Kostarika od 49 989 Kč
Zobrazit zájezdy

Tipy na aktivity v Kostarice – národní parky i romantické vodopády

Tipy na aktivity v Kostarice – národní parky i romantické vodopády

Perla střední Ameriky je oblíbená pro své přírodní bohatství. Ujít by vám neměly krásné přírodní parky, rezervace, pralesy a sopky ani širý oceán ideální k surfování, potápění a šnorchlování.

Treky

Pokud zamíříte na Kostariku, vydejte se na výlet po národních parcích a rezervacích. Pro treky je jako stvořený národní park Chirripó, který je domovem třech hor s výškou přes 3 800 metrů. V parku se nachází řada stezek, a pokud se necítíte na výšlap do kopce, můžete podniknout túru i v nížině. Pořádný výšlap vás čeká v případě, že se rozhodnete zdolat nejvyšší horu Cerro Chato.

Parky a rezervace

Přírodních parků a rezervací je v Kostarice požehnaně. Celých 25 % země je totiž chráněnou krajinnou oblastí. Na karibské straně se nachází nejnavštěvovanější národní park Tortuguero, který nabízí 11 různých typů prostředí. Čeká vás tu deštný prales, hustý porost mangrovníků, bažiny, laguny i krásné pláže. Žije tu kolem 400 druhů ptáků, 60 druhů žab, desítky sladkovodních ryb, mořské želvy, opice a kapustňáci. V řece Tortuguero můžete zahlédnout i krokodýly i kajmany. Národní park Cahuita chrání jeden z mála dochovaných korálových útesů na Kostarice. Vidět tu můžete lenochody, pásovce, nosály, opice, hady, bazilišky a další druhy zvířat.

Vodopády

Romantické vodopády jsou součástí národních parků a přírodních rezervací. Mezi nejkrásnější a nejnavštěvovanější patří vodopády Mulguri Adventure, Nauyaca, Rio Celeste, La Fortuna, Montezuma, Llanos de Cortez, Uvita, Viento Fresco a San Luis.

Horké prameny a gejzíry

Aktivní kostarické vulkány mohou za vznik mnoha termálních pramenů, které se od sebe liší teplotou i minerálním složením. Na úpatí Arenalu můžete navštívit horké prameny Tabacón, které nabízí hydroterapii a k procedurám využívají i sopečné bahno. Pod touto sopkou se nachází také lázeňský komplex Baldi Hot Springs s bazény, vodopády a studenými jezírky.

Pláže

Kostarika je plná romantických pláží. Některé jsou plné turistů, na jiných si užijete klidu a ticha. Kousek od města Quepos v národním parku Manuel Antonio se nachází jedna z nejkrásnějších místních pláží. Kromě bílého písku si budete užívat tropický prales, malebné zátoky a výhled na vysoké hory. Pokud jste milovníky slunění, nesmí vám uniknout ani pláže Playa Hermosa, Punta Uva Beach, Samara Beach, Tamarindo Beach a malebná Playa Conchal.

Potápění a šnorchlování

Kostarika má skvělé podmínky pro potápění a šnorchlování. Tato lokalita se ovšem kvůli silným proudům doporučuje spíše pokročilým potápěčům než úplným začátečníkům. Nejlepší viditelnost ve vodě očekávejte od září do listopadu. Karibská strana nabízí klidnější vody, u pacifického břehu vás zase čeká bohatší podmořský život. Mezi nejvyhledávanější oblasti k potápění patří pláže na severu země Coco, Flamingo, Hermosa a Ocotal. Najdete tu dokonce i potápěčské školy a půjčovny veškerého vybavení.

Nejen k potápění, ale také ke šnorchlování jsou jako dělané pláže Montezuma a Manuel Antonio. Jestliže budete pobývat v jižní části pacifického pobřeží, nemělo by vám uniknout Drake bay a Isle del Cano. V Pacifiku se podívejte také na oblast Off Rock and Cocos Island, kde můžete pozorovat žraloky, kladivouny, rejnoky, murény a delfíny.

Surfování

Kostarika je rájem všech surfařů. Nezáleží na tom, zda jste pokročilí nebo teprve začínáte. Výborné podmínky pro surfování nabízí oba břehy. Typickým centrem surfařů je město Jacó na pobřeží Tichého oceánu.

Rodinné aktivity

Berete s sebou na Kostariku děti a chcete je zabavit na celý den? Pak navštivte místní aquaparky a zábavní parky, ze kterých si odnesete plno nezapomenutelných zážitků. K nejoblíbenějším aquaparkům na Kostarice patří Pueblo Antiguo v San José a také Kalambu Hot Springs a Termales Los Laureles v La Fortuna de San Carlos. Ujít by vám neměly ani tematické parky Rancho Tipico Don Juan v městě Manuel Antonio, Rainforest Adventures v Jacó, Ponderosa Adventure Park v Liberia a Dino Park Blue River v Rincon de La Vieja.

Dětem i dospělým se budou líbit zahrady nabízející nádhernou podívanou na místní faunu i flóru. Podívejte se třeba na Monteverde Orchid Garden, Arenal Natura Ecological Park, Jardin Botanico Lankester, Batsu Gardens, Else Kientzler Botanical Garden nebo Las Cruces Biological Station and Wilson Botanical Garden.

Cyklistika

Kostarika patří díky vysokým kopcům a krásným výhledům mezi nejvyhledávanější destinace nadšených cyklistů. Kolo s sebou vozit nemusíte, stačí navštívit některou z mnoha půjčoven. Vyzkoušejte třeba výlet z města Cartago na nejvyšší sopku Irazú. Na cestě dlouhé 30 km vás čeká převýšení 2 km a malebná příroda.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce