Tipy na aktivity v Singapuru – různorodá kultura i moderní zábava a efektivní podívaná

Tipy na aktivity v Singapuru – různorodá kultura i moderní zábava a efektivní podívaná

Na dovolené na tomto jedinečném místě se rozhodně nebudete nudit. Pokud cestujete do Singapuru, určitě budete chtít poznat turisticky zajímavá místa, která jsou pro danou zemi typická, ale i místní kulturu, kuchyni a nádhernou přírodu. Poradíme vám, kam vyrazit, abyste si užili Singapur naplno a poznali všechno jeho krásy.

Gardens by the Bay

Asi nejznámější symbol Singapuru a kouzelné místo, které je při návštěvě země téměř povinností vidět, jsou Gardens by the Bay. Hlavní lákadlo všech turistů vás přenese do neuvěřitelného světa, který by se dal přirovnat například k prostředí fantasy filmu Avatar.

Ohromí vás síť skleníků, zahrad, parků, soch a především typické a zároveň neuvěřitelné „superstromy“, které jsou lemované solárními články a spojené vyhlídkovým mostem. Navíc se v tomto kouzelném prostředí každý den v nočních hodinách odehrává světelná show za doprovodu hudby.

Vyhlídky

Vidět Singapur z výšky je nezapomenutelný zážitek. Nenajdete tu sice žádné kopce, na které by se dalo vyjít a užít si rozhledu, ale skvělá vyhlídka po okolí je z místních vysokých budov mrakodrapů a dalších výškových staveb. Mezi nejoblíbenější a zároveň nabízející nejhezčí panoramata rozhodně patří Marina Bay Sands, One Raffles Place, Tiger Sky Tower, Singapore Flyer.

Hotel Marina Bay Sands je nejznámější, ale také nejdražší. Mrakodrap One Raffles Place přináší stejně skvělou, ne-li lepší vyhlídku.Tiger Sky Tower vás sice nedostane tak vysoko, zato se nachází na dalším zajímavém místě a to v zábavním parku Sentosa. Pro další pohled z výšky, navíc spojený s jedinečným zážitkem, rozhodně navštivte obrovské ruské kolo Singapore Flyer.

Pláže

Singapur není jen betonovou pevností, jak se může na první pohled zdát. Má i příjemné a upravené přístupy k čistému moři. Když už jsme zmínili zábavní park Sentosa a jeho věž, je třeba na něj upozornit, i pokud se bavíme o přímořských lokalitách. Za zmínku stojí zejména pláže Tanjong, Silos a Palawan. Tím ovšem seznam zdaleka nekončí. Další překrásné pláže najdete na jižních ostrovech, nebo na východním pobřeží.

Zábava pro děti

Při cestování do Singapuru se svými ratolestmi najdete snadno zábavu, kterou si užijete vy i ony. Singapur v rámci rodinných aktivit nabízí mnoho atrakcí a zajímavostí a rozhodně se nejedná o historické památky, které většinu malých dětí nudí. Za zmínku stojí zoologická zahrada, akvaparky a speciální tematické parky. Mezi poslední jmenované patří například Virtual Room, kde si vyzkoušíte virtuální realitu nebo G-MAX Reverse Bungy, které zase přináší adrenalin a vzrušení.

Akvaparků je v Singapuru celá řada. Vyzkoušet můžete například Splash at Kidz Amaze, Jurong East Swimming Complex nebo Wild Wild Wet. Pokud vás a vaše děti zajímá fauna, najdete zde zoo o rozloze 28 hektarů, ve které si můžete prohlédnout více než 2 530 zvířat. V River Safari zase naleznete akvária i zvířata, která ráda dovádějí ve vodě.

Festivaly a další akce

Další zajímavostí Singapuru jsou místní slavnosti. Různé festivaly se zde konají v průběhu celého roku. Mezi nejzajímavější patří červnový festival dračích lodí a ve stejném měsíci probíhající festival jídla, který přináší to nejlepší z místní kuchyně. Zahraniční kuchyni ochutnáte o měsíc déle.

Pokud máte rádi hudbu, osloví vás v březnu Mosaic Music Festival a The Crystal Mirror, ve kterém ožívá i tanec, gymnastika a magie. Slavnosti tance, divadla a hudby také probíhají v květnu a šperkařství zase v říjnu.

Oslavy místního národního dne připadají na srpen. Mezi tradiční a pro nás poměrně exotické festivaly se řadí květnový Wesak (buddhistické oslavy), zimní Thaipusam (hinduistický festival, jehož symboly jsou nádoby s mlékem i propichování si různých částí těla) nebo podzimní Yu Lan spojený s lampiony.

Památky

Singapur je rozhodně moderním městským státem, ale nabízí svým návštěvníkům i bohatou historii. Kromě pravidelných festivalů a úchvatné současné architektury zde můžete obdivovat National Gallery Singapore, což je národní galerie sídlící v historických budovách bývalé radnice a nejvyššího soudu. Najít zde můžete i další historické památky, a jak již tomu v Singapuru bývá, jsou směsí různých kultur a náboženství. Mezi ty, které byste rozhodně měli vidět, patří:

  • St. Andrew’s Cathedral – anglická gotická katedrála obklopená kontrastními moderními stavbami
  • Thian Hock Keng Temple – jeden z nejstarších chrámů zdobený pivoňkami, lvy a fénixy
  • Sri Mariamman Temple – nejstarší hinduistický chrám Singapuru s malovanou věží
  • Istana - bílý, neoklasický palác postavený Brity, domov singapurského prezidenta

Nakupování

Navzdory poměrně vyšším cenám je nakupování v Singapuru oblíbenou aktivitou, protože zde seženete unikátní věci, které v Evropě nenajdete. Tradiční a pro danou zemi typické věci jsou obvykle nabízeny na tržnicích nebo ve stáncích zaměřených na turisty. Pokud vás láká představa dvou kilometrů butiků nejznámějších značek a jiných prestižních obchodů, měli byste zavítat do ulice Orchard Road, která je jako místo pro nakupování vyhlášená.

Také určitě nevynechejte místní hipsterskou oblast zvanou oblast Tiong Bahru, kde naleznete mnoho zajímavých podniků, jako je kavárna PS Café Petit nebo pekařství Tiong Bahru Bakery.

Gastronomie

Ať už přijedete kamkoliv, tradicí bývá ochutnat místní speciality. Kuchyně je totiž stejně důležitou součástí místní kultury jako všechny ostatní památky. Gastronomie Singapuru se dá nejlépe poznat v místech, kde se stravuje většina obyvatel, tedy vjídelnách. Lokální speciality jsou typicky asijské. Za vyzkoušení stojí určit chilli krab s nudlemi, kaya – džem z vajíčka a kokosu, který se obvykle podává ke snídani s toustem, nebo laksa – bílé nudle s krevetami a krémovou omáčkou z kokosu a kari.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Marina bay sands

Dobrý večer, jak to je s marina bay sands. Dá se tam jít na vyhlídku a do bazénu, i když nebudeme ubytovaní v hotelu? A co dalšího stihneme vidět za… Zobrazit více
Ovča
Ovča

Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce