Kapverdské ostrovy od 20 340 Kč
Zobrazit zájezdy

Očkování, možná rizika a bezpečnost na Kapverdách

Očkování, možná rizika a bezpečnost na Kapverdách

Před cestou do exotických zemí se doporučuje informovat se na možná zdravotní a bezpečnostní rizika. V případě, že se chystáte na dovolenou na Kapverdské ostrovy, je to jednoduché. Pro tuto zemi není žádné povinné očkování a je tu velmi bezpečno.

Očkování

Jak už bylo řečeno v úvodu, na Kapverdy se na běžné turisty z ČR povinné očkování nevztahuje. Z tohoto pravidla platí jediná výjimka. Osoby, které přijedou na Kapverdy ze zemí s endemickým (trvalým pro danou oblast) výskytem žluté zimnice, musejí být proti této nemoci povinně očkovány a o vakcinaci mít oficiální doklad.

Existuje ale seznam doporučených očkování, které by měl mít každý, kdo cestuje do zahraničí. Jaké očkování se doporučuje:

  • Tetanus - zkontrolujte, zda od poslední vakcíny neuplynulo více než 15 let
  • Hepatitida A – možnost nákazy hrozí při konzumaci nebalené vody a v místech se špatnou hygienou
  • Hepatitida B – možnost nákazy hrozí při kontaktu s infikovanou krví, tedy především v lékařských zařízeních s nedostatečnou hygienou (důrazně se toto očkování doporučuje, pokud budete na Kapverdách pobývat delší dobu nebo mimo turistická centra)
  • Břišní tyfus – možnost nákazy je stejná jako u hepatitidy A a doporučuje se pouze v případě, že se chystáte do odlehlých částí země
  • Vzteklina – možnost nákazy je minimální a doporučuje se pouze v případě, že dopředu víte o zvýšené pravděpodobnosti kontaktu s infikovanými zvířaty.

Tipy na cestování bez zdravotních obtíží:

  • Pijte pouze balenou vodu.
  • Pravidelně používejte repelent, hlavně večer (malárie a horečka dengue se na Kapverdách vyskytují, i když jen v malé míře).
  • Sjednejte si kvalitní zdravotní pojištění. Zdravotní péče je na Kapverdách v africkém měřítku velmi dobrá, ale nedosahuje evropských standardů. Většinu ošetření je nutné uhradit na místě a v hotovosti.
  • Dobře vybavená cestovní lékárnička vám dokáže ušetřit mnoho starostí (základní léky, náplasti, obvaz, dezinfekce, panthenol,...). Vše potřebné ale koupíte i v tamních lékárnách.

Bezpečnost

Kapverdy patří mezi turistické destinace, kde jsou bezpečnostní podmínky velmi dobré. Nemusíte se bát nestabilní politické situace ani teroristických útoků. Stačí dbát základních cestovatelských pravidel a dávat si pozor na své osobní věci. Jediné varování platí pro koupání v moři. Na Kapverdách bývají silné proudy a velké vlny, které mohou být mimo bójkami vyznačená místa nebezpečné.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Kapverdy - voda a průjmy

Díky Vaším poznatkům již víme o Kapvedrách hodně. Ale prosím o info jak je to tam třeba s vodou, průjmy apod. "maličkostmi!", které nám dovedou dobře… Zobrazit více
MartinMT
MartinMT

Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce