Dubrovník od 5 280 Kč
Zobrazit zájezdy

Zpáteční letenka Praha - Dubrovník za 4 176 Kč v červnu 2015

Zpáteční letenka
Dubrovník (Dubrovnik)
za 4 176 Kč
aerolinky SmartWings
termín červen 2015
přestupy bez přestupů
Zobrazit nabídku
Upraveno
Zpáteční letenka Praha - Dubrovník za 4 176 Kč v červnu 2015

Vydejte se v červnu 2015 do Chorvatska, zpáteční letenku z Prahy do Dubrovníku pořídíte za 4 176 Kč.

Jak se zabavit?

  • Ostrov Lokrum – centrum všech nudistů. Ale nemusíte mít obavy, pokud zrovna neholdujete tomuto způsobu opalování, můžete zůstat v plavkách. Lze si tady zapůjčit kajak a celý ostrov na něm obeplout. Trasa je to dlouhá zhruba 8 kilometrů a během cesty se můžete zastavit ve velkém množství jeskyní a míst pro šnorchlování. Dále je tu možnost zakoupení výletu, na kterém vám připraví oběd na ohni a z čerstvých mořských plodů. Vypráví se zde legenda, která praví, že pokud ten, kdo na ostrov přijede a zůstane přes noc nebo nestihne odjet do západu slunce, se už rána nedožije. No věřte si tomu nebo ne, ale prý toto neplatí pouze pro místní starousedlíky. Jistě vám však ale prozradí tajemství, jak se důsledků legendy vyhnout a zůstat tak na ostrově déle, než jen přes den.
  • Přírodní park Plitvická jezera – nádherná podívaná, kterou tvoří zelené hory, tyrkysová voda, vodopády a stezky vedoucí rovnou přes jezera. Teplota je zde samozřejmě nižší, než na pobřeží, takže se určitě bude hodit teplejší oblečení. Vstupné do parku je 17 eur. Pokud se však rozhodnete neplatit a obejdete vstupní kontrolu lesem, hrozí vám velké nebezpečí na životě. Po Jugoslávské válce tu totiž zůstalo plno nevybuchlých min a spoustu turistů už tak zaplatilo svými životy.
  • Představte si, že sedíte přímo u moře, na skále a za zády máte pouze kamennou zeď, která vás odděluje od města. Takový krásný výhled na Jaderské moře si můžete užít v baru s názvem Cafe Buža, třeba u sklenky dobrého drinku. Ceny jsou zde díky tomu vyšší, ale stojí to za to. Je však trochu složitější bar najít, proto se nejprve ujistěte, že znáte jeho správnou polohu.

Good to know

Ve starém městě jsou zakázaná veškerá rychlá občerstvení. V nabídce je však spousta restaurací s místními specialitami. Mořské plody připravují čerstvé a vylovené jen pár hodin před tím, než vám je naservírovali.

Alternativy a další informace

Tipař

Tipař


Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů