Kapverdské ostrovy od 16 290 Kč
Zobrazit zájezdy

Cestovní doklady na Kapverdské ostrovy

Cestovní doklady na Kapverdské ostrovy

Kapverdské ostrovy se stávají stále oblíbenější destinací pro exotickou dovolenou, a to i díky relativně krátkému letu. Občané ČR ke vstupu do země vízum nepotřebují, pokud jejich pobyt nepřesáhne 30 dní.

Vízum na Kapverdské ostrovy není potřeba v případě, že váš pobyt nebude trvat déle než 30 dní. Pokud na Kapverdské ostrovy cestujete na delší dobu, lze požádat o vízum na Velvyslanectví Kapverdské republiky v Berlíně, které má diplomatickou a konzulární příslušnost pro ČR, příp. na Honorárním konzulátu Kapverdské republiky v Praze.

Ještě v roce 2018 byla víza na Kapverdské ostrovy nutností. Od 1. 1. 2019 tomu tak již není,  došlo totiž ke zrušení víz a místo nich vyžaduje vláda splatnou letištní security taxu tzv. Taxa de Segurança Aeroportuaria (TSA) ve výši 3 400 kapverdských escudů, tedy zhruba 31 EUR (800 Kč). Stejná částka platí i pro děti.

Taxu můžete zaplatit třemi způsoby:

  • On–line nejpozději 5 dní před příletem na Kapverdy na webové adrese: www.ease.gov.cv. Čeká vás registrace a poplatek kartou.
  • Prostřednictvím cestovní kanceláře.
  • Na letišti po příletu – nemusíte nic řešit předem a do pár minut máte vyřízeno. Nejsou zapotřebí žádné speciální jazykové znalosti, pouze předložíte cestovní pas a peníze.

Pas na Kapverdské ostrovy

Na Kapverdské ostrovy vám tedy nově bude stačit cestovní pas a zaplacená taxa. Před odletem si včasně zkontrolujte datum jeho expirace. Platnost pasu musí být minimálně 6 měsíců po návratu. Dobrou zprávou je, že nemusíte dokládat množství hotovosti ani zpáteční letenku.

Pas pro děti

Všechny děti bez rozdílu věku musejí cestovat na svůj vlastní doklad. Vyčerpávající informace o tom, kde nechat pas dětem vystavit, kolik to stojí, jak dlouho to trvá a jaké k žádosti potřebujete náležitosti, uvádí článek o cestování s dětmi.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce