Srbsko od 2 691 Kč
Zobrazit zájezdy

Lety Bratislava-Niš v lednu až březnu 2018 za 520 Kč

aerolinky Ryanair
termín leden až březen 2018, termíny na 3-7 dní
přestupy bez přestupů
Zobrazit nabídku
Upraveno
Lety Bratislava-Niš v lednu až březnu 2018 za 520 Kč

Milovníci historie či poznávání nemusí cestovat pouze k západní hranici. Společnost Ryanair létá i na východ do míst, kde chodili antičtí Římané, nebo kde naplno zuřil jugoslávský konflikt. Z Bratislavy do srbského Niše se mezi lednem až březnem podíváte za 520 Kč (€ 20) za zpáteční letenky.

Druhé největší město Srbska, o populační velikosti Plzně se Strakonicemi, leží na spojnici mezi Bělehradem (240 km) a Sofií (155 km). Patří k nejstarším městům Evropy a nabízí cestovatelům nejen balkánský temperament, přírodu či vyhlášenou místní gastronomii, ale i historii Keltů, dobu pozdního antického Říma, Byzance nebo historii moderní doby.

Cesta

 • do Bratislavy pravidelnými spoji společnosti Flixbus nebo RegioJet
 • let trvá okolo 80 min, v ceně dvě příruční zavazadla (jedno do 10 kg, druhé menší).
 • spojení z letiště Niš do města zajišťuje bus linka číslo 34. Linka je okružní, má dvě varianty trasy: 34A (rychlejší pro cestu z letiště) a 34B (rychlejší pro cestu na letiště). Frekvence zhruba každých 20 až 30 minut, jízdné 13 Kč (60 dinárů)
 • cesta mimo Niš autobusy Niš Express, jízdní řády na webu společnosti.

Ubytování

 • dle vkusu a délky cesty rezervujte na osvědčených webech booking.com - např. Hostel Day "N" Night za 818 Kč/4 noci/osoba nebo Airbnb (př. Lana Lux Apartment - 2 lůžko za 290 Kč/noc/osoba)
 • pro středně náročné pak apartmány a hotely od 500 Kč/osoba/noc

Zajímavosti

 • Niš je nejprůmyslovější centrum země
 • region bohatý na události: vypukla zde 1. světová válka; najdete zde zachovalý koncentrační tábor nacistické éry či memoriály a památníky z časů jugoslávské krize
 • k vidění antická villa Mediana, staré Lázně Niška Banja nebo historická urbánní zóna Tinkers Alley z pol. 18. století
 • mimo Niš prohlídka Bělehradu či Sofie
 • do Srbska (event. Bulharska) stačí občanský průkaz, ale v Srbsku platí přihlašovací povinnost (nahlašuje ubytovatel - uschovejte raději doklad o ubytování až do opuštění země, více na mzv.cz)
  Tipař

  Tipař


  Hlídací papoušek

  Ohlídejte si nové akční nabídky

  Stačí pár vteřin a žádné tipy vám neuniknou.


  Komentáře

  Buďte první, kdo článek okomentuje.

  Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

  Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
   Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů