Příspěvky v diskuzích uživatele Surimi

Příspěvky v diskuzích uživatele Surimi

Rozhovor se Surimi

@Esmeralda44 ~ Jestli jste dostatečně mobilní a máte zhojené jizvy tak by neměl být problém. Zeptala bych se samozřejmě napřed českého lékaře. Nečekejte služby "na pojišťovnu", Češi se obvykle relaxačně koupají v teplých bazénech a kdyžtak si připlatí např. masáže. Obecně jsou kontraindikace teplých koupelí nestabilní vysoký krevní tlak, srdeční onem., trombózy, bércové vředy, onkologické nemoci. Některé hotely mají vlastní balneocentra, kde si můžete objednat léčebné procedury, nejen relaxační.
V r. 2011 jsme byli poprvé v Hevízu, bydleli jsme v hotelu Spa, byli jsme tam přes cestovku,měli jsme v ceně týdenní pobyt, polopenzi a balíček asi 12 procedur (s lékařskou prohlídkou v němčině). Byla to bratislavská CK, bohužel název už nevím, dalo se zaplatit i v Kč. Zkuste si zadat do vyhledávače pobyt s procedurami.
(před 4 dny)
Cestovatelé z Cestolina
Surimi

Doporučte hotel s termály

Sárvár-hotel Park Inn
(před 6 dny)
Země
Surimi

Maďarské termály

@Tomek ~ jazykově to není hrozné, třeba bazén je maďarsky medence- je v tom krásně znát slovanské slovo měděnice = koupací nádoba ,původně z mědi. Cukrárna je cukrászda, káva je kafé, palačinka=palacintá, pálenka= pálinka, klobása =kolbász, večeře-vacsora(vyslov vačora) ...co je na tom těkého ??? Jen když budete kupovat proslulou maďarskou papriku, tak edés je sladká a csípös je pálivá.
(před 6 dny)
Země
Surimi

Maďarské termály

@Mikey ~ Gellert je krásně secesní ,ale má u mě drobná mínus- do bazénu v hlavní hale je nutná koupací čepice, tomu už jsme odvykli a šatny připomínají tak 70.léta bez rekonstrukce, chaos při objevování volné kabiny. Ačkoliv jsme tam byli v Budapešti s cestovkou, údajně nešlo objednání na určitý čas, mít zamluvené vstupenky bez dlouhého čekání ve frontě u pokladny. Nevím jestli to "nešlo" ze strany CK nebo z maďarské strany. Gellert je vhodný spíš bez dětí, na podzim a v zimě nebude otevřená venkovní část a uvnitř není žádná zábava (skluzavky) pro děti.
(před 6 dny)
Země
Surimi

Maďarské termály

@Tomek ~ Jestli cestujete bez dětí, tak Hevíz, je to přírodní termální jezero ( i s krytou částí při špatném počasí) , ale tam nesmí děti do 14 let kvůli mírné radioaktivitě, doporučená koupací doba je 3 hodiny denně.
S dětmi a mládeží (termály s aquaparkem)- nejlepší je Sárvár nebo nejbližší Györ.
Pak je pro páry i rodiny vhodný Zalakaros (vnitřní tobogány za příplatek), Kehidakustány, Bükfürdö- tam si ale ověřte otvírací dobu venkovních atrakcí a tobogánů, některé už mají v září zavřené.
Na severovýchodě-zhruba jižně od Košic Egerszallók nebo Mezökeveszd (Zsory), tam dětí můžou, ale je tam pro ně méně atrakcí, při delším pobytu se můžou nudit. Taky jsou zajímavé jeskynní lázně Miskolc-Tapolca, pokud vám nevadí dav a rachot Všechny tři posledně jmenované jsou blízko sebe, můžete se ubytovat třeba v malebném Egeru a navštívit každý den jedny.
Menší lázeňská městečka jsou mnohem přívětivější než Budapešť.
(před 6 dny)
Země
Surimi

SOUTĚŽ: Jak se dorozumíváte na cestách?

@Dandanatala ~ Romania mare si frumosa.
(před měsícem)
Ostatní
Mikey

SOUTĚŽ: Jak se dorozumíváte na cestách?

Umím tak středně pokročile německy, i po 30 letech si pamatuji něco z ruštiny a na SŠ jsme měli základy latiny,(hlavně medicínské termíny),dá se použít jako odrazový můstek pro slovíčka v zemích s románskými jazyky.
Anglicky neumíme já ani manžel, přesto jsme loni vyrazili bez cestovky na Maltu , jen s off line překladačem v tabletu (Naštěstí ubytovatelka byla Ruska, ale tak nějak jsme se rukama -nohama dohodli všude). A protože jezdíme rádi do Maďarska, mám pro jistotu i překladač z maďarštiny. I když v té zemi se dá dobře domluvit německy a na severu Maďarska mnoho Maďarů umí slovensky, jen předstírají, že neumí, musíte dát najevo, že nejste Slováci.
(před měsícem)
Ostatní
Mikey

Jsou ve Slovinsku k dispozici turistické karty?

Děkuji za info.
(před měsícem)
Země
Surimi

Strach z létání

@Vendula38 ~ U léků -tekutin může chtít letištní personál potvrzení od lékaře. Dohadujejte se s nimi, že jde o volně koupený doplněk.
(před měsícem)
Letecká
lidas

Strach z létání

Nejlépe, aby se přítel poradil s lékařem o vhodném zklidňujícím prostředku (např. lexaurin) a ten ve vhodné době užil. Případně navštěvovat i psychologa, ale to je záležitost na měsíce před plánovaným letem. Někdo výš zmiňuje Bachovy kapky, ale ty nelze dát do příručního zavazadla.
(před měsícem)
Letecká
lidas