Kapverdské ostrovy od 14 290 Kč
Zobrazit zájezdy

Kapverdské ostrovy - měna a ceny 2020/2021

Kapverdské ostrovy - měna a ceny 2020/2021

Chystáte se na Kapverdy a nejste si jistí, jak zde funguje placení a směna peněz? Oficiální měna na Kapverdách je kapverdské escudo. Všude ale zaplatíte eury a na některých místech i dolary. Hotovost lze vybrat i v bankomatech a platba kartou je docela běžná praxe.

Čím platit

Na Kapverdách se platí kapverdským escudem. Získáte ho pouze na Kapverdách, přímo na letišti, ve směnárnách, bankách nebo na hotelové recepci, případně si můžete vybrat peníze z bankomatů (pozor na poměrně nízké limity), které jsou v dnešní době na ostrovech docela rozšířené.

Počítejte s tím, že českou korunu na ostrově nesměníte a celkově za výměnu peněz zaplatíte vysoké poplatky. Dobrá zpráva je, že směna není nutná, protože na Kapverdských ostrovech se dá velmi pohodlně platit eury a občas i dolary ve všech turistických oblastech. V hotelech a ubytovacích zařízeních je běžně dostupná možnost zaplatit kartou (nejčastěji VISA). Pokud plánujete zůstat v letovisku a jeho blízkém okolí, výměnu peněz nemusíte vůbec řešit.

Kapverdské escudo

Kapverdské escudo (množné číslo escudos) má mezinárodní kód CVE. Kapverdy jsou bývalá portugalská kolonie a i po vyhlášení nezávislosti zůstala měna pevně provázaná s portugalským escudem. Když v roce 1999 Portugalsko přijalo euro, byl zaveden i pevný kurz mezi ním a escudem.

  • 1 CVE se dělí na 100 centavos
  • Rámcový kurz je 1 EUR = 110,30 CVE
  • Kapverdské escudo má mince v hodnotě 1, 5, 10, 20, 50 a 100 a bankovky v hodnotách 100, 200, 500, 1000, 2000 a 5000 escudos

Ceny na Kapverdách

Připravte se na to, že dovolená na Kapverdách není nejlacinější, protože ceny jsou o něco vyšší než v ČR. Zvláště pak potraviny a běžné spotřební zboží, které se na ostrovy musí dovážet. Mezi lokální suroviny, které nejsou tak drahé, patří místní káva, ovoce, cukrová třtina a víno. Za služby orientačně zaplatíte:

  • Fastfood – 130 Kč
  • Večeře v restauraci – 200 Kč
  • 0,5 litru piva – 30 Kč
  • Velmi levně je zde možné zakoupit kávu z ostrova Fogo
  • Zapůjčení vybavení na vodní sporty odpovídá cenám v Egyptě nebo Turecku
  • Pokud chcete poznávat jednotlivé ostrovy, přesun lodí stojí kolem 600 Kč, letadlem až 3 000 Kč
  • Na rozdíl od jiných exotických zemí je spropitné za služby (číšníkům, nosičům zavazadel, úklidové službě apod.) považováno nejen za slušnost, ale spíše za samozřejmost. Výše spropitného je zhruba 10 % ze zaplacené částky.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Ceny na Kapverdách

Koukali jsme na zájezdy a zaujaly nás Kapverdské ostrovy . Jaké jsou ceny na Kapverdách ? Vyplatí se přikoupit si all inclusive nebo nevyjde draze… Zobrazit více
Kristýna
Kristýna

Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce