Rakousko od 499 Kč
Zobrazit zájezdy

Vánoční trhy v Evropě: Cesta za vůní horkého punče

Rakousko
za 299 Kč
prodejce Cestolino.cz
termín listopad, prosinec
doprava Vlastní z Prahy, z Brna, z Ostravy
Zobrazit nabídku
Vánoční trhy v Evropě: Cesta za vůní horkého punče

Blíží se čas adventu, kdy se náměstí evropských měst na několik týdnů mění v tržiště, na kterých zažijete vánoční atmosféru. Nechte se zlákat na hrnek horkého punče a vánoční dobroty.

Objevte dávné tradice

Náměstí u vídeňské radnice září světly, kterými jsou ozdobeny i stromy v parku. Letos tu najdete na 150 stánků nabízejících cukroví, ozdoby i horké nápoje. Za řemeslnými výrobky se vydejte do prostoru mezi Uměleckohistorickým a Přírodovědným muzeem. Dávné vánoční tradice objevíte na Starovídeňském trhu ve Freyungu centru města. Prohlédněte si advetní zájezdy do Rakouska.

Světla nad Eiffelovkou

Před Vánocemi stojí za to navštívit Paříž. Od 14. listopadu 2014 až do 4. ledna 2015 si užijete trhy na hlavní třídě Champs-Elysees, která se promění v obrovskou svítící ulici. Za nejkrásnější vánoční trh v Paříži se ovšem považuje ten v La Défense. Zde najdete více než 350 stánků jak s dobrotami, tak i s dárkovým zbožím. U Eiffelovky si užijete světelnou show.

Pyramida i perníčky

Stranou nezůstávají ani německá města. Drážďanský Striezelmarkt nabízí 250 stánků, jeho dominantou se stane 14 metrů vysoká vánoční pyramida. V Norimberku na Hauptmarktu si pro změnu pochutnáte na perníčcích a biskupských chlebíčcích, symbolem trhu je vánoční anděl.

Dřevěné adventní městečko

Dřevěné stánky na Hlavním náměstí v polském Krakově nabídnou od 1. prosince 2014 nejrůznější tradiční výrobky od barevných foukaných ozdob až po vánoční dobroty. Vyroste zde Adventní městečko, v tzv. Sukiennici pořídíte tradiční polské suvenýry, například šperky z jantaru.

Živý betlém i stromečková soutěž

Na náměstí Vörösmarty do Budapešti se můžete vydat na vánoční trhy už od 26. listopadu 2014. V 60 stáncích zde najdete pravé tradiční rukodělné maďarské výrobky s vánoční tematikou. Atrakcí je například oživlý betlém nebo soutěž ve zdobení vánočního stromečku.Zobrazit další adventní zájezdy.

Tipař

Tipař


Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů