Tunisko od 8 589 Kč
Zobrazit zájezdy

Jaké doklady potřebujete do Tuniska s cestovkou i po vlastní ose

Jaké doklady potřebujete do Tuniska s cestovkou i po vlastní ose

Pokud do Tuniska nebo na Djerbu letíte s CK, možná by vás ani nenapadlo řešit vízum. Najdou se ale i tací, kteří se do země vydají na vlastní pěst. Kdo potřebuje víza do Tuniska a jakou platnost musí mít v jednotlivých případech váš cestovní pas?

Zájezd s cestovní kanceláří

  • Pokud cestujete do Tuniska organizovaně s cestovní kanceláří, nemáte žádnou vízovou povinnost.
  • Pohlídejte si platnost cestovního pasu, která musí být ještě minimálně 3 měsíce od plánovaného ukončení pobytu v Tunisku.

Cestování do Tuniska na vlastní pěst

  • Pro cestu kratší než 90 dní vízum nepotřebujete.
  • Při překročení povolené doby pobytu je nutné na místě zažádat policii o výstupní vízum a zdůvodnit prodloužení pobytu. Pokud se s odletem zpozdíte o pár dní, hrozí finanční pokuta. Pokud déle, můžete dostat i zákaz vstupu na území Tuniska na 5 a více let.
  • Pohlídejte si platnost cestovního pasu, která musí být ještě alespoň 6 měsíců od plánovaného ukončení pobytu v Tunisku.
  • Vaše ubytovací zařízení má povinnost do 3 dnů od vašeho příjezdu zajistit povinné přihlášení na policii. Pokud zvolíte ubytování v soukromí, máte tuto povinnost vy sami.

Další důležité informace

  • Pravidla pro ostrov Djerba  ostrov je součástí Tuniska a platí zde stejná pravidla jako pro celé území státu.
  • Zákaz vycestování do okolních států – pozor, v případě bezvízového pobytu v Tunisku nesmíte překročit jeho pozemní hranice s okolními státy (což se stejně z důvodu bezpečnostní situace důrazně nedoporučuje).
  • Výstupní poplatek ZRUŠEN!  většina českých zdrojů včetně MZV ČR stále uvádí, že při odletu z Tuniska musíte uhradit odletovou taxu (ve výši několik set korun). Ta ale byla ale zrušena. Potvrzují to i zkušenosti turistů na vlastní pěst z roku 2017, kteří již žádný výstupní poplatek neplatili.

Specifické dotazy ohledně cesty do Tuniska vám zodpoví Velvyslanectví Tuniské republiky v Praze.

Další informace najdete na stránkách Ministerstva zahraničních věcí.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Tunis - vstup pro cizince

Ahojky lidicky, heeeelp.... chtěli by jsme příští měsíc do Tuniska, přítel je cech ja ukrainka, nevíte, nevíte náhodou někdo jestli mam si pořídit… Zobrazit více
johny5
johny5

Vízum do Tuniska

Češi do Tuniska vízum nepotřebují, když cestují s CK. Platí to samé i pro Ukrajince? Známý má v ČR trvalý pobyt, ale stále má ukrajinský pas, pojede… Zobrazit více
DanaDianaNoymi
DanaDianaNoymi

Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce