Portugalsko od 4 212 Kč
Zobrazit zájezdy

Cestovní doklady do Portugalska pro dospělé i děti

Cestovní doklady do Portugalska pro dospělé i děti

Těšíte se na báječnou dovolenou, ale nejste si jistí, jaké cestovní doklady vlastně potřebujete? Občané České republiky mají zajištěný vstup do Portugalska bez zvláštních omezení a stačí jim pouze občanský průkaz. Pas do Portugalska není nutný. Cestovní doklad ale musí mít i děti.

Cestovní pas / občanský průkaz

K cestě do Portugalska si přichystejte cestovní pas nebo občanský průkaz. Důležité je, aby byl doklad platný minimálně po celou dobu pobytu v zemi. Pokud na poslední chvíli zjistíte, že jsou vaše doklady propadlé a nestíháte si oběhat vystavení nových, nezoufejte. Pro tyto případy je tu občanský průkaz bez strojově čitelných údajů, který vám vydají na počkání. Veškeré informace o podmínkách vstupu a pobytu vám zodpoví Velvyslanectví Portugalska se sídlem v Praze.

Cestovní doklad pro děti

Berete-li s sebou na dovolenou dítě do 15 let, je nutné i jemu zajistit vlastní cestovní doklad. Dávno už totiž nestačí mít dítě vedené ve své vlastní občance. Více informací a tipů najdete v samostatném článku o cestování s dětmi.

Když ztratíte cestovní doklad

Ztráta cestovního dokladu je velmi nepříjemná, ale potkat může každého z nás. Pokud v Portugalsku ztratíte pas či občanský průkaz, nebo vám doklad někdo odcizí, obraťte se okamžitě na nejbližší zastupitelský úřad ČR. Vystaví vám dočasný doklad, na základě kterého se bez problémů dostanete zpět do České republiky.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce