Slovensko od 750 Kč
Zobrazit zájezdy

Autem na Slovensko – rady na cestu a základní info

Autem na Slovensko – rady na cestu a základní info

Chystáte se na Slovensko autem a zajímá vás, jaká trasa je nejlepší nebo kolik zaplatíte za dálniční poplatky? Zvažujete cestu autobusem nebo vlakem na Slovensko? Čtěte dál a dozvíte se všechny potřebné informace.

Cesta autem na Slovensko

Cestování po vlastní ose po Slovensku má své výhody i nevýhody. Než se rozhodnete jet autem, měli byste zvážit, kde se budete pohybovat. Mezi velkými městy jsou silnice kvalitní a provoz bezproblémový. Mimo hlavní trasy a na venkově nemusí být cesty v dobrém stavu. Navíc na Slovensko je mnohem levnější vyrazit vlakem nebo autobusem.

Na Slovensku musíte mít na dálnicích a některých rychlostních silnicích dálniční známku. Dobrá zpráva je, že je možné pořídit známku i online na adrese eznamka.sk. Před cestou si také ověřte aktuální cenu naftyaktuální cenu benzinu.

Maximální povolená rychlost a povinná výbava jsou zcela stejné jako v České republice. Platí zde také povinnost svítit po celý den.

Pokud se rozhodnete jet autem na Slovensko, vždycky se budete muset dostat do Brna. Pak záleží, jestli se chystáte na sever nebo jih Slovenska. Z Brna do Bratislavy vede cesta přes Břeclav, z Brna do Žiliny přes Uherské Hradiště a Trenčín.

Trasa z Prahy do Bratislavy

Z Prahy se vydáte po dálnici D1 na Brno, odtud pak na Břeclav, přes slovenský přechod Kúty a dále do Bratislavy. Cesta má něco přes 300 kilometrů a měla by trvat něco málo přes 3 hodiny, i když velmi záleží na situaci na D1.

Autobusem na Slovensko

Vyrazit autobusem na Slovensko je rozhodně nejekonomičtější varianta ze všech. Jezdí sem nízkonákladoví dopravci, jako je Regiojet, Flixbus nebo Eurolines. Nejlevnější jízdenka z Prahy stojí něco málo přes 200 korun. Na samotném Slovensku je poměrně hustá síť autobusové dopravy.

Vlakem na Slovensko

Také vlakem je na Slovensko velmi pohodlná cesta, zvláště pokud cestujete do severní části země. Podobně jako autobusem, se i vlakem dostanete bez problémů po celém Slovensku. V případě, že si lístky koupíte s dostatečným předstihem, pořídíte je za velmi slušné ceny. Navíc studenti do 26 let a důchodci mají lístky na vlak zdarma. Lístek si ale musíte vždy koupit, i když má „nulovou hodnotu“.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Cesta na Slovensko - je potřeba COVID test na krátkou návštěvu?

Dobrý den, musím mít testy na cestu na Slovensko jedu jen na otočku cca 4 hodiny. Děkuji za odpověď
Šárka46
Šárka46

Cesta na pohřeb na Slovensko

Prosím o radu na pohřeb na Slovensko 26.3. 2021 umřela mi matka já jsem Syn co mám udělat chci tam jed z družkou jen na pohřeb nejdýl na 12 hodin co… Zobrazit více
Baja
Baja

Cesta na Slovensko po pobytu v Maďarsku a tranzitu Rakouskem

Dobrý den, mám dotaz.Pro osoby přijíždějící na Slovensko z České republiky je povinná registrace prostřednictvím formuláře e-hranice (korona.gov.sk… Zobrazit více
Juri
Juri

Cesta za dcerou na Slovensko

Dobrý den, žiji v Čechách, a na Slovensku žije moje dcera se svojí matkou. Dceři bude za čtrnáct dní sedmnáct let, chtěl bych za jí přijet na oslavu.… Zobrazit více
Tynaa
Tynaa

Cesta na Slovensko - jaké testy jsou potřeba?

Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o radu. Jsem slovenka žijící v Česku už 20 let a chtěla bych jet za rodiči na Slovensko v pátek a v pondělí se… Zobrazit více
Mirka24
Mirka24

Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce