Příspěvky v diskuzích uživatele Mikey

Příspěvky v diskuzích uživatele Mikey

SOUTĚŽ: Jak se dorozumíváte na cestách?

Dovolené jsou v plném proudu a nás zajímá, jak se dorozumíváte na cestách? Kreslíte obrázky, rukama a nohama, používáte Google translator, vždy to za vás vyřídí partner/ka, zkoušíte češtinu nebo se vždy snažíte naučit alespoň základní fráze jazyka dané země?
Rozhodli jsme se odměnit tři z vás, kteří do diskuze napíší svou odpověď.
Angličtina je dnes třetím nejrozšířenějším mateřským jazykem na světě a zároveň je v mnoha zemích používána jako jeden z úředních jazyků.
Jeden z Vás získá odměnu 399 cestoliňáků v rámci Cestolino klubu, které můžete směnit například za Anglický slovník na cesty.
Druhou a třetí cenou je 150 cestoliňáků, které můžete směnit za poukázku na 3 pohlednice do ČR.
Účastníci budou vybráni dne 21. 8. 2019, pravidla naleznete zde.
(před 4 dny)
Ostatní
mech59

Uhelné safari Most

@janive ~ Dobrý den, ano, můžete... Další informace zašlu na e-mail.
(před 5 dny)
Země
Mikey

Uhelné safari Most

O víkendu jsme absolvovali uhelné safari v Mostě... Prohlídka začala krátkým úvodem a školením o bezpečnosti v budově ředitelství, následoval přejezd na Hipodrom - areál, který vznikl rekultivací důlní výsypky a nyní tam je dostihové závodiště. To byla méně zajímavá část prohlídky.
Dalším cílem byl lom Vršany - vyhlídka na celý lom a ukázka procesu těžby - od odstranění skrývky, těžbu uhlí až po rekultivaci. Celkově fascinující až bizarní záležitost, podívejte se na fotky.
Trasa končí u přesunutého děkanského kostela...
Celá exkurze trvá cca 4,5 hodiny a je to opravdu zajímavý zážitek, určitě doporučuji. Problém je bohužel s rezervací, jakmile se objeví nové termíny, během pár hodin mizí... Chce to sledovat fcb stránky, kde zveřejňují informace o nových termínech a hned rezervovat.
(před 11 dny)
Země
Mikey

Posíláte pohledy z dovolené?

Kdo z Vás posílá klasické pohlednice z dovolené?
(před 16 dny)
Ostatní
Matoušová-Ivana

Dá se koupit české pivo v Kluži?

Podle aktuálního letáku mají v nabídce například Staropramen, v přepočtu vychází na cca 75 Kč za 6 plechovek. A malá Plzeň za cca 20 Kč.
(před 18 dny)
Cestolino pošta – dotazy
Ovča

Kefalonie, zkušenosti

@Veru1 ~ Přes lixouri-carhire.com, rezervaci jsem řešil z ČR před odletem. E-mailem ji potvrdili a ve smluvený čas auto přivezli k ubytování... Pak se vyřídila smlouva a platba v hotovosti. Auto vyzvedli opět u ubytování.
(před 18 dny)
Země
Mikey

Vízum na letišti v Marsa Alam

@Mony ~ Vše je popsané v článku vízum do Egypta...
(před měsícem)
Země
Wincenzzo

Cestovka travelsnack

Vyjádření Fio banky:
"Odmítáme tvrzení, že neoprávněně blokujeme účty společnosti
Fio banka se ohrazuje proti tvrzení společnosti Travelsnack s.r.o., která na svých webových stránkách tvrdí, že "Dne 29. Června 2019 FIO Banka neoprávněně zablokovala náš účet a omezuje vyplacení peněžních prostředků pro cestovní služby."
Banka sama od sebe nemůže blokovat účty svých klientů. Vždy k tomu musí být relevantní a zákonný důvod, aby banka k takovému kroku přistoupila.
Proti tvrzení společnosti Travelsnack s.r.o. se vymezujeme a podnikáme příslušné právní kroky."
zdroj fio.cz
(před měsícem)
Cestovní kanceláře
Pinďo

Cestovka travelsnack

Na webových stránkách společnosti se objevila zpráva:
"Vážená veřejnost, Dne 29. Června 2019 FIO Banka neoprávněně zablokovala náš účet a omezuje vyplacení peněžních prostředků pro cestovní služby. Proto jsme nuceni naši činnost omezit na dobu neurčitou. Dlouhodobá blokace účtu ze strany FIO Banky vedla k tomu, že byly přerušeny obchodní vztahy se zahraničními agenturami a leteckými společnostmi. Za vzniklou situaci se omlouváme! (Odpovědnost za zavinění situace: FIO Banka Praha - Táboritská, FIO Banka Liptovský, Mikuláš, FIO Banka Komárno)"
zdroj travelsnack.org
Osobně mě situace velice mrzí, je mi líto poškozených klientů a doufám, že se Vám podaří získat alespoň část peněz zpět... Bohužel tato kauza asi bude mít negativní dopad i na poctivé agentury a cestovní kanceláře, protože narušuje důvěru mezi klientem a prodejcem. Jako tomu bylo v minulosti u eshopů, kdy se čas od času objevil podvodný, tak i v cestovním ruchu se podobná věc může stát. Část problémů řeší pojištění úpadku cestovní kanceláře, ale toto je pravděpodobně úplně jiný případ.
(před měsícem)
Cestovní kanceláře
Pinďo

Plitvická Jezera - zkušenosti

Před návštěvou Plitvických jezer si kupte vstupenku online na konkrétní datum a čas - rezervace na ticketing.np-plitvicka-jezera.hr.
(před měsícem)
Země
TeraS