Sharjah od 11 590 Kč
Zobrazit zájezdy
Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Šardžá

   Šardžá (Sharjah) je nejmenší ze tří dubajských letišť a je sídlem především pro nízkonákladové a menší lokální aerolinky. Dominantní aerolinkou je společnost Air Arabia. Letiště leží severovýchodně od Dubaje ve čtvrtích Saif Zone, Al Juraina 1 a Al Gharaien.

   Informace o letišti Šardžá

   Web www.sharjahairport.ae
   IATA SHJ
   ICAO OMSJ
   Místo Sharjah, Spojené arabské emiráty
   Časový posun 3 hodiny oproti ČR
   Aktuální čas 01:21, 04. 12. 2023
   Vzdálenost 4 471 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Pro cesty z a na letiště můžete využít soukromou taxislužbu (vždy používají taxametry), zapůjčit si osobní automobil nebo využít autobusy společností Mowasalat nebo Air Arabia.

   Oranžové autobusy Mowasalat

   • linka číslo 14: jezdí od 6:00 do 23:30 na trase mezi Al Sharq Terminal a letištěm se zastávkami na Rolla Terminal, King Faisal Street a Maliha Road
   • linka číslo 15: jezdí od 6:00 do 22:45 na trase mezi Rolla Terminal a letištěm se zastávkou v Universal City
   • linka číslo 88: jezdí z Rolla Terminal a Al Saja'a se zastávkami na Al Arouba Street, Dhaid Road a Sharjah Airport
   • linka číslo 99: jezdí od 6:00 do 1:00 jezdí z Rolla Terminal a Al Saja'a se zastávkami na Al Arouba Street, Dhaid Road a Sharjah Airport

   Linka číslo 88 stojí 9 AED (55 Kč), ostatní linky stojí 7 AED (43 Kč). Podrobnější informace naleznete na webu společnosti.

   Autobusy Air Arabia

   S autobusy letecké společnosti Air Arabia se dostanete do Dubaje, Abú Dhabí, Al Ain a Al Khaimah. Za cestu do Dubaje zaplatíte 20 AED (123 Kč), do Abu Dhabí a Al Ain 40 AED (245 Kč) a do Al Khaimah 30 AED (185 Kč). Časy odjezdů a příjezdů obvykle navazují na přílety a odlety společnosti Air Arabia. Přesné časy pro jednotlivé směry a možnost rezervace online naleznete na webu společnosti.

   Služby na letišti

   Na letišti najdete restaurace a rychlá občerstvení s místním i západním jídlem. Jsou zde duty free obchody, bankomaty, směnárny, půjčovny automobilů, lékařská služba, dětský koutek, VIP salonky a kuřácké místnosti. Lékárny jsou v příletové i odletové hale. Na letišti lze využít asistenčních služeb pro hůře pohyblivé osoby. Zařízení letiště je uzpůsobeno i pro vozíčkáře. Připojení na Wi-Fi je zdarma. Na letišti lze také zakoupit SIM karty lokálních operátorů.

   Letenky

   Na letiště Šardžá můžete letět z Prahy 5 x týdně přímým letem se společností Air Arabia. S přestupem v Istanbulu lze letět se společností Turkish Airlines. Obvyklá ceny letenky se pohybuje kolem 9 000 Kč. Levnější lety lze zakoupit při odletech z okolních zemí, případně letět na některé ze dvou dalších letišť v Dubaji.

   Cena letenky vždy závisí na konkrétním dopravci, sezóně i předstihu s jakým letenku kupujete.

   Další informace, které se mohou hodit

   Letiště je pro cestující otevřeno 24 hodin denně.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Přestup Sharjah

   Dobry den, mame na prestup v Sharjah 1 hodinu a 10 minut. Stihneme letadlo do Kolomba Sri Lanka?Dekuji.Marie
   Mariezl
   Mariezl