Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Düsseldorf

   Mezinárodní letiště ležící 9 kilometrů od centra Düsseldorfu je třetím nejrušnějším letištěm v Německu. Je sídlem aerolinek Eurowings a Air Berlin. Stále častěji se stává zajímavou alternativou k letištím v Mnichově a ve Frankfurtu nad Mohanem.

   Informace o letišti Düsseldorf

   Web www.dus.com
   IATA DUS
   ICAO EDDL
   Místo Düsseldorf, Německo
   Časový posun stejný jako v ČR
   Aktuální čas 07:37, 14. 06. 2024
   Vzdálenost 545 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Z a na letiště se dostanete nejlevněji autobusy nebo vlakem, dražší alternativou je taxi služba, případně zapůjčení vlastního automobilu.

   Nejrychlejší spojení představuje vlaková linka S11, která jezdí v intervalu 20 minut a zastavuje přímo před terminálem. V centru města budete za 15 minut.

   Potřebujete-li se dostat i na jiná místa v Düsseldorfu, můžete využít autobusy:

   • linka SB51 jezdí do Düsseldorfu, Nordfriedhofu a Kaarstu
   • linka 721 jezdí do centra Düsseldorfu a do Tannenhofu
   • linka 896 jezdí na Výstaviště
   • linka 760 jezdí do Ratingenu, Bockuu a Rosspfadu

   Jízdné je na všechny vlakové i autobusové spoje jednotné. Jednosměrná jízdenka stojí 2,70 EUR a za celodenní jízdenku zaplatíte 6,80 EUR.

   Služby na letišti

   Na letišti jsou různé typy občerstvení i obchodů, bankomaty, směnárny, půjčovny automobilů a asistenční služba. Wi-Fi připojení je zdarma na 30 minut. Úschovnu zavazadel najdete v parkovacím domě číslo 3. Otevřená je od 5:00 do 23:00 hodin a za menší zavazadlo zaplatíte 4 EUR, za větší 6 EUR.

   Letenky

   Z Prahy lze najít přímé lety se společnostmi Eurowings nebo ČSA za běžnou cenu 2 000 až 3 000 Kč. Akční ceny se mohou pohybovat kolem 1 500 Kč. Cena letenky vždy závisí na konkrétním dopravci, sezóně i předstihu, s jakým letenku kupujete.

   Další informace, které se mohou hodit

   Letiště má tři terminály, které se nacházejí v jedné budově. Pro přesun mezi terminály vám tak bude stačit 10 minut, na přestup si vyhraďte celkově 35 minut.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.