Tipy na aktivity v Curacau – karibské pláže, azurové moře i řada památek

Tipy na aktivity v Curacau – karibské pláže, azurové moře i řada památek

Přijeďte poznat exotické Curacao a zažít jedinečnou dovolenou na bílých písečných plážích u tyrkysově modrého moře, kde se můžete nejen opalovat, ale také objevovat krásy podmořského světa. Za vidění stojí i další turistické cíle, které byste si neměli nechat ujít. Máme pro vás skvělé tipy, kam vyrazit a také vám poradíme s možnostmi nakupování a ochutnání zajímavých gastronomických specialit.

Pláže

Curacao, stejně jako ostatní karibské destinace, je vyhledávaným cílem turistů především díky svému bílému písku na plážích a tyrkysově modré a čisté vodě. Tento tropický ráj je skvělý k odpočinku i pro aktivity a sporty na pobřeží. Většinu pláží naleznete na západním pobřeží ostrova, ale i v jiných lokalitách můžete běžně narazit na skvělý přístup do vody.

Pláže v hlavním městě a v okolí hotelových resortů jsou obvykle plné lidí, zato jsou na nich všudypřítomné bary a různé speciální atrakce. Pokud se však vydáte kus stranou, najdete nerušené soukromí a klid. Takové pláže se nacházejí zejména na severu. Dostanete se na ně autobusem nebo zapůjčeným automobilem. Mezi obvykle nepřeplněné pláže patří Grote Knip a také Playa Forti, jež je výjimečná tím, že jako jedna z mála není písčitá, ale oblázková.

Naopak ty nejznámější a nejvíce navštěvované pláže jsou Jan Thiel, Playa Mambo, Playa Cas Abou, Playa Porto Marie, Playa Lagun, Playa Grandi a Kenepa beach. Ať už si vyberete jakoukoliv z pláží na Curacau, bude jejich návštěva vždy nezapomenutelným zážitkem.

Potápění a šnorchlování

Azurově modrá voda neláká jen ke koupání mezi opalováním se na pláži. Při návštěvě Curacaa by měl každý poznat také neuvěřitelný svět pod hladinou a vyzkoušet si potápění a šnorchlování. Stačí si na kteroukoliv z pláží vzít brýle, šnorchl a můžete pozorovat krásy vodního světa kdekoliv kolem ostrova. Mezi nejvíce doporučované lokality patří pláže Grote Knip a Klein Knip, Playa Lagun a Playa Grandi.

Pod vodou uvidíte korály, barevné rybky i další živočichy. Pokud nemáte vlastní vybavení, lze si jej na plážích snadno půjčit. Zaplatíte zhruba 6 USD za celý den za masku a přibližně 9 USD za kompletní sadu i s ploutvemi. Na plážích se obvykle nedá platit kartou ani při nákupu drinků ani při půjčování vybavení. Mějte proto s sebou vždy hotovost.

Kromě půjčoven pomůcek ke šnorchlování můžete využít i profesionálních kurzů potápění. Máte-li s potápěním zkušenosti, nebo pokud chcete poznat další místa, určitě oceníte možnost vydat se lodí na potápěčský výlet ke skalní jeskyni Blue Room nebo na ostrůvek Klein Curacao. Cena takového celodenního výletu lodí je 100 USD na osobu s jídlem, pitím a popřípadě i se zapůjčenou výstrojí.

Nakupování

Každý si chce z vydařené dovolené přivést něco hezkého sobě i svým blízkým. Oblíbenými suvenýry jsou rukodělné výrobky, jež zakoupíte především ve stáncích, a proslulý likér z palírny Curacao Liqueur Distillery, jež má barvu zdejšího tyrkysového moře. Drobné dárky pořídíte na mnoha místech a zejména v přímořských letoviscích. Za nejlepšími obchody samozřejmě musíte do velkých měst.

Například v hlavním městě najdete promenádu lemovanou různými zajímavými obchody, ale i kavárnami a restauracemi. Nadšenci do nakupování by neměli vynechat ulice Heerenstraat a Breedestraat. Na Curacau jsou sice ceny všeobecně vyšší než v České republice, ale můžete objevit i levnější obchůdky, a především pořídíte věci, které u nás neseženete. Hlavní město Wilemstad je plné zajímavých obchodů. Díky tomu si nejen přivezete domu něco hezkého, ale také si užijete skvělou dovolenou ve zdejších restauracích. Večer můžete vyzkoušet bary a casina.

Památky a zajímavosti

Curacao nejsou však jen azurové vody a bílé písčité pláže. Za vidění stojí i vnitrozemí, jež ukrývá různé památky a zajímavosti. Krásy přírody můžete obdivovat v národním parku Christoffel park, který leží severozápadně od hlavního města. Nabízí 8 vyznačených stezek s různě náročným terénem, jako je například výstup na nejvyšší bod ostrova na Mount Christoffel s krásným výhledem nebo přilehlý Shete Boka park se dvěma stezkami vedoucími například na pláže, kde kladou želvy svá vajíčka a kde se malé želvičky následně vydávají do vody.

Nevynechejte ale ani historické památky. Holanďané po příjezdu na ostrov v roce 1634 vystavili pevnosti a několik se jich dochovalo až do dnešní doby. Navštívit můžete například nejvýznamnější z nich Fort Amsterdam zapsanou na seznam UNESCO, Fort Beekenburg, jež patří mezi nejzachovalejší nebo Fort Nassau a Waterfort, ve kterých najdete i restaurace. Oblíbenou turistickou zajímavostí je také plovoucí most pro pěší, jež spojuje historickou Pundu s moderní Otrobandou, nebo podmořský Under Sea National Park s akvárii.

Gastronomie

K poznávání kultury patří nejen cestování a navštěvování různých míst, ale také kuchyně. Gastronomie vám skvěle umožní poznat místní tradice a styl života. Z názvu ostrova každého ihned napadne místní slavná specialita, kterou je modrý likér stejného názvu – Curacao. Místní kuchyně je nejblíže karibské a latinskoamerické. Mezi tradiční pochoutky, které by měl každý gurmán vyzkoušet, patří „stobá“ (dušené maso, obvykle hovězí, s různými ingrediencemi jako je například papája), „guiambo“ (polévka z plodů moře) a „kadushi“ (polévka z kaktusu).

Kdo hledá poněkud tradičnější pokrmy, nabízí se mnoho pečených a smažených ryb a mořských plodů. Typické místní speciality ochutnáte v restauracích i na trzích. Restaurace a hotelové jídelny mají v nabídce i ostatní světové kuchyně.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce