Hurghada od 9 090 Kč
Zobrazit zájezdy

Koronavir dovolená Hurghada

Vloženo: 20. února 2020
Poslední příspěvek: 28. září 2020
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Kave
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 4 lety
Kave
Ahoj lidi, mame letet v cervnu 2020 na 15dni s 5letym ditetem do Egypta. Litame bezne kazdy rok, zkusenosti vyborne. Bez jakych koliv problemu.
Nic mene co letos s koronavirem? Mame zaplacenou zalohu u cestovky, storno by nas ted stalo 6000kc....ja chci zajezd zrusit, manzel mi rika, at neplasim
Co vy na to?
Dekuji za diskuzi. Treba nas tady bude vic (plasanu)

Odpovědi 111 odpovědí

Tomš
stálý člen stálý člen /
Tomš
stálý člen stálý člen / před 4 lety
Tomš
před 4 lety
@Sovice ~ Pojištění musíte zaplatit to není věc cestovky ale pojišťovny kde můžete žádat o vrácení pojistky ale moc nevěřím tomu že Vám něco dají. Parkovné nám vrací v plné výši.Tomáš
Tomš
stálý člen stálý člen /
Tomš
stálý člen stálý člen / před 4 lety
Tomš
před 4 lety
@Sovice ~ Zapomněl jsem na víza tak ty my jsme objednané neměli takže nevím.Tomáš
Terča
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Terča
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 4 lety
Terča
před 4 lety
Zdravím,řešila se tu dobu dovolená v Egyptě,My máme taky problém, měli jsme letět do Egypta, Hurgady teď v polovině dubna .Když jsme kontaktovali cestovku,co bude dál dali nám na výběr.Jejich TOP akci - voucher v hodnotě 120% z ceny zakoupeného zájezdu. Voucher lze uplatnit do 31.10.2021. Podmínkou uplatnění je mít zaplacený zájezd v plné výši A nebo bezplatné přebookování na pozdější termín za aktuální.Penize nám nevrátí.Nenapsali proč jediné co jsme se dočetli.Úhrady, které cestovní kanceláře klientovi nevyplatí poté, co klient od smlouvy odstoupil, nejsou pojištěny. Takové pohledávky tedy v případě úpadku cestovní kanceláře pojišťovny neuhradí a nejsou tedy ani chráněny Faktorem 100. V praxi toto považujeme za natolik vysoké riziko, že klientům jednoznačně radíme využít jiných variant zabezpečení a získání prostředků, například zmiňované poukazy nebo změnu termínu dovolené.A co teď, čekat,nebo změnit termín ?
Sovice
nová členka nová členka /
Sovice
nová členka nová členka / před 4 lety
Sovice
před 4 lety
@Terča ~ Zdravím, tomu teda nějak moc nerozumím. Zájezd se přeci neuskuteční ze strany cestovky, tak proč by Vám neměla cestovka vracet celou částku? Proto jsou cestovky přeci pojištěny proti úpadku. Cestovní kanceláře zrušením dotčeného zájezdu musí vrátit zákazníkům celou zaplacenou cenu bez storno poplatků a uzavřením smlouvy o zájezdu ve smyslu zákona 89/2012 Občanského zákoníku v platném znění, máte právo dle § 2535 odstoupit od smlouvy před zahájením zájezdu bez zaplacení odstupného, jestliže v místě určení cesty nebo pobytu nebo jeho bezprostředním okolí nastaly nevyhnutelné a mimořádné okolnosti, které mají významný dopad na poskytování zájezdu nebo na přepravu osob do místa určení cesty nebo pobytu. V tomto případě máte právo na vrácení veškerých uhrazených plateb za zájezd, nemáte však právo na náhradu škody. Je celosvětová Pandemie, nevím co je ještě jasnější překážka. Já řeším obdobný problém. Cestovky to zatím zkoušejí. Držím palce a dejte vědět. Já se taky podělím o další komunikaci s CK
Terča
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Terča
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 4 lety
Terča
před 4 lety
@Sovice ~ Moc díky ano zkoušejí to ale tím že to zařizoval kamarád tak to řeší on mi se jen snažíme zjistit víc.Zatim nám opravdu napsali že peníze nebudou moct vrátit.Uvidime a děkuji za radu.Dám vědět jak jsme dopadli.
DanaDianaNoymi
legenda legenda /
DanaDianaNoymi
legenda legenda / před 4 lety
DanaDianaNoymi
před 4 lety
@Tomš ~ ne nepojistí ale proč odlétat nyní , vždyť jsou v Hurghadě zavřené pláže, hotely .
Tomš
stálý člen stálý člen /
Tomš
stálý člen stálý člen / před 4 lety
Tomš
před 4 lety
@Tomš ~ Ještě doplnění k mým předchozím příspěvkům dne 5.4. nám Invie vrátila peníze na účet .
DanaDianaNoymi
legenda legenda /
DanaDianaNoymi
legenda legenda / před 4 lety
DanaDianaNoymi
před 4 lety
@Jáchym ~ to je fakt , jen Egypt ještě neotevřel hranice ale prý bude brzy
Terča
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Terča
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 4 lety
Terča
před 4 lety
@Tomš ~ Zdravím tak to je super že vám vrátili peníze. My dopadli tak že nám nabídli poukaz který nám nevyhovuje a chtěli jsme vrátit peníze, nic se nekoná pokud ho nevyužijete budeme čekat rok a půl pak nám peníze vrátí, podle známého který to s CK řešil jsou chráněni státem. Sice to není velká částka ale i tak nás to štve, ještě že to nebylo za víc. To by opravdu bolelo. Takže jedeme pěkně autem aspoň do Chorvatska na konci června. 🙉
DanaDianaNoymi
legenda legenda /
DanaDianaNoymi
legenda legenda / před 4 lety
DanaDianaNoymi
před 4 lety
@Tomš napsal(a):
@Tomš ~ Ještě doplnění k mým předchozím příspěvkům dne 5.4. nám Invie vrátila peníze na účet .
to je super, mne Invia vrátila peníze ihned bez problémů za Egypt , hned ten den co jsem požádala . Mám Invii ráda , procestovala jsem od nich téměř celý svět a bez problémua vždy ochotní
screamingpoet
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
screamingpoet
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 4 lety
screamingpoet
před 4 lety
Nerušil bych nic, ale probral bych situaci s právníkem.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů