Thajsko od 26 895 Kč
Zobrazit zájezdy
Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Bangkok Suvarnabhumi

   Mezinárodní letiště Bangkok Suvarnabhumi, ležící přibližně 30 kilometrů od centra města, je jedním z největších letišť na světě a zároveň jedním z nejvýznamnějších dopravních uzlů pro cesty do Asie. Letiště, které svou architekturou připomíná tradiční thajské stavby, je sídlem několik thajských aerolinek a jeho název v překladu znamená „zlatá země“.

   Informace o letišti Bangkok Suvarnabhumi

   Web www.bangkokairportonline.com
   IATA BKK
   ICAO VTBS
   Místo Bangkok, Thajsko
   Časový posun 5 hodin oproti ČR
   Aktuální čas 04:13, 19. 04. 2024
   Vzdálenost 8 605 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Příletíte-li do Thajska a rovnou pokračujete letecky do dalších destinací, poletíte pravděpodobně spíše z letiště Don Mueang, které je sídlem většiny nízkonákladových aerolinek, které operují lety v Thajsku a celé Asii. Na letiště Don Mueang se dostanete kyvadlovým autobusem zdarma. Autobus jezdí přímo od terminálu v čase od 5:00 do 24:00 v intervalu 20 minut až jedna hodina. Cesta trvá jednu až dvě hodiny v závislosti na dopravě. Stejně tak časy odjezdů jsou orientační, jelikož závisejí na stavu dopravy. Vzhledem k možným dlouhým imigračním kontrolám si dejte na přestup mezi letišti alespoň 4 hodiny.

   Do centra města se dostanete nejrychleji vlakem City Line Train, který končí ve stanici Phaya Thai, odkud můžete dále pokračovat metrem. Zastávka vlaku je přímo pod terminálem, lístek za 45 bahtů (30 Kč) zakoupíte v automatu na zastávce. Vlaky jezdí v intervalu 15 minut a cesta na zastávku Phaya Thai trvá přibližně 30 minut. V Bangkoku neexistuje systém integrované městské dopravy a lístky na vlak a metro se kupují zvlášť. Žeton na metro nevyhazujte, je potřeba ho vhodit do turniketu při opuštění letiště.

   Druhou variantou cesty do centra města jsou autobusy městské hromadné dopravy, které zastavují na všech známých místech jako například Khao San nebo Victory monument. Síť autobusových linek v Bangkoku je opravdu hustá a autobusy se dostanete opravdu všude a za nízkou cenu. Počítejte však s tím, že cesta autobusem je často velice zdlouhavá.

   Do centra můžete jet i taxi službou, vždy ale trvejte na zapnutém taxametru. Na taxi se stojí fronty s pořadovým lístečkem, ačkoli se ale vše tváří oficiálně, taxikáři taxametry často nezapínají a cena tak může být pro neznalé velice vysoká.

   Míříte-li do dalších destinací v Thajsku a nechcete letět, najdete na letišti Suvarnabhumi velké množství agentur, které vás dopraví přímo na ostrovy.

   Služby na letišti

   Na letišti je velké množství duty free obchodů, restaurací, kaváren a rychlých občerstvení se západním i lokálním jídlem. Na letišti jsou informační služby, pronájem automobilů, bankomaty, směnárny, cestovní agentury i možnost zakoupení SIM karet. Až na výjimku v podobně směnárny v nejnižším patře jsou výhodnější kurzy na směnu peněz ve městě, to samé platí o nákupu SIM karet.

   Ve druhém patře příletové haly a ve čtvrtém patře odletové haly najdete úschovnu zavazadel, kde si můžete nechat svá zavazadla za 100 bahtů (cca 65 Kč) na den. Wi-Fi je po registraci zdarma na dvě hodiny. Přímo u letiště je hotel Suvarnabhumi Novotel. Do konce ledna 2019 bylo možné nalézt na letišti kuřácké místnosti, ty však budou po zavedení nového proti-kuřáckého zákona postupně odstraňovány.

   Letenky

   Do Bangkoku létá velké množství společností z Prahy i dalších okolních letišť, můžeme si tak vybrat z opravdu velké škály dopravců v různých cenách a úrovních služeb. Standardní ceny letenek se pohybují od 12 000 do 15 000 Kč, výjimkou nejsou ani akční letenky za ceny kolem 10 000 Kč, a několikrát ročně lze narazit i na letenky v rozmezí od 8 000 do
   10 000 Kč.

   Cena letenky vždy závisí na konkrétním dopravci, sezóně i předstihu, s jakým letenku kupujete.

   Další informace, které se mohou hodit

   Letiště je pro cestující otevřeno 24 hodin denně. Letiště má jeden terminál, takže samotný přesun mezi terminály je relativně rychlý. Po příletu do Bangkoku ale musíte projít imigrační kontrolou, která může celý proces zdržet. Proto, máte-li další navazující spoj také z letiště Suvarnabhumi, nechte si na přestup alespoň dvě hodiny.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Doba letu Praha - Bangkok?

   Dobrý den, jak dlouho trvá doba letu Praha - Bangkok s mezipřistáním ve Vídni? Zvažuji let do Bangkoku přes Moskvu, ale trochu mě odrazuje délka.
   Evas
   Evas

   Cesta z letiště na ostrov Koh Kood

   Dobrý večer potřebovala bych poradit jak se dostat z Suvarnabhumi na ostrov Koh Kood. Děkuji
   Andrea123
   Andrea123

   Existuje přímý let Praha - Bangkok?

   Dobrý den, existuje přímý let Praha - Bangkok?
   LenkaGazdova
   LenkaGazdova

   Letenka do Bangkoku

   Nabízím zpáteční letenku do Bangkoku s odletem 8.12.2018, návrat 20.2.2019. Letenka je od společnosti Emirates, původní cena necelých 15800 Kč. Ze… Zobrazit více
   anonym
   anonym

   Noční přestup v Bangkoku

   Dobrý den, řešil někdo situaci nočního přistání v Bangkoku (01:30) a potřebu se do 5:00 dostat na vnitrostátní letiště? Jde to jinak...LEVNĚJI...než… Zobrazit více
   anonym
   anonym