Bangkok od 28 490 Kč
Zobrazit zájezdy
Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Don Mueang

   Mezinárodní letiště Bangkok Don Mueang je menším ze dvou letišť v Bangkoku. Je jedním z nejstarších letišť v Asii a dříve bylo jediným letištěm v Bangkoku. Po dostavbě letiště Suvarnabhumi slouží výhradně pro vnitrostátní lety a lety do okolních asijských zemí.

   Informace o letišti Don Mueang

   Web www.donmueangairport.com
   IATA DMK
   ICAO VTBD
   Místo Bangkok, Thajsko
   Časový posun 6 hodin oproti ČR
   Aktuální čas 06:44, 10. 12. 2023
   Vzdálenost 8 576 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Z letiště se lze dostat několika způsoby:

   Autobus

   Přímo před terminálem je zastávka autobusů městské hromadné dopravy. Autobusových linek zde jezdí několik, obvykle nejvyužívanější je linka A4, která vás za 50 bahtů doveze na Khao San nebo linka A2, která jezdí za stejnou cenu k Victory Monumentu. Na obou zastávkách lze přestoupit na další spoje. Jízdné si zakoupíte přímo v autobuse u průvodčí, která obchází všechny cestující. Autobusy jezdí v intervalu zhruba 30 minut a cesta do centra Bangkoku trvá 45 až 60 minut. Uváděné časy jsou orientační, vše závisí na aktuálním provozu.
   Na stanici Mochit, kde je autobusové nádraží se dostanete linkou A1. Na letiště Suvarnabhumi jezdí kyvadlový autobus zdarma.
   Názvy zastávek jsou psané thajsky i latinkou a průvodčí vždy ochotně poradí. Nemusíte se tedy bát, že byste netrefili.

   Vlak

   Kousek od terminálu je zastávka vlaku, kterým se dostanete na hlavní vlakové nádraží Hua Lamphong. Cesta vlakem na Hua Lamphong je výhodnější především pokud jste ubytovaní v Čínské čtvrti nebo v oblasti kolem Lumpini park. Vlakem můžete jet také na druhou stranu do Hua Hin, Chumphonu, Prachuap Khiri Khan a Surat Thani, které je výchozím městem pro cestu na ostrov Koh Samui. Vlak dále pokračuje až na úplný jih Thajska. Spojení lze vyhledávat na stránkách thajských drah.

   Taxi

   U výstupu z letiště čeká vždy velké množství taxikářů, kteří vám budu nabízet odvoz. Taxikáři jsou často velice neodbytní, určitě však doporučujeme nepodlehnout a jejich služeb nevyužívat. Jejich ceny jsou několikanásobně vyšší než je standard a často ani nepoužívají taxametry. Nechcete-li jet veřejnou dopravou, nainstalujte si předem aplikaci Grab (asijská verze Uberu) a taxi si objednejte přes aplikaci.
   Cestujete-li sami, nemáte příliš zavazadel a bydlíte blízko letiště, můžete využít i moto taxi. Spojovací chodbou, která vede nad silnicí, se dostanete k hotelu naproti letišti. Před letištěm stojí řidiči s motorkami, kteří vás po okolí rozvezou za cenu kolem 20 bahtů (15 Kč). Na cenu se ptejte předem a smlouvejte.

   Služby na letišti

   Na letišti je široká nabídka restaurací, kaváren i rychlých občerstvení. Najdete zde thajské i mezinárodní jídlo. Na letišti jsou obchody se suvenýry i spotřebním zbožím, duty free obchody a obchody 7-Eleven, kde si můžete zakoupit sendviče či hotová jídla, která vám na prodejně ohřejí. K dispozici jsou bankomaty, směnárny, úschovna zavazadel, pošta, dětský koutek, informace pro turisty, nabíjecí stanice pro elektroniku, cestovní agentury a VIP salonky. Na letišti lze zakoupit turistické SIM karty. Wi-Fi připojení je zdarma na dvě hodiny. V nejvyšším patře je po levé straně business salonek, kde si za pár bahtů můžete nechat vytisknout dokumenty. Kuřácká zóna je umístěna venku před letištěm, zhruba uprostřed mezi oběma terminály.

   Letenky

   Z Don Mueang lze letět pouze po Thajsku a do okolních zemí v Asii. Nejlevnější letenky obvykle seženete u společností AirAsia nebo NokAir.

   Další informace, které se mohou hodit

   Letiště je pro cestující otevřeno 24 hodin denně. Víza dostanete po příletu na 30 dní zdarma, počítejte však s dlouhými frontami před imigrační kontrolou a návazné transporty plánujte s dostatečným předstihem.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Noční přestup v Bangkoku

   Dobrý den, řešil někdo situaci nočního přistání v Bangkoku (01:30) a potřebu se do 5:00 dostat na vnitrostátní letiště? Jde to jinak...LEVNĚJI...než… Zobrazit více
   anonym
   anonym