Colombo od 2 054 Kč
Zobrazit zájezdy
Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Colombo Bandaranaike

   Mezinárodní letiště Colombo Bandaranaike, nazývané též letiště Katunayake, je hlavní letiště obsluhující ostrov Srí Lanka v Indickém oceánu. Nachází se na předměstí Negombo, přibližně 32 kilometrů od centra Colomba. Své základny zde mají aerolinky SriLankan Airlines a Cinnamon Air.

   Informace o letišti Colombo Bandaranaike

   Web www.airport.lk
   IATA CMB
   ICAO VCBI
   Místo Colombo, Srí Lanka
   Časový posun 4 hodiny oproti ČR
   Aktuální čas 23:14, 04. 12. 2021
   Vzdálenost 7 671 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Z letiště do Colomba odjíždí expresní autobus, který vás za zhruba 25 minut doveze do centra města a k autobusovému nádraží, ze kterého lze pokračovat do dalších destinací.

   Do ostatních míst na Srí Lance se dostanete buď z autobusového nádraží u terminálu (cca 500 metrů od terminálu), autobusového nádraží v Colombu nebo vlakového nádraží, které je vzdáleno cca 2 kilometry od letiště. Vlaková zastávka se jmenuje Katunayake South, jízdní řády naleznete zde.

   Z letiště do Negomba, Colomba a na vlakové nádraží můžete jet také tuk-tukem (levnější) nebo standardním taxi (dražší). V obou případech rozhodně smlouvejte. Cena tuk tuku do Negomba by měla být 500 až 800 rupií (60 až 100 kč), taxi do Colomba od 1 800 do 3 500 rupií (220 až 440 Kč).

   Při výstupu z letiště se připravte na to, že taxikáři a tuk tukáři jsou velice neodbytní. Také vám, ve snaze získat zakázku, mohou tvrdit, že zde neexistuje žádná veřejná doprava. Nenechte se zmást, v klidu si promyslete všechny možnosti, případně se zeptejte na informacích a až pak si zařizujte odvoz.

   Služby na letišti

   Na letišti je široká nabídka restaurací, kaváren i občerstvení s místním, asijským i západním jídlem. Najdete zde obchody se suvenýry, čajem, potravinami, kosmetikou, oblečením, cestovatelskými potřebami i obchody s duty free zbožím. Na letišti jsou bankomaty, směnárny, lékárna i lékařská služba, možnost zakoupit SIM karty a informační centrum. Připojení k internetu je možné za poplatek v kioscích. Úschovna zavazadel je v odletové hale a za úschovu standardního zavazadla do 23 kg zaplatíte 6 USD na 24 hodin, za nadrozměrné zavazadlo nad 23 kg 8 USD na 24 hodin. Přímo na letišti je hotel.

   Letenky

   Cena zpáteční letenky z Prahy na Srí Lanku se standardně pohybuje od 13 000 Kč výše. Letět můžete například s Air Arabia, Emirates, Qatar Airways, Fly Dubai, Swiss Air a další. Ceny mezi nízkonákladovými a standardními aerolinkami se příliš neliší, nízkonákladové aerolinky ale mohou nabízet častější akční ceny.

   Cena letenky vždy závisí na konkrétním dopravci, sezóně i předstihu, s jakým letenku kupujete.

   Další informace, které se mohou hodit

   Letiště je pro cestující otevřeno nonstop. Od 1. května do 31. října 2019 bude pro občany České republiky zahájen zkušební provoz režimu „víza po příletu“. Tzn. nebude nutné zařizovat víza předem, ale dostanete je zdarma na letišti. Při žádosti o vízum musíte prokázat, že máte letenku ze země a případně i dostatečný finanční obnos.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.


   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Přestup Sharjah

   Dobry den, mame na prestup v Sharjah 1 hodinu a 10 minut. Stihneme letadlo do Kolomba Sri Lanka?Dekuji.Marie
   Mariezl
   Mariezl

   Doba letu Praha - Srí Lanka?

   Hezký večer, kdo se prosím podělí o zkušenost? Máme vyhlídnutý let na Srí Lanku s flydubai s mezipřistáním v Dubaji. Doba letu Praha - Srí Lanka je… Zobrazit více
   DanaDianaNoymi
   DanaDianaNoymi