Dubaj od 9 989 Kč
Zobrazit zájezdy
Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Dubaj

   Mezinárodní letiště v Dubaji patří mezi pět nejrušnějších letišť na světě. Leží pouze 4 kilometry od centra města a 10 kilometrů od hlavního obchodního centra. Svojí jedinou základnu zde mají prémiové aerolinky Emirates.

   Informace o letišti Dubaj

   Web www.dubaiairports.ae
   IATA DXB
   ICAO OMDB
   Místo Dubaj, Spojené arabské emiráty
   Časový posun 2 hodiny oproti ČR
   Aktuální čas 00:22, 21. 05. 2024
   Vzdálenost 4 467 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Na a z letiště se dostanete městskými autobusy, metrem nebo taxíky.

   Autobusy odjíždějí z letiště každou chvíli a čekací doba je maximálně deset minut. Mapu linek najdete na stránkách Dubai buses.

   Pro cestu metrem zvolte červenou linku, která jezdí k terminálům 1 a 2 v čase od 5:50 do 00:00. Pouze v pátek, kdy je volný den, jezdí metro až od 10:00. Pro cestu metrem je potřeba zakoupit kartu Nol, se kterou budete jízdné platit. Ceny se liší dle typu karty a zvolené trasy. Více informací naleznete na webu dopravního podniku.

   Bez obav můžete využít i taxi, které si vždy zapínají taxametr. Nástupní sazba je 25 dirhamů a dále se účtuje 1,96 dirhamů za jeden kilometr.

   Služby na letišti

   Na letišti najdete obchody, restaurace, kavárny, rychlá občerstvení, bankomaty, směnárny, turistické informace, půjčovny aut, úschovnu zavazadel, sprchy, dětské koutky i místnosti pro kuřáky. Wi-Fi připojení je dostupné bez omezení zdarma. Bezplatné sprchy najdete v terminálu 1 a 3. Úschovna zavazadel je za 20 nebo 25 dirhamů (dle velikosti zavazadla) na 12 hodin a najdete ji v terminálech 1 a 3.

   Letenky

   Na letišti v Dubaji operují všechny světové nízkonákladové i prémiové aerolinky. Pro cesty z České Republiky je Dubaj častou nejen cílovou, ale také přestupní stanicí pro lety do Asie. S nízkonákladovými společnostmi se do Dubaje dostanete za ceny od 7 000 Kč, můžete ale najít i levnější letenky v akci. V případě cesty s prémiovými aerolinkami Emirates jejich luxusním airbusem se cena může pohybovat kolem 12 000 Kč. Ceny letenek vždy záleží na konkrétním dopravci, datu vaší cesty i předstihu, s jakým letenku kupujete.

   Další informace, které se mohou hodit

   Letiště má tři terminály, které jsou propojené autobusy zdarma. Pro přestup na dubajském letišti počítejte s časem minimálně 90 minut. Máte-li více času, stihnete prohlídku města, kde se nachází nejvyšší mrakodrap na světě Burdž Chalífa.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.


   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Poletí Boeing 737MAX 8?

   Dobrý den, rád bych se informoval. 20. 3. 2019 letíme s leteckou společností Fly Dubai v 8 hodin ráno trasa Praha - Dubai, let číslo FZ-1782. Chtěl… Zobrazit více
   Dáša
   Dáša

   Jak na metro z terminálu 2 v Dubaji

   Ahoj, prosím o radu jak se nejlépe dostanu v Dubaji z terminálu dva Fly Dubai na nejbližší stanici metra? Nějaká cesta pro pěší, letištní autobus… Zobrazit více
   anonym
   anonym