Dubaj od 11 939 Kč
Zobrazit zájezdy
Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Al-Maktúma

   Dubajské letiště Al Maktúm, nazývané též Dubaj World Central, bylo zprovozněno v roce 2010 pro nákladní lety a v roce 2013 pro osobní přepravu. V plánech bylo letiště součástí nové jižní zóny, která měla nabízet obchody, byty a kanceláře. Letiště má ambice být největším letištěm na světě, doposud je však využíváno pouze menším počtem aerolinek.

   Informace o letišti Al-Maktúma

   Web www.dubaiairports.ae
   IATA DWC
   ICAO OMDW
   Místo Dubaj, Spojené arabské emiráty
   Časový posun 2 hodiny oproti ČR
   Aktuální čas 12:37, 22. 09. 2023
   Vzdálenost 4 484 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Expresní linka metra do Dubaje dosud není dokončena a tak se do centra Dubaje dostanete buď taxi službou, která je v Dubaji poměrně levná, nebo autobusem. Letiště s centrem města spojuje linka F55 (v noci F55A), která končí u stanice metra Ibn Battuta. Do centra pojedete přibližně 70 minut za 7,50 dirhamů (zhruba 50 Kč). Autobusy jezdí každou hodinu.

   Na letiště Dubaj International se dostanete kombinací autobusů a metra. Výše uvedeným autobusem F55 dojedete ke stanici metra Ibn Battuta, kde přesednete na metro, které vás odveze přímo na letiště. Na přestup mezi oběma letišti si vyhraďte alespoň 2 hodiny.

   Služby na letišti

   Wi-Fi připojení je zdarma na 30 minut. Mezi gaty 1 a 6 jsou sprchy, které můžete využít zdarma. Na letišti je několik kaváren, restaurací a rychlých občerstvení mezinárodních řetězců.

   Letenky

   Na letišti v současné době operuje pouze 10 aerolinek, z těch nejznámějších je to Aeroflot, Wizz Air, Fly Dubai nebo Ural Airlines. Levnější lety do Dubaje obvykle nabízí Wizz Air nebo Fly Dubai. Při vhodné kombinaci letů s některou z asijských aerolinek, která létá do Dubaje (například Cebu Pacific), se můžete dostat na velice zajímavé ceny letenek do destinací v jihovýchodní Asii. Při nákupu si vždy dejte pozor, zda se vám finančně vyplatí odlet ze vzdálenějšího letiště, přesun mezi oběma dubajskými letišti, případně přenocování v Dubaji.

   Cena letenky vždy závisí na konkrétním dopravci, sezóně i předstihu, s jakým letenku kupujete.

   Další informace, které se mohou hodit

   Letiště je pro cestující otevřeno 24 hodin denně. Vzhledem k menšímu množství aerolinek jsou odbavení a přestup poměrně rychlé.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.