Dovolená v Tunisku 2020/2021

Načítám
Načítám
Nastavené filtry:
Tunisko
Fiesta Beach Club

Fiesta Beach Club

85% Vynikající
1 recenze1850100
Ultra All inclusive 8 dní
Letecky z Prahy
Cooee Hari Club Beach Resort
77% Velmi dobrý
325 recenzí325770100
Ultra All inclusive 8 dní
Letecky z Prahy Last minute
Smy Hari Club

Smy Hari Club

Ultra All inclusive 8 dní
Letecky First minute
All inclusive 8 dní
Letecky z Prahy Last minute

Levná dovolená Tunisko

Tunisko leží v severní Africe na pobřeží Středozemního moře. Rozlohou zaujímá přes 163 tisíc km2 a žije v něm necelých 10 milionů obyvatel. Úředním jazykem je arabština a národní měnou je tuniský dinár (tD). Pro své stále teplé klima je Tunisko vyhledávaným místem pro dovolené strávené u moře. Země oplývá teplým mořem, písečnými dunami, lahodnými fíky a velkým množstvím bazarů, na kterých pořídíte vše, na co si jen vzpomenete.

Hlavním městem Tuniské republiky, jak zní její oficiální název, je Tunis s dvěma miliony obyvatel. Turisty ve městě zaujme především historická část Medína, ve které se nachází mnoho významných pamětihodností, jakým je mauzoleum dynastie Husejnovců Tourbet e - Bey nebo arabsko-maurský palác Dar Othman.

K dalším atraktivním místům Tuniska patří ostrov Djerba a letoviska Tabarka, Nabeul či Gammarth. Zajímavým místem pro zájezd je letovisko Skanes, které vyniká širokými plážemi s křišťálovým mořem. Pobřeží je lemováno luxusními vilkami k pronájmu. Pro milovníky golfu se v blízkém okolí nachází několik golfových resortů.

Často kladené otázky

Kdo prodává zájezdy do Tuniska?

Aktuálně naleznete nabídku dovolené do Tuniska od Dovolená.cz, Invia.cz, TravelPortál.cz.

Jaké jsou ceny zájezdů do Tuniska?

Ceny začínají na 9 190 Kč, nejdražší zájezd stojí 80 680 Kč.

Z jakých typů stravy je možné vybírat?

Jaké jsou možnosti dopravy?

K dispozici je do Tuniska doprava letecky (z Bratislavy, z Brna, z Katovic, z Košic, z Ostravy, z Prahy, z Wroclavi).

Jsou k dispozici nějaké slevy?

Vybírat můžete z last minute, first minute, senior 55+.

Které hotely jsou nejlépe hodnocené?

Klienti nejlépe hodnotí v Tunisku hotely: Magic Life Africana Imperial (97%), Holiday Village Manar (93%), Vincci Flora Park (93%), Iberostar Averroes (92%), Medina Belisaire & Thalasso (92%).

Které hotely jsou u klientů oblíbené?

Nejoblíbenější hotely v Tunisku jsou podle cestovatelů tyto: Riadh Palms Hotel, Samira Club, Club Thapsus Hotel, Djerba Castille Hotel, Golden Tulip Mahdia Palace Resort and Thalasso.

Jaké cestovní doklady potřebuji do Tuniska?

Pro vstup do Tuniska budete potřebovat platný cestovní pas. Pro pobyt za účelem cestování, dovolené nebo návštěvy přátel, který nepřesáhne délku 90 dní, není potřeba žádné vstupní vízum. Nezapomeňte, že i děti do 15 let musí mít svůj cestovní doklad. Více o dokladech.

Jakou měnu s sebou?

V Tunisku se platí tuniským dinárem, doporučujeme si vzít s sebou eura nebo americké dolary, které na místě směníte. Na mnoha místech bez problému zaplatíte také platební kartou. Více o měně a cenách.

Potřebuji do Tuniska očkování?

Do Tuniska není potřeba žádné povinné očkování. Přesto existuje seznam doporučených vakcín, které je vhodné brát v úvahu. Více o očkování.

Jaký je časový posun v Tunisku?

Mezi Tuniskem a Českou republikou není žádný časový rozdíl.

Jakým jazykem se mluví v Tunisku?

Úředním jazykem je arabština, běžně se však domluvíte také německy, italsky a anglicky. Více o jazyku a základních frázích.

Jaké zásuvky jsou v Tunisku?

Zásuvky jsou podobné jako v České republice, problém s adaptéry není tedy třeba řešit.