Velká Británie od 1 258 Kč
Zobrazit zájezdy
Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Bournemouth

   Mezinárodní letiště Bournemouth, dříve známé jako letiště Hurn, leží zhruba 13 kilometrů severozápadně od obce stejného názvu. Londýn je přibližně 160 kilometrů daleko. Bournemouth je známý především jako dovolenková plážová oblast a výchozí bod k cestám na Jurské pobřeží, které je památkou UNESCO.

   Informace o letišti Bournemouth

   Web www.bournemouthairport.com
   IATA BOH
   ICAO EGHH
   Místo Bournemouth, Velká Británie
   Časový posun 1 hodina oproti ČR
   Aktuální čas 00:38, 05. 12. 2021
   Vzdálenost 1 144 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Přímo na letišti je autopůjčovna Hertz, ve které si můžete zapůjčit osobní automobil a procestovat pobřeží po vlastní ose.

   Nechcete-li si půjčovat osobní automobil, můžete využít autobus číslo 737 společnosti Yellow buses. Autobus však jezdí pouze šestkrát denně, časy odjezdů z letiště a Bournemouthu naleznete zde. Cena jednodenní jízdenky je 4,10 GBP a lze ji zakoupit v automatu na letišti. Platit můžete v hotovosti nebo kartou.

   Využít můžete také služeb soukromé taxi služby, levnější taxi objednáte přes aplikaci Uber.

   Služby na letišti

   Na letišti je několik restaurací, kaváren, občerstvení a obchodů se suvenýry i spotřebním zbožím. Najdete zde bankomaty, směnárnu, VIP salonek i půjčovnu automobilů. Letiště je zařízené bezbariérově a nabízí různé typy asistenčních služeb pro nemocné či hůře se orientující osoby. Za poplatek 3,50 GBP si lze zakoupit právo rychlejšího odbavení. Wi-Fi připojení je na letišti neomezeně zdarma.

   Letenky

   Z Prahy do Bournemouthu můžete nově letět se společností Ryanair, která nabízí letenky za ceny již od 1 200 Kč za zpáteční let.

   Z Bournemouthu lze letět především do oblíbených prázdninových destinací v oblastech kolem Středozemního moře. Hlavní letecké společnosti, které provozují lety z Bournemouthu jsou, Ryanair, easyJet, Loganair a TUI Airways.

   Cena letenky vždy závisí na konkrétním dopravci, sezóně i předstihu, s jakým letenku kupujete.

   Další informace, které se mohou hodit

   Letiště je pro cestující otevřeno od 6:30 do 21:30.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.


   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.