Maroko od 8 649 Kč
Zobrazit zájezdy

Cestovní doklady do Maroka

Cestovní doklady do Maroka

Plánujete dovolenou v Maroku a zajímá vás, jaké doklady potřebujete na cestu? Vízum do Maroka není potřeba, ale pas do Maroka potřebují všichni svůj vlastní. Nezapomeňte na doklady pro děti a zkontrolovat platnost pasu.

Maroko vízum, pas a finance

Vízum do Maroka nepotřebujete, pokud do země cestujete na méně než tři měsíce. Každý člověk musí mít své vlastní cestovní doklady a platnost pasu musí být ještě minimálně 3 měsíce od vstupu do země. Při imigrační kontrole se vám může stát, že budete muset prokázat dostatek finančních prostředků na celou délku pobytu. Minimálně byste měli disponovat alespoň 20 dolary pro jednu osobu na den. Jako důkaz poslouží hotovost, kreditní karty nebo cestovní šeky. Tato kontrola není příliš obvyklá a lidé, kteří mají zájezd zařízený od cestovní kanceláře, ji nebudou muset podstoupit téměř na 100 %.

Většina turistů se do Maroka dostává letecky. Po příletu je nutné vyplnit imigrační kartu, kterou při kontrole předložíte spolu s pasem. Při odletu je potřeba udělat stejnou věc. Na kartě je nutné vyplnit název hotelu, ve kterém budete ubytovaní. Ubytovací zařízení mají totiž za své hosty přihlašovací povinnost. V případě, že jste si žádný hotel dopředu nezarezervovali, najděte si jméno jakéhokoli hotelu v místě, kde budete pobývat.

V případě, že by váš pobyt měl přesáhnout 3 měsíce, musíte si požádat o povolení k dlouhodobému pobytu. To vydává úřad „Sûreté nationale“ v místě vašeho bydliště v Maroku. V opačném případě vám hrozí vyhoštění a zákaz vstupu do Maroka. Pokud se chystáte do Západní Sahary, proběhne vzhledem ke komplikované geopolitické situaci v této oblasti imigrační kontrola výrazně přísněji.

Pas pro děti

Všechny děti bez rozdílu věku musejí cestovat na svůj vlastní doklad. Vyčerpávající informace o tom, kde nechat pas dětem vystavit, kolik to stojí, jak dlouho to trvá a jaké k žádosti potřebujete náležitosti, uvádí článek o cestování s dětmi.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce