Rakousko od 499 Kč
Zobrazit zájezdy

Čím a jak platit v Rakousku

Čím a jak platit v Rakousku

Chystáte se do Rakouska na dovolenou nebo za nákupy? Pokud si nejste jistí, jak u našich sousedů platit kartou a jak jsou na tom ceny potravin a dalších věcí, připravili jsme pro vás aktuální informace.

Měna v Rakousku

Šilinky už patří do dávné minulosti. V Rakousku se stejně jako v mnoha dalších státech Evropské unie platí eurem.

Bankomaty a bezhotovostní platby

Výběry peněz z bankomatu jsou možné ve větších městech a turistických oblastech. Akceptovány jsou zde obvykle karty MasterCard, American Express, Maestro, Visa a Diners. Téměř ve všech hotelích, restauracích, čerpacích stanicích, obchodech a lyžařských střediscích v Rakousku můžete platit kartou. Pro všechny případy je však dobré nosit u sebe menší obnos v hotovosti.

Cena jídla

Ceny potravin v Rakousku jsou dražší než u nás. V případě masa, sýrů, zeleniny a ovoce můžete zaplatit až o 50 % více. Chléb v supermarketu stojí kolem 2 EUR stejně jako 10 kusů vajec, třetinka vody nebo jedno balení šunky. V levnější restauraci se najíte přibližně za 10 EUR.

Cena dálniční známky Rakousko

Pokud se chystáte do Rakouska vycestovat vlastním autem, bude vás zajímat cena dálniční známky. 10denní stojí 9 EUR, známka na 2 měsíce pak 26,20 EUR a koupit se dají online nebo na benzínkách.

Cena nafty a benzínu v Rakousku

Aktuální ceny nafty a benzínu si můžete pohodlně nastudovat těsně před cestou. Ceny jsou téměř totožné jako v ČR, maximálně o pár centrů vyšší.

Ceny skipasů

Jednodenní skipas se v závislosti na středisku pohybuje od 21 do 55 EUR. Skipas na 6 dní vás vyjde na 125 – 250 EUR.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Ceny jídla atd. v Rakousku

Chystáme se navštívit Rakousko. Na jaké ceny v Rakousku si mám připravit peněženku? V plánu je Vídeň na víkend a odtud do Zillertal na další týden.… Zobrazit více
GumidekB
GumidekB

Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce