Dovolená v Rakousku 2019/2020

 
Termín:

Strava:
Doprava:
Počet dnů:
Cena:
Slevy:
Typ zájezdu:
Název hotelu:
Úroveň hotelu:
Prodejce:
Hotel Hirlatz
7. 7. (Ne) - 8. 7. 2019 (Po)
Invia.cz: Hallstatt, Hotel Hirlatz *** - Léto
2 dny
Vlastní
Snídaně
1. 8. (Čt) - 2. 8. 2019 (Pá)
Invia.cz: Hallstatt, Hotel Hirlatz *** - Léto
2 dny
Vlastní
Snídaně
9. 8. (Pá) - 10. 8. 2019 (So)
Invia.cz: Hallstatt, Hotel Hirlatz *** - Léto
2 dny
Vlastní
Snídaně
121820.00CZK

Letní dovolená v Rakousku

Rakousko je státem střední Evropy. Nachází se jižně od Německa a České republiky a severně od Itálie a Slovinska. Země má rozlohu 83 tisíc km2 a její povrch z 60 % tvoří alpské pohoří. V Rakousku žije přes 8 milionů obyvatel.

Hlavním městem je Vídeň, která se nachází v severovýchodní části země. Národní měnou je euro (EUR). V Rakousku převládá panonské klima, které znamená přechod mezi kontinentálním a středomořských klimatem. Toto podnebí se vyznačuje teplejším létem a chladnější zimou. Lokálně záleží také na nadmořské výšce. Čím je vyšší, tím je pro počasí charakteristická nižší teplota a vyšší četnost srážek.

Rakousko je vyhlášenou destinací vysokohorské turistiky. Existují zde stovky výborně značených turistických tras, které vás provedou alpskými loukami, lesy i horskými vrcholky. Trasy s nízkou náročností jsou vhodné pro každého. Pravidelné zájezdy jsou pořádány za krásami rakouských hradů a zámků, ke kterým patří hrad Hohenwerfen nebo Herdegg. Dovolenou v Rakousku můžete trávit celoročně. V zimě si užijete výborných lyžařských sjezdovek. Léto pro změnu patří opalování u Bodamského jezera.