Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Dubaj

   Mezinárodní letiště v Dubaji patří mezi pět nejrušnějších letišť na světě. Leží pouze 4 kilometry od centra města a 10 kilometrů od hlavního obchodního centra. Svojí jedinou základnu zde mají prémiové aerolinky Emirates.

   Informace o letišti Dubaj

   Web www.dubaiairports.ae
   IATA DXB
   ICAO OMDB
   Místo Dubai, Spojené arabské emiráty
   Časový posun stejný jako v ČR
   Aktuální čas 21:13, 19. 05. 2019
   Vzdálenost 4467 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Na a z letiště se dostanete městskými autobusy, metrem nebo taxíky.

   Autobusy odjíždějí z letiště každou chvíli a čekací doba je maximálně deset minut. Mapu linek najdete na stránkách Dubai buses.

   Pro cestu metrem zvolte červenou linku, která jezdí k terminálům 1 a 2 v čase od 5:50 do 00:00. Pouze v pátek, kdy je volný den, jezdí metro až od 10:00. Pro cestu metrem je potřeba zakoupit kartu Nol, se kterou budete jízdné platit. Ceny se liší dle typu karty a zvolené trasy. Více informací naleznete na webu dopravního podniku.

   Bez obav můžete využít i taxi, které si vždy zapínají taxametr. Nástupní sazba je 25 dirhamů a dále se účtuje 1,96 dirhamů za jeden kilometr.

   Služby na letišti

   Na letišti najdete obchody, restaurace, kavárny, rychlá občerstvení, bankomaty, směnárny, turistické informace, půjčovny aut, úschovnu zavazadel, sprchy, dětské koutky i místnosti pro kuřáky. Wi-Fi připojení je dostupné bez omezení zdarma. Bezplatné sprchy najdete v terminálu 1 a 3. Úschovna zavazadel je za 20 nebo 25 dirhamů (dle velikosti zavazadla) na 12 hodin a najdete ji v terminálech 1 a 3.

   Letenky

   Na letišti v Dubaji operují všechny světové nízkonákladové i prémiové aerolinky. Pro cesty z České Republiky je Dubaj častou nejen cílovou, ale také přestupní stanicí pro lety do Asie. S nízkonákladovými společnostmi se do Dubaje dostanete za ceny od 7 000 Kč, můžete ale najít i levnější letenky v akci. V případě cesty s prémiovými aerolinkami Emirates jejich luxusním airbusem se cena může pohybovat kolem 12 000 Kč. Ceny letenek vždy záleží na konkrétním dopravci, datu vaší cesty i předstihu, s jakým letenku kupujete.

   Další informace, které se mohou hodit

   Letiště má tři terminály, které jsou propojené autobusy zdarma. Pro přestup na dubajském letišti počítejte s časem minimálně 90 minut. Máte-li více času, stihnete prohlídku města, kde se nachází nejvyšší mrakodrap na světě Burdž Chalífa.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.