Dovolená Sri Lanka 2020/2021

Načítám
Načítám
Nastavené filtry:
Srí Lanka
Jetwing Sea

Jetwing Sea

All inclusive 10 dní
Letecky z Prahy, z Vídně
Cinnamon Citadel

Cinnamon Citadel

All inclusive 10 dní
Letecky

Sri Lanka dovolená

Srí Lanka je ostrovním státem, který se nachází v jihovýchodní Asii na ostrově Cejlon. Východní pobřeží ostrova omývá Bengálský záliv a na západním pobřeží jsou vody Mannárského zálivu. Na ostrově je poměrně silná hustota zalidnění. Na ploše necelých 66 tisíc km2 žije přes 20 milionů obyvatel. To znamená 319 obyvatel na 1 km2. Státní zřízením Srí Lanky je republika, v jejímž čele stojí prezident. Srí Lanka je součástí Commonwealthu, jejímž hlavním představitelem je královna Alžběta II.

Hlavním městem ostrova je Šrí Džajavardanapura Kotte, neboli město Kolombo, které se nachází v jihozápadní části Srí Lanky. Úředním i národním jazykem je sinhálština. Druhým národním jazykem je tamilština. Národní měnou je srílanská rupie (LKR). Vhodná doba pro dovolenou na Srí Lance je od prosince do dubna. Teploty se zde celoročně pohybují od 30 do 35 °C. Z důvodu monzunů a částečného zaplavení pláží se příliš nevyplatí vypravit na zájezd v letních měsících. 

K turistickým lákadlům ostrova patří nádherné pláže s bílým pískem a lemované kokosovými palmami. Okolní příroda je vhodná k pěší turistice a objevování krásných vodopádů a přírodních lagun.

Často kladené otázky

Kdo prodává zájezdy na Srí Lanku?

Aktuálně naleznete nabídku dovolené na Srí Lanku od Dovolená.cz, Invia.cz, TravelPortál.cz.

Jaké jsou ceny zájezdů na Srí Lanku?

Ceny začínají na 18 690 Kč, nejdražší zájezd stojí 156 700 Kč.

Z jakých typů stravy je možné vybírat?

Aktuálně je v nabídce all inclusive, bez stravy, plná penze, polopenze, snídaně.

Jaké jsou možnosti dopravy?

K dispozici je na Srí Lanku doprava letecky (z Budapeště, z Katovic, z Krakova, z Prahy, z Vídně, z Wroclavi).

Jsou k dispozici nějaké slevy?

Vybírat můžete z last minute, first minute.

Které hotely jsou nejlépe hodnocené?

Klienti nejlépe hodnotí na Srí Lance hotely: Amethyst Resort - Passikudah (98%), Vivanta by Taj - Bentota (91%), Taprobana Wadduwa (90%), The Blue Water (90%), Eden Resort & Spa (85%).

Které hotely jsou u klientů oblíbené?

Nejoblíbenější hotely na Srí Lance jsou podle cestovatelů tyto: The Long Beach Resort, Club Palm Bay Hotel, Eden Resort & Spa, Tangerine Beach Hotel, Taprobana Wadduwa.

Jaké cestovní doklady potřebuji na Srí Lanku?

Pro vstup do země potřebujete vízum. O vízum můžete žádat elektronicky, nebo ho vyřídit po příletu na letišti. Nezapomeňte, že i děti do 15 let musí mít svůj cestovní doklad. Více o dokladech.

Jakou měnu s sebou?

Oficiální měnou je srílanská rupie. S sebou si vezměte dolary nebo eura, které můžete směnit už na letišti. Platební kartu berou skoro ve všech větších obchodech, dobrých restauracích a hotelech. Více o měně a cenách.

Potřebuji na Srí Lanku očkování?

Na Srí Lanku není potřeba žádné povinné očkování. Přesto existuje seznam doporučených vakcín, které je vhodné brát v úvahu. Více o očkování.

Jakým jazykem se mluví na Srí Lance?

Úředním jazykem je sinhálština. Druhým národním jazykem je tamilština. V turistických oblastech se bez problémů domluvíte anglicky.

Jaké zásuvky jsou na Srí Lance?

Elektrické zásuvky jsou nestandardní. Adaptér je tedy nezbytný.