Slovinsko od 1 499 Kč
Zobrazit zájezdy

Cestovní doklady do Slovinska 2020/2021

Cestovní doklady do Slovinska 2020/2021

“Potřebuji do Slovinska pas?” ptáte se. Odpověďzní: “NE!”. V roce 2004 vstoupila země do EU a od té doby můžete na občanku do Slovinska v klidu vyrazit. Nezapomeňte ji pořídit také svým dětem a případně i domácím mazlíčkům. Cestovní doklady musí mít každý své.

Cestovní doklady do Slovinska pro dospělé 

Při vstupu do země Slovinsko pas nevyžaduje. Bude vám stačit občanský průkaz, který by měl být nepoškozený, bez ustřižených či rozlepených rohů, a platný minimálně po dobu vašeho pobytu. Jestli máte občanku propadlou nebo poničenou, můžete využít pas. V případě, že nemáte ani pas a před cestou už si nestíháte nechat vystavit nový plnohodnotný doklad, vaší záchranou bude občanský průkaz bez strojově čitelných údajů, taková "rychloobčanka", kterou vám na úřadě vydají na počkání.

Cestovní doklady pro děti

V současné době i děti, kterým ještě nebylo 15 let, musejí mít své vlastní cestovní doklady, a tak svým ratolestem musíte nechat vystavit občanský průkaz nebo pas do Slovinska. Jak tento úkon probíhá, si můžete přečíst v článku o cestování s dětmi.

Cestovní doklady pro zvířata

Vlastní cestovní doklad je nutný i pro domácí mazlíčky, které si chcete vzít na dovolenou s sebou. Jedná se o takzvaný cestovní pas zvířete v zájmovém chovu. Například pes musí být očipovaný a naočkovaný proti vzteklině. Pokud byl naočkovaný před čipováním, musíte jej nechat očkovat znovu. Do ciziny s ním pak můžete vyjet nejdříve 22 dní po injekci. Konkrétní pravidla pro jiná zvířata vám sdělí váš veterinář.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce