Gruzie od 23 519 Kč
Zobrazit zájezdy

Cestovní doklady do Gruzie

Cestovní doklady do Gruzie

Chystáte se do Gruzie a nevíte, jaký doklad pro vstup do země budete potřebovat? Pokud se obáváte zdlouhavého zařizování víza, máme pro vás dobrou zprávu. Vízum není třeba, stačí vám jen cestovní pas. Cesta do Gruzie bez pasu je ale v některých situacích také možná.

Cestovní doklady pro dospělé

Češi mohou na území Gruzie pobývat až 90 dnů bez vízové povinnosti jen na základě cestovního pasu nebo občanského průkazu. OP vám bude stačit v případě, že cestujete z České republiky přímo do Gruzie a nečeká vás tranzit v dalším státě. Nic ale nezkazíte tím, když si s sebou vezmete oba doklady. Nejpozději měsíc před odjezdem si zkontrolujte platnost pasu, která by měla dosahovat alespoň 6 měsíců ode dne vašeho plánovaného návratu do ČR.

Cestovní doklady pro děti

Stejné podmínky platí i pro děti. Pokud cestujete s dětmi mladšími 15 let, vybavte i je vlastním cestovním pasem / OP. Více informací se dočtete v článku o cestování s dětmi.

Co dělat při ztrátě cestovního dokladu

Pokud během své dovolené v Gruzii ztratíte cestovní pas nebo občanku, obraťte se co nejdříve na zastupitelský úřad ČR v hlavním městě Tbilisi a požádejte o vystavení náhradního cestovního dokladu. Poslouží vám k bezproblémovému návratu domů.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce