Průvodce Rady na cestu

Jaká jsou nejlepší místa v letadle pro vaše pohodlí či bezpečnost?

Každý, kdo si kupuje letenku, přemýšlí nad tím, kde v letadle sedět. Na krátké vzdálenosti není výběr sedadla v letadle zas až tak klíčový. Pokud ale máte před sebou několikahodinový let, vybrat si nejlepší místo v letadle se rozhodně vyplatí.

Chystáte se na dovolenou? Nezapomeňte udělat těchto 11 věcí

Kdo by se netěšil na dovolenou a zasloužené dny volna, které si užije v destinaci svých snů. Cestování v sobě ukrývá ale i řadu nástrah v podobě nepředvídatelných událostí, se kterými se můžete setkat. Pojďte se podívat, jak si užít cestu bez starostí díky 11 jednoduchým věcem.

Zákon Lex voucher

Lex voucher je nově přijatý zákon, který má přispět ke zmírnění dopadů epidemie koronaviru označovaného jako SARS CoV-2 na odvětví cestovního ruchu. Jaká je platnost a na koho se nevztahuje? Přečtěte si podrobnosti.

Podrobný přehled zásuvek v cizině. Budete potřebovat adaptér? Ověřte si

Povezete s sebou na dovolenou mobilní telefon, holicí strojek, fén nebo notebook? Při cestách po Evropě se ve většině případů obejdete bez cestovního adaptéru. Co když ale zamíříte mimo kontinentální Evropu? V našem seznamu vás seznámíme s potřebnými informacemi o všech zásuvkách ve světě.

Jak stáhnout COVID pas a k čemu slouží?

Covid pas (neboli Digitální COVID certifikát EU) má za cíl usnadnit cestování v rámci Evropské unie a využití služeb. Jak ho získat? Přečtěte si podrobný návod.