Bahamská kuchyně – nejznámější jídla, pití a jejich ceny

Bahamská kuchyně – nejznámější jídla, pití a jejich ceny

Bahamská kuchyně se skládá z velmi kvalitních surovin, nejčastěji pracuje s čerstvými rybami a mořskými plody. Oblíbené jsou zde koktejly z čerstvého ovoce nebo třeba bahamský rum. Nejpopulárnější speciality jsou okoun, krab, langusty, mušle a dezerty z tropického ovoce.

Na Bahamách se setkáte v restauracích především s chutně upravenými rybami a mořskými plody (zejména mořské mušle). Místní si dopřávají vařené ryby podávané s krupicí dokonce i k snídani. Nejoblíbenější rybou je okoun. Za ochutnání stojí také conch – měkkýš s velmi chutným bílým masem.

Strava je zde velmi zdravá a vždy dostanete zaručeně čerstvé suroviny a ovoce. Restaurace jsou sice dražší, ale velmi kvalitní. Pokud máte hlouběji do kapsy, zkuste místní fast food na ulici. Jídlo je chutné a není potřeba se obávat kvality. Chcete-li vsadit na klasiku, najdete zde i známé řetězce jako KFC, McDonalds, Pizza Hut apod.

Typická bahamská jídla

Mezi typická bahamská jídla patří dušená ryba s pečenými makaróny, sýrem a bramborovým salátem. Dále pak bahamský guláš z ryb nebo bahamské langusty. Specialitou jsou krabi v ančovičkové omáčce, nebo s hrachem a rýží. Ke každému jídlu dostanete spoustu ovoce.

Dezerty

Z dezertů je nejoblíbenější ananasový nebo kokosový koláč, Johnny cake – sladký chléb, guava duff – pudink s rumovou polevou. Vychutnáte si místní ovoce, jako mango, papaya nebo ananas. To samé platí i pro čerstvé ovocné šťávy, které jsou plné chuti.

Nápoje

Rum je důležitou součástí mnoha místních nápojů, uniknout vaší pozornosti by tedy neměl Nassau Royal Rum, který se pije čistý nebo s kávou. Místní často pijí osvěžující switcha, což je smíchaná voda s cukrem, ledem a citrusovou šťávou. Z piva je nejznámější Kalik. Co se týká konzumace kohoutkové vody, moc se nedoporučuje. Je lepší si koupit balenou vodu a ovoce a zeleninu omývat touto vodou. Pokrmy vždy dobře tepelně opracujte.

Obvyklé ceny v restauracích

Ceny v restauracích se pohybují podobně jako ve Spojených státech, někde ale i výše, jelikož jsou Bahamy považovány za luxusní destinaci.

  • 0,33 l láhev s vodou: 31 Kč
  • 0,33 l láhev Coca-cola: 38 Kč
  • cappuccino: 130 Kč
  • míchaný nápoj: 255 Kč
  • 0,5 l točené pivo: 99 Kč
  • menu v McDonalds: 180 Kč
  • jídlo v levné restauraci: cca 350 Kč
  • obyčejná večeře: 950 Kč
  • luxusní jídlo v dražší restauraci: 1 650 Kč

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce