Polsko od 599 Kč
Zobrazit zájezdy

Vlakem k Baltu nyní nově přímým spojením z Prahy

Vlakem k Baltu nyní nově přímým spojením z Prahy

K písečným plážím polského Baltu zamíří nově pravidelné vlakové spoje z Prahy. Dohodl se na tom ministr Karel Havlíček společně se svým polským protějškem Andrzejem Adamczykem.

Baltské moře se neřadí mezi nejteplejší, ale Češi ho mají stále raději. Nejen pro ty, kteří k polskému pobřeží míří pravidelně, je to dobrá zpráva. První přímé vlaky by k moři měly vyjet v prosinci 2022. Trasa povede z Prahy přes Pardubice, Ústí nad Orlicí, Vratislav, Bydhošť, Gdaňsk až do přístavní Gdyně.

700 km dlouhou trasu vlaky urazí za cca 12 hodin. Z Prahy do Vratislavi to pak budou 4 hodiny. Na české straně by linku měly provozovat České dráhy a na polské dopravce PKP. Nyní jezdí denně k Baltu expres polských a Českých drah z Vídně přes Ostravu a Varšavu. O prázdninách pak po stejné trati i noční spoj z Bohumína až na poloostrov Hel.

Komentáře

terenniberuska1
čerstvá příchozí
terenniberuska1
před 9 měsíci
terenniberuska1
před 9 měsíci

Pěkný den přeji.Super cestování vlakem ,díky Jana

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů

    Přečtěte si další informace

    V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

    Zobrazit všechny průvodce