Alghero od 6 619 Kč
Zobrazit zájezdy
Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Alghero-Fertilia

   Mezinárodní letiště Alghero, nazývané též letiště Riviera del Corallo, leží 5 kilometrů severovýchodně od stejnojmenné obce a je jedním ze tří letišť obluhujících italský ostrov Sardinie. Jednu ze svých základen zde má nízkonákladová společnost Ryanair.

   Informace o letišti Alghero-Fertilia

   Web www.aeroportodialghero.it
   IATA AHO
   ICAO LIEA
   Místo Alghero, Itálie
   Časový posun stejný jako v ČR
   Aktuální čas 06:13, 29. 11. 2023
   Vzdálenost 1 151 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Skvělou volbou, jak se dostat z letiště a poznat krásy Sardinie, je zapůjčení vlastního automobilu, skútru nebo kola. Seznam všech půjčoven, které působí na letišti, naleznete zde.

   Nechcete-li řídit, můžete využít autobusy společnosti ARST a to jak do Alghera, tak i do 33 km vzdáleného Sassari. Lístky lze zakoupit v kanceláři u výstupu z letiště nebo v automatu. Zastávka autobusů je přibližně 150 metrů od výstupu z příletové haly. Cena autobusu do Alghera je 1,50 EUR, cesta trvá 20 minut a autobusy odjíždějí každou hodinu. Podrobné informace o linkách společnosti ARST naleznete na jejich webových stránkách.

   Pro plánování přesunů po Sardinii můžete využít i plánovač zde.

   Z letiště se můžete přepravit i soukromou taxi službou, všechny oficiální společnosti jsou uvedené zde.

   Služby na letišti

   Na letišti jsou obchody s tradičními italskými specialitami, suvenýry i spotřebním zbožím. Najdete zde pizzerii, kavárnu a drobná občerstvení. Na letišti jsou bankomaty, směnárna, turistické informace, půjčovny automobilů, kol a skútrů, lékárna a zdravotnická pomoc, asistenční služba pro hůře pohyblivé osoby a nabíjecí stanice pro vaše elektronická zařízení. Wi-Fi připojení je zdarma po předchozí e-mailové registraci. Pro firmy jsou na letišti tři zasedací místnosti různých velikostí. Za 8,90 EUR si můžete předem objednat právo na přednostní odbavení. Plánuje se otevření úschovny zavazadel.

   Letenky

   Z Prahy do Alghero-Fertilia můžete letět s jedním přestupem se společností Alitalia, která nabízí zpáteční letenky v hlavní sezóně od 6 000 Kč. Vzhledem k nutnosti přestupu v Římě můžete zvážit i variantu zakoupení dvou samostatných letenek a krátké zastávky v tomto krásném historickém městě. Alternativou může být odlet z některého z okolních letišť, například z Bratislavy lze zakoupit přímý let se společností Ryanair od 3 000 Kč za zpáteční cestu. Při odletu ze vzdálenějšího letiště nezapomeňte zohlednit cenu dopravy na letiště.

   Cena letenky vždy závisí na konkrétním dopravci, sezóně i předstihu, s jakým letenku kupujete.

   Další informace, které se mohou hodit

   Letiště se otevírá ve 4:00 a zavírá po posledním příletu/odletu. Letiště je malé a přehledné a orientace zde je velice jednoduchá.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.


   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.