolov je tu totiž povolen. Kromě relaxování s knihou v houpacím křesle, můžete vyrazit na výlet na některou z cyklostezek nebo podniknout výlet až na Lipenskou přehradu.

Cena za noc: 2 490 Kč

Rezervovat ubytování

Dobčické rybníčky

Sofinka, Alička, Verunka, Madlenka a Amálka. Ne, to nejsou jména pro pět mladých dívek, ale pro pět unikátních dřevěných chatiček, které najdete mezi vesnicemi Dobčice, Holašovice a Lipanovice, zhruba 20 km od Českých Budějovic. Nově jim dělá společnost také Tippi Jiřík. Pro zachování autenticity zde není elektřina a voda se čerpá pumpou přímo z rybníků. Uvnitř každé z chatiček jsou solární lampy a ruční lucerničky. Hostům je k dispozici stylová loď i povolenka k rybaření. Na výlet se můžete vydat do Českého Krumlova, na Lipno nebo na zámek Hluboká.

Cena za noc: 2 190 – 3 490 Kč

Rezervovat ubytování

Wellness Vagón

V Chlumu u Třeboně stojí uprostřed louky vagón z legio vlaku. A co je na tom, řeknete si? On to totiž není jen tak nějaký vagón, uvnitř najdete manželskou postel, kuchyňskou linku, WC i sprchový kout. Pokud vám bude zima, můžete si zatopit v kamnech, v létě vám zase pomůže udržet příjemnou teplotu klimatizace. Také rádi rozmazlujete sebe i svůj protějšek? Tak to se máte na co těšit, před ubytováním se totiž nachází vířivá vana, finská sauna, koupací sud i gril. V celém okolí je mnoho cyklotras, turistických cest i míst pro houbaření.

Cena za noc: 2 500 Kč v zimě a 3 000 Kč v létě + 500 Kč za úklid

Rezervovat ubytování

Chata v lese

Také občas toužíte po naprostém klidu mimo civilizaci? Sníte o místě, kde vám společnost budou dělat jen srnky a zpívající ptáci? Tak to potom vyrazte k malé obci Pluhův Žďár u Českých Budějovic. Na břehu rybníka tam stojí dřevěná chatička s vlastní saunou. Uvnitř se pohodlně vyspí až 4 osoby, součástí je manželská postel, rozkládací pohovka, plně vybavená kuchyň a koupelna se sprchou. Na výlet můžete vyrazit do Jindřichova Hradce a po návratu si udělat něco dobrého třeba na grilu. Jestliže vám bude připadat chladno, zatopte si v malých kamnech v chatce.

Cena za noc: 2 900 Kč + 600 Kč za úklid

Rezervovat ubytování

Šumavská maringotka nad Svatou Máří

Fantastický výhled na Boubín se vám otevře z útulné maringotky nad Svatou Máří na Šumavě. Abyste se sem dostali, budete muset zdolat polní terén a několik schůdků, odměnou vám bude dřevem vykládaná a komfortně zařízená maringotka, koupací jezírko či sauna a vířivka v přilehlém stavení. Vstát ráno za brzkých ranních paprsků, toulat se lesem, sbírat houby nebo skočit na kolo a projet některou z místních cyklostezek, tohle všechno a mnohem víc můžete dělat v místní panensky čisté přírodě.

Cena za noc: 1 400 Kč

Rezervovat ubytování

Tree house Česká Kanada

Jen malý kousek od rakouských hranic se v České Kanadě nachází kouzelný domeček na stromě. Každý, kdo jako malý toužil po svém vlastním království v korunách stromů, si tady budete připadat jako v ráji. Na víkend sem může vyrazit klidně čtyřčlenná rodina, uvnitř je totiž útulná ložnice i další prostor pro další dvě osoby. Na terase můžete ráno posnídat za zvuků bublajícího potůčku a lesní zvěře. V blízkém okolí se nachází celá řada krásných rybníků a památek.

Cena za noc: 4 990 Kč

Rezervovat ubytování

Maringotka na kraji lesa

Na turisty neobjevené straně Šumavy stojí na kraji lesíka nenápadná maringotka. Místo, kde můžete na chvíli splynout s přírodou, bez všech povinností, shonu a taky bez internetu. Maringotka se nachází v obci Buk na Šumavě a uvnitř najdete všechno, co budete potřebovat –⁠ vodu, vařič, postel, záchod i kamínka. Vnitřek je spíše jednoduše zařízený, ale zato velmi útulný. Výlet na vrchol Boubína a zpět vám zabere zhruba 4 hodiny.

Cena za noc: 1 400 Kč

Rezervovat ubytování

Hide and Seek Aranka

Domek na kolečkách Aranka je jedinečnou kombinací technologicky vyspělého a přesto velmi estetického ubytování. Projekt hideandseek začal vznikat přibližně před třemi lety pod rukama pražských nadšenců, kteří vytvořili tuto unikátní mobilní jednotku, se kterou dosáhli v roce 2019 na vítězství na přehlídce Designblok. Momentálně se příbytek nachází v podhůří Šumavy, přibližně 2 hodiny od Prahy. Vnitřek je vskutku komfortní a pohodlně se sem vejdou až 4 osoby. Nachází se zde postel, plně vybavená lednice, koupelna se sprchou, toaleta i funkční krb. Po příjezdu vás na místě bude čekat správce Pepé, který vám prozradí, kam za romantickou večeří, kde pozorovat západ slunce nebo kde si zarybařit.

Cena za noc: 4 014 – 5 028 Kč

Rezervovat ubytování

Jihomoravský kraj

Útulna

Znáte železobetonové bunkry alias řopíky? V českém příhraničí u Vratěnína na Moravě jeden takový stál, architekt Jan Tyrpekl ho koupil, nasadil na něj jednoduchou dřevěnou konstrukci a udělal z něj útulnou chatku. Z Prahy sem cesta trvá zhruba tři hodiny a po příjezdu přijdete zcela jistě na jiné myšlenky. Možná vás překvapí interiér, který má zastavěnou plochu pouze 12 m2, ale cítit se zde stísněně rozhodně nebudete. Celý vnitřek je nádherně prosluněn, a tak už nezbývá, než se uvelebit v křesle a za zvuků praskajícího dřeva z kamen pozorovat třeba západ slunce.

Cena za noc: 690 Kč

Rezervovat ubytování

Tree House na Babím lomu

Tree House na Babím lomu je prvním svého druhu na Moravě. Najdete ho na okraji lesa pod vrcholem Babího lomu mezi obcemi Lelekovice, Vranov, Šebrov a Svinošice. Užijte si odpočinek od každodenního shonu a vnímejte pouze energii stromu, který prochází středem obydlí. Na 18 m2 se tu nachází manželská postel a další samostatné lůžko, kamínka a ekologické WC, venku pak prostorná terasa. V blízkosti se nachází jezírko a velký altán. Celá oblast je vhodná pro cyklisty a turisty.

Cena za noc: 3 500 Kč

Rezervovat ubytování

Liberecký kraj

Treehouse pod Ještědem

V rozeklané horské přírodě na jižním Ještědském úbočí na Liberecku stojí treehouse, který vám nabídne výhled do krajiny, jak ho jinde v Čechách neuvidíte. Z Prahy se sem dostanete přibližně za hodinu. Dřevěný domeček ocení hlavně páry nebo rodiny s dětmi. Uvnitř najdete prostornou postel s nočními stolky, malý rozkládací gauč, kuchyňský kout s plynovým vařičem a vybavením, stolek se stoličkami a samostatnou místnost s toaletou. Na venkovní terase si můžete každé ráno pochutnat na výtečné snídani, kterou si vytáhnete v košíku na laně. Okolí je k turistům velmi štědré, vyrazit můžete na Ještědskou hřebenovku nebo Svatojakubskou cestu.

Cena za noc: 3 500 Kč

Rezervovat ubytování

Treehouse Resort Ralsko

Zažijte víkend bez elektrické energie, televize a počítače. Užijte si unikátní pobyt v korunách stromů nad rybníkem ve vesničce Chrástná na Liberecku. Treehouse je vybaven pohodlnými postelemi se zdravotními matracemi, plynovými kamny  i suchou ekologickou toaletou. Večer si můžete na grilu opéct krkovičku nebo špekáčky od místního řezníka, ráno se zase při snídani kochat výhledem na rybník.

Cena za noc: 4 736 Kč

Rezervovat ubytování

Hausboat Ypsilon Golf Liberec

Deset obytných hausbótů s kapacitou 40 lůžek pluje na vodní hladině v krásném prostředí Jizerských hor. V golfovém resortu Ypsilon v Mníšku u Liberce si najde každý to své. Zalíbení tu najdou páry toužící po romantice a nerušeném klidu i vášniví golfisté, žíznící po dokonalém odpalu. Dřevem vykládané hausbóty pojmou bez problémů 4 osoby, uvnitř najdete ložnici, toaletu, sprchový kout a venku terasu s nádherným výhledem. Na výlet můžete s celou rodinou vyrazit na Ještěd, do iQPARKU, aquaparku nebo do Liberecké zoo. Vše je poměrně blízko u sebe, takže toho stihnete opravdu hodně.

Cena za noc: 2 400 Kč pro 2 osoby

Rezervovat ubytování

Ústecký kraj

Trapani house & camp

Trapani glamping camp se nachází v obci Růžová v národním parku České Švýcarsko. Útulné stany jsou usazeny na kraji zahrady s krásným výhledem do přírody. Uvnitř stanu je klasická plnohodnotná manželská matrace, posezení, které je možné přemístit ven, malé úložné prostory, koberec, osvětlení atd. Toalety a sprchy jsou nově vystavěny přímo u domu. Oběd si můžete uvařit v kotlíku, nebo si zajít do některé z restaurací v obci. Děti ani dospělí nebudou strádat, jelikož v blízkém okolí je bohaté vyžití v podobě velkého dětského hřiště, fotbalového hřiště či tenisových a volejbalových kurtů. Pohodlně se odtud dostanete na lodičky ve Hřensku, na Pravčickou bránu nebo Růžovský vrch.

Cena za noc: 3600 Kč za osobu

Rezervovat ubytování

Kraj Vysočina

Včelíny Želiv

Dvě upravené maringotky, stojící na okraji louky u lesa, s krásným výhledem do krajiny a vzrostlého lesa. V první maringotce se vyspí pouze dvě osoby, zato ale nabízí veškerý komfort hotelových zařízení. Nechybí manželská postel, kuchyňský kout, kamna a posezení. Druhá maringotka poskytne pohodlí až čtyřem osobám. Příjemným bonusem jsou knížky a společenské hry pro dlouhé večery. Pouhé 2 km od tohoto místa leží vesnice Želiv, kde na vás dýchne dramatická krása známého Santiniho kláštera. V blízkosti jsou také rybníky a řeka Želivka, kde se můžete koupat klidně nahatí.

Cena za noc: 1 800 Kč + 200 Kč za úklid
Rezervace druhého ubytování zde

Rezervovat ubytování

Plzeňský kraj

Yurta

Jurta je tradiční obydlí kočovných kmenů z oblastí centrální Asie a Středního východu. Vy ale tak daleko cestovat nemusíte, jednu stylově zařízenou jurtu totiž najdete ve vesničce Chlum u Manětína. Co očekávat? Dvě manželské postele, krbová kamna s prosklenými dvířky, malou pohovku, stůl a židle. Nechybí ani prostor pro grilování a posezení. Pokud ráno dostanete chuť zakousnout čerstvé jablko, vězte, že za jurtou je velká louka s ovocnými stromy. Kdyby jste chtěli jet celá parta, není problém v okolí jurty za příplatek postavit stany.

Cena za noc: 2 739 Kč + 822 Kč za úklid

Rezervovat ubytování

Otylka

Poblíž šumavské obce Čachrov stojí zelená maringotka Otylka, ta je vybavena manželskou postelí, kuchyňským koutem, krbovými kamny i knihovnou plnou zajímavých knih. Unavené tělo osprchujete ve sprše na sluneční pohon, obličej si můžete osvěžit v lavoru před maringotkou. A co místo, kam i císař pán chodil pěšky? Toaleta, kam mnozí z nás nechodí pouze vykonávat potřebu, vám nabídne krásný výhled do kraje. Ideální pro přemýšlení a rozjímání o životě.

Cena za noc: 1 200 Kč

Rezervovat ubytování

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů