Vyhledejte dovolenou

Dovolená Saidia - Maroko 2020/2021

Saidia, přezdívaná jako Modrá Perla, leží na východě Maroka u hranic s Alžírem a je oblíbeným dovolenkovým letoviskem. Dlouhé pobřeží s průzračnými vodami Středozemního moře, krásné pláže se zlatým pískem i kvalitní zázemí a služby z něj dělají příjemné místo pro odpočinkovou dovolenou. Západně od Saidii si můžete udělat výlet do rezervace Moulouya, kde lze pozorovat volně žijící pelikány nebo na mys Eau-les-Rochers. U města je golfové hřiště. V Saidii se každý rok koná tradiční festival lidové hudby.

Mapa míst Saidia

Recenze cestovatelů

Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Saidia výlety, kam vyrazit

Dobrý den. Budeme 8 dní s přítelem v Saidii. Přítel je profi fotograf a rád by hodně fotil. Myslíte, že nám to bude stačit na prozkoumání oblasti?… Zobrazit více
Jaňour
Jaňour

Časté otázky před dovolenou Saidia

Jaké jsou ceny dovolených v oblasti Saidia?

Ceny začínají na 0 Kč.

Jaké cestovní doklady potřebuji do Maroka?

V případě, že do země cestujete na méně než tři měsíce, bude vám stačit platný cestovní pas. Nezapomeňte, že i děti do 15 let musí mít svůj cestovní doklad. Více o dokladech.

Jakou měnu s sebou?

Oficiální měnou je marocký dirham. Směňte si tedy koruny za eura, které pak v Maroku vyměníte za dirhamy. Bezhotovostně lze obvykle platit ve většině obchodů a restaurací ve frekventovaných turistických centrech. Více o měně a cenách.

Potřebuji do Maroka očkování?

Do Maroka není potřeba žádné povinné očkování. Přesto existuje seznam doporučených vakcín, které je vhodné brát v úvahu. Více o očkování.

Jakým jazykem se mluví v Maroku?

Úředními jazyky jsou arabština a od roku 2011 i berberština. Domluvíte se tu také francouzsky, anglicky a španělsky.

Jaké zásuvky jsou v Maroku?

Zásuvky jsou stejné jako v České republice. Adaptér tedy není potřeba. Více o zásuvkách.