Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Bratislava M. R. Štefánika

   Letiště v Bratislavě, oficiálně Mezinárodní letiště M.R. Štefánika Bratislava, používá mezinárodní kód BTS. Leží v městské části Ružinov, severovýchodně od Bratislavy, jejíž centrum je vzdáleno 9 kilometrů. První let na trase Bratislava - Praha se uskutečnil již v roce 1923, od té doby prošlo letiště řadou změn, modernizací a přístaveb. V současné době má letiště tři terminály, které odbaví téměř 10 milionů cestujících ročně.

   Informace o letišti Bratislava M. R. Štefánika

   Web www.bts.aero
   IATA BTS
   ICAO LZIB
   Místo Bratislava, Slovensko
   Časový posun stejný jako v ČR
   Aktuální čas 06:31, 29. 11. 2023
   Vzdálenost 304 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Na letiště se lze dostat několika autobusovými linkami. Linka číslo 61 jezdí v intervalu 15 až 20 minut přes hlavní nádraží do Trnavského Mýta, cesta na hlavní nádraží trvá přibližně 30 minut. Linka číslo 96 propojuje v intervalu 20 minut letiště s největším sídlištěm Petržalka, cesta trvá zhruba 40 minut. Na autobusové nádraží se dostanete linkou 61, kterou na zastávce „Zimný štadión“ vyměníte za linku 78, která staví v zastávce „Mlynské Nivy“ nedaleko autobusového nádraží.

   V noci je v hodinových intervalech v provozu linka N61. Ceny jsou pro všechny spoje stejné a platí zde podobný systém jako například v Praze – za 30 minut jízdy platíte 0,90 EUR, za 60 minut 1,20 EUR a celodenní lístek stojí 3,50 EUR. Lístky se kupují v automatech na zastávkách, kde je potřeba mít mince. V automatech na letišti lze platit i bankovkami a kartami.

   Z bratislavského letiště do Vídně operuje autobusová společnost Slovak Lines s cenami od 1 EUR. Autobus zastavuje na bratislavském letišti i v centru Bratislavy, cesta na vídeňské letiště trvá hodinu, do centra Vídně se dostanete za 1,5 hodiny.

   Z České republiky do Bratislavy se lze rychle a výhodně dostat autobusy RegioJet nebo Eurolines za cenu od 250 Kč z Prahy a od 165 Kč z Brna. Z většiny českých měst se do Bratislavy dostanete i vlaky, které jezdí buď přímo nebo maximálně s jedním přestupem v závislosti na vaší výchozí destinaci.

   Jedete-li vlastním automobilem použijete dálnici D1, která se v Brně napojuje na dálnici D2, která pokračuje až do Bratislavy, kde se napojíte na dálnici D1. Při cestě z nebo do Vídně využijete dálnici D1. Přímo před terminálem je nehlídané parkoviště za cenu 3 EUR na den, týden parkování stojí 40 EUR. Využít můžete také služeb některé ze soukromých společnosti. Ceny parkování lze srovnat na stránkách Parkvia.

   Služby na letišti

   Na letišti najdete menší obchod s potravinami i restaurace s občerstvením, nápoji a kávou. Wi-Fi připojení je na letišti zdarma, je zde možnost dobíjení telefonu, mincový telefonní automat i místo na práci v Caproni Business Lounge. Najdete zde směnárny, bankomaty, lékárnu, dětský koutek, místnost pro matky s dětmi, službu balení a vážení zavazadel, asistenční služby a turistické informace.

   Letenky

   Letiště v Bratislavě je jednou ze základen nízkonákladové společnosti Ryanair, díky čemuž lze zakoupit levné letenky do všech významnějších měst v Evropě. Kromě Ryanairu zde operuje i nízkonákladový WizzAir a do vzdálenějších destinací například FlyDubai. Cena letenek od všech společností, které operují na bratislavském letišti závisí na sezóně, konkrétní společnosti i předstihu, s jakým letenku kupujete.

   Další informace, které se mohou hodit

   Letenky je možné zakoupit i bezprostředně před odletem přímo u některé z leteckých společností.

   Přílety a odlety

   Čekáte na návrat vašich příbuzných z dovolené a nevíte, kdy se přesně vrací, abyste je mohli včas vyzvednout na letišti? Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo jejich letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), napříkladOK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Levně letecky do Řecka

   Dobrý den,chci se zeptat jak se nejčastěji dostáváte do řecka? Autem či letadlem? Máme v řecku příbuzné, chystáme se tam jako čtyřčlenná rodina letět… Zobrazit více
   Tom_D
   Tom_D

   Letenky listopad - duben (Burgas)

   Zdravím, nemáte prosím někdo TIP jak se do Bulharska dostat v období od listopadu do cca dubna jinak než autem za rozumné ceny a čas? Poslední… Zobrazit více
   Kristýna
   Kristýna