Polsko od 599 Kč
Zobrazit zájezdy

Polsko otevřelo své hranice, Češi mohou na území bez omezení

Polsko otevřelo své hranice, Češi mohou na území bez omezení

Polsko od soboty 13. června 2020 znovu otevírá své hranice, učinilo tak po třech měsících. Češi, kteří budou do Polska cestovat, mohou na území vstupovat bez udání jakéhokoliv důvodu i bez dalších omezení v podobě testů a karantény. Při cestách zpět do České republiky však stále platí povinnost prokázat se negativním testem, nebo podstoupit povinnou 14denní karanténu. Toto opatření bude zrušeno v pondělí 15. června. Pak bude možné cestovat bez omezení v obou směrech.

Jediná výjimka se však stále vztahuje na Slezské vojvodství, které je považováno za rizikovou oblast. Pokud se tak budou lidé vracet z této oblasti, platí pro ně povinnost se i nadále prokázat negativním testem, nebo jít do karantény.

Od pondělí 15. června se očekává také, že bude možné bez jakýchkoliv omezení cestovat i do Německa. Stále však platí povinnost udat účel cesty, pokud chcete na území Německa vstoupit. Hranice se Slovenskem a Rakouskem jsou již bez jakéhokoliv omezení otevřené a lze obousměrně cestovat tak, jako tomu bylo před vypuknutím pandemie.

Komentáře

MartinzOvy
čerstvý příchozí
MartinzOvy
před 7 měsíci
MartinzOvy
před 7 měsíci

Zdravím, mám dotaz při cestování ze Slovenska do Polska jsou již otevřeny všechny hraniční přechody?

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů

    Přečtěte si další informace

    V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

    Zobrazit všechny průvodce