Řecko od 2 659 Kč
Zobrazit zájezdy

Řecko zřejmě zavede povinné PCR testy od 28. 9. 2020 + vyjádření CK

Řecko zřejmě zavede povinné PCR testy od 28. 9. 2020 + vyjádření CK

Podle informací ministra zahraničních věcí Tomáše Petříčka (zdroj Twitter), Řecko opět zřejmě zavede povinnost předložit negativní výsledek PCR testu na COVID -19 při vstupu do země. Test by měl být proveden v průběhu 72 hodin před vstupem do Řecka. Informace je také zveřejněna na travel.gov.gr.

Zatím není úplně jasné, kdy bude povinnost zavedena. Hovoří se o pondělí 28. září 2020. ACK ČR požádala na základě dat o počtu cestujících MZV, aby byla udělena výjimka pro již zakoupené zájezdy pro české turisty bez PCR testu, a to alespoň do 10. října 2020. MZV bude v této věci dále vyjednávat.

Podmínky v letošní sezóně

Aktuální podmínky pro cestování do Řecka v letošní sezóně naleznete v tomto článku.

Navíc stále platí, že cestující musí mít vyplněný PLF formulář a spolu s QR kódem je mít s sebou při vstupu na palubu letadla a při vstupu do země.

Jak budou postupovat cestovní kanceláře?

Alexandria

 Alexandria připravila ve spolupráci se svými partnerskými hotely v Řecku pro své zákazníky speciální program a uhradí jim cenu testu, a to až do výše 1674 Kč. Program se bude týkat všech zákazníků, kteří s CK Alexandria vyrazí do Řecka od 28. 9. až do konce letní sezony 2020, samozřejmě pokud budou testy i nadále nutné. „Stačí, aby nám zákazník poslal účtenku za test a my mu jej uhradíme, a to až do výše 1674 Kč. Věřím, že zákazníci tuto vstřícnost ocení“, okomentoval aktuální situaci marketingový ředitel CK Alexandria Petr Šatný s tím, že Alexandria takto reaktivovala program, který připravila již v půli srpna, kdy Řecko nutnost testů poprvé vyhlásilo a následně pro cesty letadlem ji zrušilo. Více informací na www.alexandria.cz/akce-a-slevy

Blue Style

Cestovní kancelář Blue Style na Twittru uvedla, že bude svým klientům kompenzovat náklady na testy Covid-19.

Exim Tours

"Našim klientům nabídneme proplacení testů", uvedl pro Cestolino.cz tiskový mluvčí Petr Kostka.

Podmínky pro vstup do Řecka

Řecko umožní vstup osobám, které byly diagnostikovány negativně při laboratorním testu na virus COVID-19 metodou PCR (z hltanu nebo nosohltanu). Další podmínky:

  • test byl proveden v průběhu 72 hodin před příletem/příjezdem do Řecka
  • test provedla referenční laboratoř v zemi původu či tranzitu nebo státní či soukromá laboratoř (nutná akreditace odpovědným národním akreditačním úřadem dané země)

Potvrzení o negativním výsledku

Potvrzení o negativním výsledku musí být v anglickém jazyce a musí obsahovat:

  • jméno a příjmení diagnostikované osoby
  • číslo pasu nebo OP

Potvrzení cestující předloží technickým týmům Generálního sekretariátu ochrany občana (AJ: General Secretariat for Civil Protection) a Národní organizace pro veřejné zdraví (AJ: National Public Health Organization).

Výsledek testu i potvrzení musí být v originále v tištěné nebo elektronické formě.

Spolucestující děti ve věku do 10 let (tj. děti narozené po 1. 1. 2011) jsou od testu osvobozeny.

Letecké společnosti mají povinnost kontrolovat potvrzení. Bez něj nebude cestující vpuštěn na palubu letadla.

Vzor lékařského potvrzení o výsledku testu je ke stažení na mzv.cz.

Stále platí, že cestující musí mít vyplnit PLF formulář a spolu s QR kódem je mít s sebou při vstupu na palubu letadla a při vstupu do země.

Často kladené dotazy

Jak je to se stornem u zaplacených zájezdů?

Obecně řečeno, povinnost absolvovat test na koronavirus není důvodem k bezplatnému stornu zájezdu. Doporučujeme přečíst si cestovní smlouvu, případně kontaktovat přímo konkrétní cestovní kancelář.

Kde absolvovat test na koronavirus a kolik stojí?

Zřídili jsme v diskuzích nové téma, kde si můžete vyměňovat názory a aktuální zkušenosti. Podívejte se do diskuze Test na koronavirus na dovolenou, cena, kde se nechat testovat?

Musí děti absolvovat test?

Na spolucestující děti ve věku do 10 let (tj. děti narozené po 1. 1. 2011) se povinnost absolvovat test nevztahuje.

Musím vyplnit PLF formulář?

Máte další otázky? Přidejte je do komentářů...

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů