Příspěvky v diskuzích uživatele Surimi

Příspěvky v diskuzích uživatele Surimi

Lago di Garda -kola s sebou ??

Děkuji za informaci. Když jsou téměř na každém kroku půjčovny, tak asi nemá cenu vozit vlastní kola přes půl Evropy, na tu naši trochu ježdění bude stačit půjčení na místě.
(před 21 dny)
Země
Surimi

Jaké jsou ceny na Maltě?

Autobusové karty platí i na Gozu, pořídí se v kamenné pokladně na autobusových nádražích nebo ve větších turistických infocentrech. V hale na letišti jsem prodej neviděla (ani jsem po něm nepátrala). Uvnitř v busech lze zaplatit jízdu jen v hotovosti. Trajekt na Gozo nebo turistické vyhlídkové busy "hop on-hop off" se platí zvlášť. Ohledně stěhování- chcete radši pláže , přírodu nebo památky ? Na Maltě je víc historických památek, na Gozu je hezčí příroda(pobřeží),různě rozeklané skály, slaná jezírka...Sever Malty je rušnější, zastavěný téměř do souměstí s mnoha hotely a apartmány, jih je klidnější, s hezčím pobřežím, Modrou jeskyní...ale s řidší veřejnou dopravou. Pobřeží obou ostrovů je většinou skalnaté, písečných pláží jen pár, na Gozu opět klidnější. Kdybych tam jela znovu, asi bych zvolila 3 dny/2 noci (s trochou koupání)/na Gozu a zbytek na Maltě. My jsme bydleli v městečku Buggiba (Qawra), které je menší a není v něm tolik "panelákových" hotelů. Na ostrůvek Comino ani nemá cenu jezdit, stojí na něm pár hotelů a všechny maltské cestovky tam pořádají jízdy vyhlídkovými loděmi "za nádherným koupáním v modré laguně", výsledkem hrozný dav. Ještě doplněk- na Maltě se mísí středomořský a britský pořádek, soukromé obchody a restaurace mají často otevřeno po středomořsku, se siestou odpoledne a pak dlouho do večera, státem spravované památky, muzea, katedrály mají otevřeno po britsku, max. do 18 nebo jen do 17 hodin.
(před 21 dny)
Země
Surimi

Jaké jsou ceny na Maltě?

@Surimi ~ Oprava : dalších 14 , ne 4 tisíce, ale bylo to komplet se vším všudy. Kdybychom jeli v červenci k moři s cestovkou, tak bychom 26 tisíc zaplatili ve dvou jen za let, ubytování a max.polopenzi, ale určitě už by se tam nevešly různé vstupenky, nápoje, suvenýry, jízdenky na bus, "fakultativní" výlety po ostrově....ještě dodatek: Letenky na Maltu byly v červenci mnohem výhodnější z Vídně než z Prahy.
(před 24 dny)
Země
Surimi

Jaké jsou ceny na Maltě?

@Petr2019 ~ S potravinami to jde, zhruba jako u nás bez akcí. Přes den mají ve všech pekárnách a bistrech pečivo "šátečky" se zeleninovou, masovou nebo sladkou náplní ,kus za 1 E, v tom horku to stačilo jako lehký oběd. Jídlo v běžných restauracích-pizza od 6 E, běžná "mezinárodní" jídla - těstoviny po italsku, různé válečky z mletého masa + hranolky nebo rýže 7-12 E, maltská národní jídla 11-18 E . V luxusních hotelích by se dalo několikachodové menu pořídit za větší peníze, ale tam jsme nechodili. Naše zkušenost s cenami celkově : Byli jsme na Maltě týden ve dvojici a utratili jsme 26 tisíc. 6 tisíc stály zpáteční letenky z Vídně, 6 tisíc ubytování (v soukromí, přes Airbnb), snídaně jsme si dělali sami, o bědu výše zmíněné šátečky, na večeře jsme chodili. Dalších 4 tisíc stálo jídlo doma nebo v rest., vstupenky na různé památky , 2x karta na autobus, taxi na letiště, suvenýry, nápoje, trajekt na Gozo + vyhlídkový okružní bus po Gozu, parkovací karta vídeňského letiště (50 E/týden)...
(před 25 dny)
Země
Surimi

Jaké jsou ceny na Maltě?

@Petr2019 ~ Byli jsme na Maltě v r.2018 . Místní dopravu tvoří autobusy po celé Maltě i Gozu - jedna nepřestupní jízda stála 2 E bez ohledu na počet zastávek. Dá se tam koupit na autobusových nádražích nebo v infocentrech předplacená karta (Talinja card), týdenní stála 21 E , na ježdění bez omezení, nebo "bodová", ta stála asi 15 E a za každou jízdu se z ní odečítaly dva body, v noci tři body. Tu bodovou jsme nevyužili, tak detaily nevím, vyplatila se cca do 10 jízd. Každá zastávka je na znamení a občas se stalo, že když byl bus plný, tak projel bez zastavení ) . Znamení k výstupu se musí dávat i uvnitř busu, zmáčknout tlačítko "stop" hned po výjezdu z předchozí zastávky, jinak tou vaší řidič jen profrčí. Je možno si půjčit auto (s volantem na pravé straně) nebo skútr,. Jezdí se tam po britsku vlevo a v sezóně je na Maltě doprava dost hustá, na Gozu je kromě "hlavního"města klidnější. Taxíkem jsme jeli jen zpět na letiště, cena z Buggiby na letiště stála 24 E.
(před 25 dny)
Země
Surimi

Lago di Garda -kola s sebou ??

Ahoj cestovatelé
Máme v létě možnost jet na Lago di Garda (jižní část jezera). Zajímalo by mě, jestli má cenu s sebou vozit kolo, jsou tam cyklostezky nebo cyklopruhy tak nějak po rovině kolem jezera, mezi městečky ? Je mi půl století, takže nemám zájem o stoupání do hor ani nemiluji prudké sjezdy. Jsou tam v místních ubytováních úschovny kol ?? Dají se tam kola nebo (ještě lépe) elektrokola půjčit a kdyžtak za kolik ?
(před měsícem)
Země
Surimi

Faraonova pomsta

Preventivně můžete užívat Enterol (je silnější než běžné laktobacily používá se v ČR při krátkodobých virových průjmech, "střevních chřipkách")- volně zakoupitelný v lékárně. Od lékaře si můžete nechat předepsat Ercefuryl na bakteriální průjmy, kdy je přítomná i horečka .
(před 5 měsíci)
Země
anonym

Rakouské památky

V Dolních Rakousích je zajímavý starořímský "skanzen" Petronell- Carnuntum, archeologické vykopávky a rekonstrukce starořímského města na římské hranici u Dunaje. Vstupenka platí na tři místa-muzeum v Bad Deutsch-Aletnburg, vojenský amfiteátr a samotné centrum Carnuntum. Popisky jsou všude v němčině,angličtině a slovenštině. Jeďte z hraničního přechodu Břeclav/ Reinthal stále po silnici B49 a za Dunajem doprava.
Cestou pojedete přes Dürrenkrutt-Suché Kruty ,na kraji obce je památník bitvy na Moravském poli,kde bojoval (Přemysl) "Ottokar von Böhmen" .
(před 5 měsíci)
Země
Surimi

Nejoblíbenější středisko v Tyrolsku?

V rakouském Tyrolsku je skvělý Zillertal, je tam asi šest skiareálů ( např. Zillertal aréna, Hochzillertal/Kaltenbach, Penken,Hinterux...) můžete si koupit skipas platný pro celé údolí nebo pro jednotlivý skiareál.
(před 5 měsíci)
Země
Surimi

Dovolená Korutany s dětmi - Rakousko

Korutany jsou krásné, jen jedna věc mě trochu zklamala-ve všech průvodcích se píše, jak v Korutanech jsou krásná, velká, čistá a vyhřátá jezera, ale už nedodávají, že ta jezera jsou obklopená soukromými pozemky a pokud je někde pláž pro veřejnost, tak je placená.
(před 5 měsíci)
Země
Ovča