Brazílie od 32 490 Kč
Zobrazit zájezdy

Cestovní doklady do Brazílie

Cestovní doklady do Brazílie

Brazílie je oblíbenou turistickou destinací v Jižní Americe, ať už jste fanoušek fotbalu, míříte na karneval v Riu de Janeiru nebo budete objevovat přírodní krásy. K cestě do Brazílie vízum nepotřebujete. Pro vstup do země je potřeba pas.

O vízum do Brazílie se starat nemusíte. Občané České republiky mohou strávit v zemi 90 dní, pokud zde nebudou provozovat výdělečnou činnost. Po uplynutí tříměsíční lhůty nedovolují zákony Brazilské federativní republiky občanům EU prodloužit si pobyt o dalších 90 dnů. Ke vstupu do země je potřeba pas a platnost pasu musí být minimálně dalších šest měsíců ode dne vstupu do země.

V ojedinělých případech po vás může úředník na imigrační kontrole požadovat doklad pro vstup v podobě:

  • Potvrzení o účelu pobytu (turistika, studijní či vědecká cesta apod.)
  • Potvrzení o ubytování (rezervace hotelu, úředně ověřený zvací dopis)
  • Zpáteční letenky
  • Platného mezinárodního zdravotního pojištění
  • Potvrzení o dostatečných finančních prostředcích na dobu pobytu (platební karta, výpis z bankovního konta, peníze v hotovosti)

Abyste se vyhnuli zbytečným průtahům a komplikacím, doporučujeme mít všechny tyto doklady vytištěné. Podobně si před cestou udělejte kopii pasu a dalších dokladů a uchovávejte je odděleně. Před cestou si na brazilském konzulátu ověřte aktuálnost informací.

Návštěva okolních státu po zemi

V případě, že se chystáte navštívit v rámci pobytu v Brazílii okolní země a neuděláte to letecky, musíte na hranicích dostat do pasu výstupní razítko a odevzdat druhou polovinu hraniční průvodky, kterou jste dostali při vstupu do Brazílie. Bez výstupního razítka hrozí velké riziko, že se do země nedostanete zpátky. Při návratu musíte dostat vstupní razítko a znovu vyplnit hraniční průvodku. Na některých malých pozemních hraničních přechodech nedostanete razítko automaticky, a proto si ho musíte sami vyžádat.

Ohlašovací povinnost

V případě, že jste ubytovaní v hotelu, k pobytu v zemi vás přihlásí jeho zaměstnanci. Pokud bydlíte u soukromých osob a délka vašeho pobytu přesáhne 30 dní, musíte se sami přihlásit na Federální policii. Zanedbání této povinnosti se trestá pokutou nebo dokonce vyhoštěním ze země.

Adresa konzulátu v ČR

Velvyslanectví Brazilské federativní republiky

Adresa velvyslanectví ČR v zahraničí

Embaixada da República Tcheca

SHIS QI 9, Conjunto 16, Casa 3

Lago Sul, Brasília DF CEP 71625–160

Telefon: 005561–32427785


Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce