Bulharsko od 2 601 Kč
Zobrazit zájezdy

Cesta do bulharska přes Maďarsko a Rumunsko

Vloženo: 4. října 2019
Poslední příspěvek: 1. července 2020
stálý člen stálý člen /
Srnec
stálý člen stálý člen / před 5 lety
Srnec
Dobrý den všem. Byl jste někdo v Rumunsku na Drákulově hradě Poenari? Kolik je vstupné a jak výstup asi netrénovanému člověku trvá? Prý je tam 1480 schodů. Dá se platit i např. EUR nebo jen Lei? Vystačím si v Maďarsku a Rumunsku na průjezd případně nocování jen s EUR nebo potřebuju Forinty a Lei? Děkuji za případné odpovědi.

Odpovědi 6 odpovědí

vinhifi
stálý člen stálý člen /
vinhifi
stálý člen stálý člen / před 5 lety
vinhifi
před 5 lety
na prujezd Hu a RO tankovani a dokonce ubytovani stači vetšinou Eura a platební karta. jsou samozřejmě i vyjimky např mýtné přes Dunaj na Constatcu
Arne1
legenda legenda /
Arne1
legenda legenda / před 5 lety
Arne1
před 5 lety
@Srnec ~ Na Poenari není "prý" 1480 schodů, ale "skutečně" 1480 schodů. Platí se až nahoře. Je to zabíračka, zvláště pro lidi kteří mají nějaké problémy s koleny. Jestli výběrčí nahoře vezme € to netuším, já mám vždy lokální peníze. Kolik bylo vstupné si samozřejmě nepamatuju, ale nebylo nijak závratné.
Pokud budeš nocovat v soukromí, tak je to zase jen o dohodě jestli vezme € nebo tě požene k bankomatu.
Také budeš chtít cestou jíst, karta nebo € taky nemusí stačit. Vemte to podle nás (samozřejmě pravděpodobnost platby kartou je ve východních zemích větší než u nás, jsou tam rozvinutější), ne každá hospoda karty nebo eura vezme.
Martin74
nový člen nový člen /
Martin74
nový člen nový člen / před 4 lety
Martin74
před 4 lety
Musím říct, že s Poenari máme úplně tragickou statistiku. Ze tří pokusů bylo dvakrát proti počasí a když bylo jednou pěkné počasí, tak byl vstup zavřený kvůli medvědům.
Co se náročnosti týče, tak to z dola vypadá, jako solidní výstup. Na placení doporučují domácí měnu, chtějí za to pár drobných.
Na placení preferuju kartu, ale musíš být připraven, že nepojede terminál. Stalo se nám to mnohokrát, dokonce i v hlavním městě Srbska. Většinou ti vezmou i EUR, ale často tě zkouší ojebat kurzem.
Já osobně si beru vždy domácí měnu, protože se nám mnohokrát stalo, že tě na benzince nepustí na záchod nebo ti neprodají občerstvení. Divné je, že u paliva se to nikdy nestalo.
A doplním vinhifi, že přes Dunaj se dnes už za EUR taky dostaneš. A minulý rok byla na Bulharské straně otevřená nová kancelář, kde koupíš dálniční známku.
Kulička
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Kulička
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 4 lety
Kulička
před 4 lety
@Martin74 ~ Jo Poenari,to je zážitek
Přímo pod pevností je u řeky takový malý kempík.
Lavicostolky a tak. Spali jsme v něm celkem třikrát.
Kdo přijede do 17:00 platí asi 10 lei.
(teda naposledy jsme tam jeli před třemi lety)
My tam dorazili vždycky kolem půlnoci.
No a při té poslední návštěvě jsme při vystupování z auta našli krásný hrneček. Vakuový nerez,karabinkové ucho a tak.
Řekl jsem si že ten bude někomu scházet,ale pokud se do našeho odjezdu nikdo nepřihlásí,zabavím ho.
Postavili jsme stany,podělili se s místními hafany o jídlo a zalehli.
Ráno se objevila skupinka českých motorkářů s dotazem na hrneček.Povídám,že je moc pěkný a támhle leží.
Hned jejich druhá věta byla:"V kolik jste sem dorazili? My museli v devět vypadnout,protože tu byli čtyři medvědi."
Načež nám ukázali fotku,jak na místě našich stanů sedi vedle sebe dva z nich
No já si říkal,že pejskové v noci nějak moc hafají,ale když jsme se s nimi podělili o jídlo,snad nás ohlídají
No a od té doby touhle veselou historkou děsíme lidi které potkáme.
Na cestách většinou spíme venku a medvěda jsme zatím potkali jen na Transfagatrašské magistrále,šel proti nám po silnici a v Bulharsku v kopcích nad Devinem,kde jsme si ovšem objednali pozorování mevědů
Nechci samozřejmě tvrdit,že nejsou nebezpeční,ale pastevečtí psi jsou asi o dost horší.
K.
Johanes
stálý člen stálý člen /
Johanes
stálý člen stálý člen / před 4 lety
Johanes
před 4 lety
@Srnec ~ Dobrej ...v Maďarsku se dá platit všude Eurem ale v Rumunsku nemám zkušenosti .....jinak já všude platím kartou i na dálnici a v tunelech....co se týče soukromé ubytování či restaurace platil jsem keš Eurem
Johanes
stálý člen stálý člen /
Johanes
stálý člen stálý člen / před 4 lety
Johanes
před 4 lety
@vinhifi ~ jj trajekty přes Dunaj všude chtí platit keš i Calafat -Vidin

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů