Tipy na aktivity na Bahamách – bílé písečné pláže i ráj pro potápěče

Tipy na aktivity na Bahamách – bílé písečné pláže i ráj pro potápěče

Bahamy jsou rájem pro milovníky relaxace i aktivního odpočinku. Užijete si krásné pláže, národní parky a rezervace, gastronomické speciality i společné aktivity s rodinou.

Parky a rezervace

Národní parky a přírodní rezervace si můžete na Bahamách projít sami nebo s průvodcem. Nejrozmanitější fauna a flóra vás čeká v národním parku Lucyan. Díky mnoha stezkám objevíte místní rostliny i zvířata včetně kubánského kolibříka a hroznýše královského.

Pláže a koupání

Krásné pláže s jemným bílým pískem obklopené tyrkysovým oceánem najdete na všech bahamských ostrovech. Bahamské pláže jsou známé hlavně svou šířkou, snadným přístupem k vodě a mělkostí.

Potápění

Milovníci potápění mohou po celou svou dovolenou objevovat podmořský svět. Jednou z nejlepších oblastí je New Providence Island, kde se můžete potápět se žraloky a sledovat pod hladinou korálové útesy i vraky lodí. Ostrov Andros je známý hlubokými proláklinami a nesmírně bohatým podmořským životem. Dalším oblíbeným místem k potápění je podzemní systém nejdelších sladkovodních jeskyní na světě Lucyan, který vás překvapí výskytem krevet a úhořů. Nenechte si ujít ani přírodní rezervaci Exuma Cays Land and Sea Park, která je známá hlavně velkolepými útesy.

Šnorchlování

Pokud si na potápění netroufáte, ale přesto vás podmořský svět láká, navštivte Paradise Cove v Reef Deadman. Šnorchlovat totiž můžete na útesu kousek od pláže. Oblíbený je také ostrov Peterson Cay, který leží jen jeden kilometr od Grand Bahama a bez problémů se tam dostanete pronajatým kajakem. Velký zážitek vás čeká na Dolphin Experience Lagoon, kde budete šnorchlovat mezi delfíny na otevřeném oceánu.

Surfování

Bahamy sice nepatří mezi vyhlášené surfařské oblasti, jízdu si ale můžete vyzkoušet na jihovýchodních březích, kde se tento elegantní sport naučí i úplní začátečníci.

Rybaření

Vášniví rybáři budou z dovolené na Bahamách nadšení. Ostrov Grand Bahama patří k nejlepším místům pro sportovní rybolov, zvlášť pokud ho navštívíte mezi dubnem a zářím.

Nakupování

Dobré úlovky seženete na tržišti The Straw Market v Nassau kousek od centra města. Čekají tu na vás produkty místních řemeslníků a hlasité smlouvání, bez kterého by se nakupování zkrátka neobešlo. Typickými suvenýry, které si turisté rádi odvážejí domů, jsou dřevořezby, koření, karibský rum a doplňky vyráběné z palmových vláken nebo sisalu. Pro bohatý výběr značkového oblečení si zajděte do nákupní čtvrti Bay Street. Příjemným bonusem jsou ceny osvobozené od cla.

Festivaly

Pokud na Bahamách zatoužíte po kultuře, navštivte jeden z největších hudebních festivalů karibské hudby The Cat Island Music Festival. Nezapomenutelným zážitkem je i přehlídka Junkanoo, která připomíná dobu otroctví na Bahamách. Během festivalu ženy nosí ručně šité kostýmy a hudebníci je doprovází hrou na tradiční bubny, měděné zvonky a píšťalky.

Gastronomie

Na Bahamách vyzkoušejte i místní jídlo, které se skládá zejména z darů moře. Mezi velké pochoutky patří mořské mušle, grilovaný okoun a pečená langusta v marinádě. Jako dezert si můžete dát guavaduff, což je sladký pudink politý rumovou polevou. Prakticky na každém rohu seženete čerstvé mango, ananas a papáju z ostrovů Out Islands. Jestliže máte rádi koktejly, potěší vás nápoje s rumem v hlavní roli.

Rodinné aktivity

Rodiny s dětmi by si neměly nechat ujít vodní park v areálu Atlantis Resort na Paradise Island. Malé i větší děti si tu užijí spoustu zábavy a perfektně se vyblbnou. Velmi oblíbenou aktivitou jsou výlety lodí podél pobřeží.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Bahamy prasečí pláž

Ahoj, nevíte někdo jak se dostat z Miami na Bahamy, konkrétně na Pig Beach (prasečí pláž).
pavel666
pavel666

Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce