Příspěvky v diskuzích uživatele Dizzy

Příspěvky v diskuzích uživatele Dizzy

Vánoční trhy v Německu

Letos jsou vánoční trhy v Německu zrušené Poprvé od druhé světové války..smutná doba..je mi z toho moc smutno
(před 4 lety)
Země
Dizzy

Tipy na pláže u Zadaru

Chtěli jsme letos jet do Sukošanu u Zadaru. Mysleli jsme si, že si prohlédneme přímo i Zadar, trhy, pláže, varhany atd.. Dá se tam někde najít i písečná pláž?
(před 4 lety)
Země
Dizzy

Water park

@lidas ~ Jeden z nejlepších aquaparků, co jsem kdy byl. Tolik atrakcí snad jinde není. Přítelkyně tehdy byla na pomalé řece, kde si plujete na nafukovacích kruzích a hrozně se jí to líbilo, já se zase vyřádil na těch více adrenalinových. Větším dětem, co se už nebojí, se dá koupit dospělé vstupenka a pak je pustí všude (záleží vždy na vstupence). Jinak děti nemají povolený vstup úplně na vše. Doporučují vzít s sebou pantofle, ponožky nebo boty do vody (s kterými se může na atrakce), jinak povrch pálí.
(před 5 lety)
Země
Dizzy

Eilat v lednu - počasí, koupání, zkušenosti

@Petrunka ~ Ahoj, když jsme tam byli, tak jsme to měli takto: přílet do Eilatu z Bratislavy (zpáteční letenky za 1200 Kč). Rozhodně co doporučuju, tak navštívit přírodní rezervaci a vydat se šnorchlovat na Coral Beach - vstupné 35 ILS. Naprosto fantastický zážitek. Krásně průhledná voda, plno nádherných ryb, půjčovny vybavení. Nebudete litovat! Koupání v Eilatu je celoroční. Byl jsem tam v listopadu a v únoru a vždy se dalo koupat. Ubytovaní jsme byli v Red Sea Hotel. Záleží, co vše chcete vidět - pokud vám stačí doprava od hotelu na pláž, k obchodům, nějaké atrakce - tak Eilat není velký (projdete ho pěšky za hodinu) a bude vám stačit občasné MHD. Lístek stál tuším 50 Kč, ceny jsou tam vyšší, ale člověk tím nejezdí furt. Pokud pojedete i dál (třeba Timna Park, Šalamounovy sloupy), tak doporučuju půjčit auto. Dá se půjčít i na debetní kartu, ale blokují poměrně velké částky, které pak do týdne vrátí.
Pokud budete mít opravdu hodně času tak Masada, Jeruzalém, Tel Aviv, Mrtvé moře a návštěva sousedního Jordánska - Petra, Wadi rum.
Celkově je Eilat moc hezký, bezpečno pro děti, hrozně ochotní lidé, co vždy poradí, jen trošku dráž.
(před 5 lety)
Země
Petrunka

Vodopád kde se dá koupat?

@Bred ~ Tam se dá koupat? Já myslel, že tam je zákaz?
(před 5 lety)
Ostatní
čakíta

Přeprava lyží v Rakousku - jak na převoz bez pokuty?

@Vinnetou ~ Lyže a snowboard se v Rakousku berou jako náklad a ten musí být pořádně zabezpečen. Takže ideálně na střechu do rakve nebo na nosič. I boty si dej radši na dno kufru nebo do boxu.
(před 5 lety)
Země
Dizzy

Je nutné cestovní pojištění na Slovensko?

Nestojí to moc, tak proč riskovat.
(před 5 lety)
Země
Ovča

Dovolená na Bali nejlepší destinace Lombok

@Opavan ~ Kolik vás vyšla ta plavba lodí? děkuji
(před 5 lety)
Země
Opavan

Antimalarika - Keňa

Mně doktor doporučil neužívat, řešit až na místě při podezření. Doktor říkal, že pouze potlačují příznaky. Brát je preventivně tak způsobí víc škody než užitku. Radši moskytiéru a repelent.
(před 5 lety)
Země
Dizzy

Výstup na Pico de Teide

Když fouká vítr a nejezdí lanovka, tak nahoře nikdo není, tudíž to jde i bez povolení. Jinak když projdete bránou cca do 9 hodin (tam i zpět), tak tam ještě není kontrola a dá se projít. Ta obvykle jezdí první lanovkou. Celý výstup nám trval asi 6 hodin a od brány na vrchol je to asi 30 min, když se jde svižně.
(před 5 lety)
Země
Dizzy