Tunisko od 8 336 Kč
Zobrazit zájezdy

Očkování, zdravotní rizika a bezpečnostní situace v Tunisku

Očkování, zdravotní rizika a bezpečnostní situace v Tunisku

Než vyrazíte do Tuniska, je dobré se informovat. S očkování do Tuniska je to jednoduché, žádné speciální není potřeba. Na zažívací potíže se dá díky našim tipům také vyzrát. Bezpečností specifika už tato země ale nějaká má. Vše níže uvedené platí i na ostrově Djerba.

Očkování do Tuniska a zdravotní rizika

Do Tuniska v současné době žádné povinné očkování nepotřebujete. Následující druhy očkování jsou doporučeny všem cestovatelům obecně bez ohledu na cílovou destinaci:

  • žloutenka (hepatitida) typu A, popřípadě B
  • břišní tyfus
  • tetanus (pokud od vaší poslední vakcíny uběhlo více než 15 let)

Nejčastějším zdravotním problémem v Tunisku jsou zažívací problémy.

  • Zažívací potíže vás v Tunisku potkají skoro se stejnou pravděpodobností jako v Egyptě nenáviděná faraonova pomsta. V zemích s teplým podnebím a horšími hygienickými návyky se střevními potížemi člověk zkrátka musí počítat. Základní prevencí je dodržovat pitný režim, vodu pít jedině balenou, k mytí ovoce, čistění zubů i vytváření ledu také používat jen balenou vodu a dát si pozor na přehřátí.
    TIPY: Pokud se střevních potíží bojíte hodně a trpíte na ně, nechte se očkovat proti choleře - na několik měsíců vás ochrání před průjmy vyvolanými právě podněty, se kterými se na cestách typicky potkáte. Pár týdnů před dovolenou se také doporučuje začít užívat probiotika a pokračovat v tom i během pobytu v zahraničí.

Bezpečnost v Tunisku

  • Zvýšené riziko teroristického útoku nebo únosu – platí pro celé území Tuniska. Sledujte aktuální situaci, nejezděte do pohraničních oblastí, vyhýbejte se velkým shromážděním a nepohybujte se v noci mimo rušné turistické třídy sami venku. V turistických letoviscích ale není třeba se bát více než kdekoliv v Evropě.
  • Krádeže – i když riziko krádeží není velké, své věci si hlídejte, to platí všude ve světě. V případě krádeže požádejte o pomoc delegáta nebo ubytovací zařízení. Pokud budete hlásit pojistnou událost, budete potřebovat policejní protokol - vyžádejte si ho.
  • Doprava – dopravní předpisy si v Tunisku nikdo nevykládá příliš vážně. Na silnici buďte opatrní jako řidiči, ale i v roli chodce. Taxíky zde nejsou drahé a jejich cenu, stejně jako u ostatních druhů zboží a služeb, výrazně ovlivní vaše schopnost smlouvat. Cenu si domluvte předem!
  • Jak se oblékat a chovat  nezapomínejte, že je Tunisko muslimskou zemí. Mimo turistická letoviska tak místní nemusí mít zrovna pochopení pro požívání alkoholu, líbání na veřejnosti ani pro modely, které šetří místo v kufru. Minisukní ani velkými výstřihy raději neprovokujte, dámy. Pozor také na homosexuální jednání na veřejnosti, které je v Tunisku trestné a hrozí za něj pokuta i odnětí svobody až na tři roky.

Více informací o bezpečnosti v Tunisku se dozvíte na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Individuálním cestovatelům doporučujeme registracido databáze DROZD, která zastupitelskému úřadu umožní poskytnout rychlou pomoc v nouzi a účinně organizovat pomoc v případě přírodních katastrof, sociálních nepokojů či obecně náhlého zhoršení bezpečnostní situace.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Medúzy v Tunisku

Jsou medúzy v Tunisku? Je případně nějaké letovisko, kde se jim dá vyhnout? Chtěli jsme si vybrat dovolenou v Mahdii.
Wincenzzo
Wincenzzo

Bezpečnost v Tunisku na pevnině?

Ahoj, prosím o radu. Jezdím se synem sama každý rok na nějakou dovolenou. A tak přemýšlím o Tunisku- pevnina. Je to dobrý nápad? Syn 12 let a jen já… Zobrazit více
anonym
anonym

Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce