Londýn od 8 599 Kč
Zobrazit zájezdy
Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Londýn Heathrow

   Londýnské letiště Heathrow je jakožto největší letiště v Evropě významným dopravním uzlem pro cestující do celého světa. V současné době zde pro civilní přepravu funguje celkem 5 terminálů.

   Informace o letišti Londýn Heathrow

   Web www.heathrowairport.com
   IATA LHR
   ICAO EGLL
   Místo Londýn, Velká Británie
   Časový posun 1 hodina oproti ČR
   Aktuální čas 12:24, 25. 07. 2024
   Vzdálenost 1 047 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Nejrychleji se z centra Londýna dostanete na letiště vlaky Heathrow Express, které jedou ze zastávky Paddington 15 minut za cenu 22 liber (zpáteční 36 liber). Stejnou trasu má vlak Heathrow Connect, který staví na více zastávkách a jede 40 minut. Cena vlaku Heathrow Connect je od 6,20 do 10,20 liber. Vlaky staví u terminálů 2,3 a 5.

   Nejlevnější přepravu nabízí metro linky Piccadilly Line, které staví na všech terminálech a cena lístku je od 6 liber. Mezi půlnocí a 5:00 ráno jezdí v intervalech 20 minut linka N29, jízda trvá 70 až 90 minut. Do okolních měst se lze dopravit autobusy. Bližší informace o londýnské dopravě naleznete na stránkách Transport for London. Do vybraných hotelů v okolí jezdí speciální Hoppa bus.

   Na letiště Gatwick, Luton a Stansted jezdí v pravidelných intervalech autobusy National Express a EasyBus. Alternativně se lze na ostatní letiště dostat kombinací vlaků a autobusů přes centrum Londýna. Přesun mezi letišti vám obvykle zabere 3,5 až 4 hodiny.

   Na letiště London City se dostanete vlaky Heathrow Express/Connect, které vás dovezou na stanici Paddington, kde přestoupíte na zelené metro District line nebo žluté Circle line. Metrem dojedete na stanici „Bank“, kde přestoupíte na metro DLR. Cesta bude trvat přibližně 150 minut a stát 14 liber.

   Služby na letišti

   Letiště nabízí všechny myslitelné služby pro zpříjemnění čekání na let. Najdete zde obchody, kavárny, restaurace, úschovnu zavazadel, informace, bankomaty, směnárny, stanice pro dobíjení elektroniky i počítače pro práci. Na výběr je zde spousta autopůjčoven a Wi-Fi připojení je bez omezení zdarma. Máte-li více času, je možné se zajít podívat na vyhlídku na přistávací dráhy. Na letišti funguje asistenční služba.

   Letenky

   Z Prahy létá na Heathrow pouze společnost British Airways s cenami v rozmezí 4  – 5 000 Kč, levnější lety naleznete na letiště Stansted. Na letišti Heathrow operují všechny světové letecké společnosti, díky čemuž se z letiště dostanete do celého světa. Ceny letenek záleží vždy na konkrétním dopravci, sezóně i předstihu, s jakým letenku kupujete.

   Další informace, které se mohou hodit

   Letiště je otevřeno 24 hodin denně, pouze tranzitní zóna terminálu 2 a 4 je v čase 0:00 – 4:00 zavřená. Mezi všemi terminály jezdí autobusy zdarma. Na přestup v rámci terminálu budete potřebovat přibližně 45 minut, na přestup mezi terminály počítejte s 90 minutami.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.