Rakousko od 499 Kč
Zobrazit zájezdy

Průvodce Rakousko

Cestovní doklady do Rakouska

Do Rakouska můžete v rámci Schengenského prostoru vstupovat bez omezení, pouze s jedním cestovním dokladem. Záleží jen na vás, zda to bude pas nebo občanka.

Čím a jak platit v Rakousku

Chystáte se do Rakouska na dovolenou nebo za nákupy? Pokud si nejste jistí, jak u našich sousedů platit kartou a jak jsou na tom ceny potravin a dalších věcí, připravili jsme pro vás aktuální informace.

Dálniční známka Rakousko 2021: Kde ji koupit a kolik stojí

V případě, že se chystáte na dovolenou do Alp, nebo Rakouskem pouze projíždíte do jiné země, velmi pravděpodobně se dálnicím a poplatkům nevyhnete. V roce 2021 dálniční známky mírně podražily. Přečtěte si vše, co potřebujete vědět před cestou.

Rakouská kuchyně – nejznámější jídla, pití a jejich ceny

Rakousko je jednou ze zemí, která má nejvíce podobnou kuchyni té české. Každý jistě zná místní speciality, jako je vídeňský řízek nebo vídeňská káva. Tato země však může nabídnout daleko více a rozhodně stojí za to se na její běžně podávané pokrmy podívat zblízka.

Státní svátky v Rakousku

Státní rakouské svátky a dny klidu jsou téměř totožné jako v České republice. V porovnání s námi má Rakousko svátků a trochu víc. Je to především díky tomu, že Rakousko navíc ještě slaví několik katolických svátků. Kdy cestovat do Rakouska? Podívejte se na seznam všech stálých i pohyblivých svátků.