Tipy na aktivity v Andoře – luxusní lyžování, cyklistika nebo outdoorové sporty

Tipy na aktivity v Andoře – luxusní lyžování, cyklistika nebo outdoorové sporty

Andorra láká milovníky přírodních krás a outdoorových sportů. V zimě si užijete luxusní lyžování. V létě vyražte na túru, výlet na kole nebo si zaplavat v jednom z mnoha horských jezer.

Zimní sporty

V Andoře jsou dvě lyžařské oblasti se širokou nabídkou zimních aktivit a skvěle upravenými a moderními sjezdovkami. Najdete zde střediska vhodná pro začátečníky, pokročilé i rodiny s dětmi. Kromě klasického lyžování a snowboardingu, můžete vyzkoušet také sněžnice, jízdu na sněžném skútru nebo kluzáku. Největší lyžařská oblast  – Grandvalira je rozdělená na 6 středisek a nachází se zde 136 sjezdovek různých obtížností, 71 vleků, půjčovny vybavení, restaurace, kavárny, hotely a dětská hřiště. V oblasti Vallnord jsou dvě lyžařská střediska s 28 sjezdovkami a 16 vleky na celkem 93 km svahu. Ve středisku Naturlandia se můžete projet na běžkách nebo si udělat výlet na sněžnicích nebo sněžných skútrech. Zimní sezóna trvá přibližně od prosince do poloviny dubna.

Adrenalinové a outdoorové aktivity

S ohledem na svoji rozlohu nabízí Andorra překvapivé množství outdoorových a sportovních aktivit. V parku Grandvalira na vás čeká golf, go karting, šlapadla, 550 metrů dlouhá zipline nebo třeba jízda na koloběžce tažené psím spřežením. Vaše děti mezitím zabaví trampolíny, projížďky na ponících, tubing a lukostřelba. V centru Naturlandia najdete největší lanový park v Evropě, zipline, 5,6 km dlouhou bobovou dráhu vedoucí krásnou přírodou, čtyřkolky, nebo tubing pro děti i pro dospělé a mnoho dalšího.

Příroda a parky

Až 90 % rozlohy Andorry tvoří příroda, lesy, hory a louky. Navštivte jeden ze tří přírodních parků a užijte si krásy této malé země.

Národní park Madriu-Perafita-Claror zabírá 10 % rozlohy země. Vysoké hory tyčící se nad zeleným údolím jsou vyhledávaným místem pro pěší túry i výlety na koních. Díky pozůstatkům dávných osídlení je oblast zapsána také na seznamu kulturního dědictví UNESCO.

V národním parku Valles del Comapedrosa se nachází nejvyšší hora Andorry – Coma Pedrosa (2 942 m), odkud se vám naskytne pohled na nedaleké Pyreneje.

Valle del Sorteny se rozkládá v údolí podél řeky Sorteny. Najdete zde mnoho druhů rostlin, vlastní botanickou zahradu a vzdělávací centrum.

Jezera

Krajina Andorry je posetá stovkami jezer a rybníků. Ve většině jezer je možné se koupat. Pro rybaření je třeba povolení.

Nejdostupnější je jezero Engolasters, které leží nedaleko hlavního města. Nenáročná procházka k jezeru je vhodná i pro rodiny s dětmi. Na jeho břehu najdete restauraci a místo pro piknik. Nesmí se zde koupat ani rybařit.

Jezera Tristiana jsou tři horská jezera ležící ve výšce nad 2 300 m. Mezi nimi vede tříhodinový středně náročný okruh s nádhernou horskou scenérií. V létě je možné si v jezerech zaplavat.

Cercle de Pessons je skupina několika ledovcových jezer, ke kterým vede náročná cesta horským terénem.

Turistické stezky a cyklostezky

V Andoře najdete desítky turistických tras různých délek a obtížností.

GPR trail je středně náročná dálková trasa vedoucí kolem celé Andorry. Měří 120 km a je rozdělená na 7 denních treků. Přespat můžete v horských boudách.

Nejvyšší hora Andorry je Coma Pedrosa (2 943 m). Výstup na ní trvá 4 – 5 hodin a není náročný.

Oficiálního turistického průvodce s více než 60 různými trasami seženete za 6 € v turistických informacích. Další informace najdete zde.

Andorra je oblíbenou cyklistickou destinací. Kromě tras pro horská i silniční kola, tu najdete také síť půjčoven, opraven a hotelů uzpůsobených pro cyklisty. Kilometry silnic vedoucích horskými průsmyky, divoké stezky i adrenalinové sjezdy nebo park Vallnord nadchnou cyklistické profíky, začátečníky i rodiny s dětmi. Vhodnou trasu můžete naplánovat zde.


Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Andorra la Vella - památky, turistika, počasí

Hezký čtvrtek, rád bych se zeptal, kdo jste navštívil hlavní město Andorry Andorra la Vella. Plánuji to až na jaro, jaké v tu dobu bude v Pyrenejích… Zobrazit více
TravelAddict
TravelAddict

Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce