Dovolená Luxor - Egypt 2019/2020

 
Termín:

Strava:
Doprava:
Počet dnů:
Cena:
Slevy:
Typ zájezdu:
Název hotelu:
Úroveň hotelu:
Prodejce:

Omlouváme se, ale aktuálně tomuto filtru neodpovídají žádné zájezdy.

Luxor - Egypt

Luxor je překrásné město, které se rozprostírá na březích řeky Nilu a na místě starověkých Théb. Právě proto je Luxor mnohdy nazýván také jako „největší muzeum světa pod otevřeným nebem". Není divu, že toto egyptské město nejvíce láká milovníky historie a kultury.

Zvolíte-li dovolenou do Luxoru i vy, rozhodně si nenechte ujít Luxorský chrám založený roku 1 400 př. n. l., jež je považován za jeden z nejkrásnějších staroegyptských chrámových komplexů. Jeho součástí je šest chrámů, a to chrám Sethiho I., Dér el-Bahrí, Ramesseu, Madiant Habů, Karnacký chrám a Luxorský chrám. 

Dále ve městě zavítejte také do Luxorského muzea a Muzea mumifikace. Za vidění stojí i Údolí králů či Údolí královen. V Luxoru egyptské historii propadnou i ti, co ji tolik neholdují. Nejen zmiňované památky, ale také alej sfing, Nektanebofova zeď či Velká kolonáda sloupů jsou doslova dechberoucím zážitkem.

Město se nejčastěji dělí na památky na východním břehu Nilu a západním. K vodám Rudého moře cesta z města trvá přes tři hodiny. Vhodné je tak zvolit jeden z poznávacích zájezdů do Luxoru nebo si vybrat dovolenou last minute a za ušetřené peníze si do Luxoru zajet na jednodenní výlet.