Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Letiště Vídeň (VIE) - Vídeň

   Největší mezinárodní letiště v Rakousku leží 18 kilometrů od Vídně u města Schwechat. Letiště odbavilo v roce 2017 kolem 24 milionů cestujících a zařadilo se mezi nejrušnější Evropská letiště. Díky své přístupnosti je alternativou především pro obyvatele jižních Čech a Moravy.

   Informace o letišti Vídeň

   Web www.viennaairport.com
   IATA VIE
   ICAO LOWW
   Místo Vídeň, Rakousko
   Časový posun stejný jako v ČR
   Aktuální čas 02:51, 16. 04. 2024
   Vzdálenost 278 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Automobilem se na letiště dostanete ze severu a východu po dálnici A4, z jihu přijedete dálnicí A2 a S1, které se napojují na dálnici A4, a ze západu využijete dálnice A1 a S1, kterými se opět napojíte na A4.

   Oficiální parkoviště na letišti s možností online rezervace lze využít za cenu od 80 EUR na týden. Levnější alternativou mohou být parkoviště v okolí, zejména parkoviště Parktiger za cenu 4 EUR na den, to však nenabízí přepravu zdarma na letiště. Pro přepravu z parkoviště na letiště lze využít vlak, jehož zastávka je 100 metrů od parkoviště. Vlak stojí 1,80 EUR a jezdí v intervalu 10 – 20 minut. Vlak je v provozu mezi 4:42 a 0:18. Dražší soukromá parkoviště nabízejí kyvadlovou dopravu zdarma.

   Autobusovou dopravu z Prahy přímo na letiště zajišťuje pouze RegioJet za ceny od 590 Kč. Z Brna jezdí Leo Express, RegioJet a Tourbus, který staví i v Mikulově, ceny začínají od 150 Kč. Z Olomouce, Ostravy, Nového Jičína, Prostějova a Bohumína jezdí autobusy Leo Express za ceny od 250 Kč.

   Do centra Vídně jezdí autobusy Leo Express a FlixBus nebo vlaky Českých drah. V některých případech se může vyplatit dojet do centra Vídně a na letiště pokračovat MHD. Chcete-li ušetřit a nevadí vám delší cesta, můžete jet do Bratislavy a z Bratislavy autobusy Slovak Lines, které nabízejí jízdenky na vídeňské letiště od 1 do 5 EUR.

   Nejrychlejší spojení s centrem města veřejnou dopravou poskytuje City Airport Train (CAT), se kterým budete v centru Vídně za 16 minut. Cena jednosměrné jízdenky je 12 EUR (zpáteční 19 EUR) a jezdí v čase od 5:30 do 22:30 hodin. Levnější alternativou je S-Bahn S37, který je v centru za 25 minut a jeho cena je 4,40 EUR pro jednotlivce a 4,60 zvýhodněná skupinová pro dvě osoby. Vlaky jezdí od 4:19 do 0:15 hodin. Do některých míst v centru se lze za 8 EUR dostat i expresními autobusy Vienna Airport Bus.

   U letiště je nádraží pro dálkové vlaky, pohodlně se tak dostanete například do Lince, Salzburku nebo Mnichova.

   Služby na letišti

   Letiště poskytuje všechny standardní služby – restaurace, kavárny, bankomaty, směnárnu, službu balení zavazadel, úschovnu zavazadel, stanice pro práci a dobíjení elektroniky, turistické informace, zdravotní službu, asistenční službu a půjčovny automobilů. Připojení na Wi-Fi je zdarma.

   Letenky

   Na letišti operují nízkonákladové i prémiové aerolinky včetně Emirates a Quatar Airlines. Hlavní základnu zde má AirAustria, dále pak společnosti WizzAirZ, Laudamotion, Level nebo EuroWings. Z Vídně se létá i do destinací, které dosud nemají přímé letecké spojení z Prahy.

   Akční letenky s odlety z Vídně se příliš často neobjevují, i tak zde ale často můžete najít lepší ceny spojů než z Prahy. Ceny letenek jsou vždy závislé na konkrétní společnosti, sezónně i předstihu, s jakým letenku kupujete. Lety po Evropě obvykle začínají na částkách od 1 500 Kč.

   Další informace, které se mohou hodit

   Letiště je v provozu nonstop 24 hodin denně. Přestupy na letišti jsou jedny z nejrychlejších v Evropě – postačí vám 25 minut. Mezi terminály B/C a F/G jezdí kyvadlová doprava zdarma.

   Přílety a odlety

   Čekáte na návrat vašich příbuzných z dovolené a nevíte, kdy se přesně vrací, abyste je mohli včas vyzvednout na letišti? Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo jejich letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), napříkladOK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.


   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Odlet z Vídně bez testu?

   Moc ráda bych se zeptala na jeden dotazi když si nejsem jistá, zda budete vědět odpověďletíme příští týden z Vídně, už máme sbaleno a vše… Zobrazit více
   Mirka24
   Mirka24

   pohodové výlet k moři do č.hory letecky za 44 Euro

   Ahojte. 13.7.2020 odlítá wizzair do černé hory. koupil jsem lístky za 44 éček ) vč. zpáteční cesty. Je to spontánní akce. Pořád tam jsou volné… Zobrazit více
   bodys
   bodys

   Jak zjistit odkud to letí?

   Dobry den. Jak pomoci cloveku na letisti Viden ktery neumi zadny jazyk, aby vedel kam ma jit? Stalo se totiz ze mu letadlo uletelo a tak ceka na… Zobrazit více
   Arne1
   Arne1

   Červenec v Řecku

   Ahoj,hledam partacku do Recka - termin mezi 1.7.- 17.7. klidne na 14 dni. Ostrovy treba Paros, Skoppelos atd. Vylety,potapeni,poznavani.
   Tucy
   Tucy

   WizzAir otevře 6 nových linek z Vídně

   Další dávka nových linek nízkonákladové společnosti WizzAir, tentokrát z Vídně. Těšit se můžete na nové linky od prosince 2019 a poté od července… Zobrazit více
   Roxy
   Roxy